2010.04.17. 15:49

Falco: elvesztett döntő, kupagyőztes a ZTE (Galériával frissítve)

Ismét nem sikerült megnyernie a Magyar Kupát a Falco-Szova KC csapatának. A harmadik negyedben remekül játszott a ZTE végül 91-74-re nyert és így negyedszer hódította el a kupát.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Zalakerámia ZTE KK - Falco-SZOVA KC Szombathely 91:74 (24:20, 25:24, 22:12, 20:18)
Székesfehérvár, 2000 néző, Magyar Kupa döntő férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Cziffra, Király.

ZTE: Hinnant 6, Watson -, KÁMÁN 15/3, K. WILSON 15/3, Trepák 10/6.
Csere: TIMBERLAKE 19, Gáspár 7/3, Baki 3/3, TÓTH 16/3, Simon -.
Edző: Völgyi Péter.

Falco: Kálmán 8/3, FRAZIER 16/6, Pankár 4, Kazlauskas 5, DIES 30.
Csere: D. Wilson 11/3, Borszéki -, Hajmásy -.
Edző: Nikola Lazic.

1. negyed

1. perc: A Falco hozta el a labdát, K. Wilson Kazlauskast faultolta. Watson labdaszerzését Frazier lopta vissza, őt kosárra törve állították meg. Egy sikeres büntető után (0:1) a túloldalon szintén büntetők, K. Wilson pontjaival: 2:1

2. perc: Frazier triplája után (2:4) Trepák szerzett kosarat: 4:4

3. perc: Frazier lecsorgó tripláját Dies szedi össze, majd ér el pontokat (4:8). Kámán triplájával már: 7:8

4. perc: Egy rossz zalai bejátszás után Frazier veszti el a labdát, úgy tűnik, idegesen játszanak a felek. Kámán pontjaival már a kék-fehérek vezetnek: 9:8

5. perc: Dies visszavette a vezetést (9:10), majd egy utolsó pillanatban eleresztett Timberlake-távolival ismét a ZTE-nél az előny: 11:10

6. perc: Kámán középtávolija újabb két pontot ér (13:10), majd Kazlauskast faultolják dobás közben. A kosár jó, a büntető szintén: 13:13

7. perc: Kámán ma megállíthatatlan, hármasa pontos (16:13). Timberlake betörésével Dies és Frazier mellett szerzett pontokat: 18:13

8. perc: Dies szépített (18:15), majd Tóth szerzett kosarat (20:15). Pankár távolija kimaradt, csakúgy, mint Timberlake-é. Nikola Lazic időt kért: 20:15

9. perc: K. Wilson kosara lemaradt, Tóth összeszedte, és "bezsákolta" (22:15). Dies a túloldalon szintén behúzta a gyűrűbe: 22:17

10. perc: D. Wilson kosara sikertelen, a labda kint, a Falco támadhatott, újabb Dies-kosár (22:19). D. Wilson büntetőzhet, félsikerrel (22:20). Hinnant az utolsó pillanatban passzolt Tóth-nak, aki azonnal behúzta: 24:20

2. negyed

11. perc: Timberlake kosara kimaradt, majd Kálmán távoli tempója úgyszintén. Kámán első rontott kísérlete után Pankár könnyű ziccerével: 24:22

12. perc: Tóth kosarát követően (26:22) kettőt dobhat D. Wilson, újra kimaradt egy: 26:23

13. perc: Baki a sarokból dobott triplát (29:23), majd Diest majdnem megállította Tóth: 29:25

14. perc: Kámán tegnap elmaradt tripláit úgy tűnik, ma pótolja (32:25), azonban ma Dies is megállíthatatlan (32:29). Frazier labdaszerzése után egyedül viszi végig, könnyű kosara után Völgyi Péter időt kért: 32:31

15. perc: Trepák triplája sikeres (35:29), majd a változatosság kedvéért ismét Dies szerez kosarat. Faultolták, büntetője azonban kimaradt: 35:31

16. perc: Dies újabb zsákolása után D. Wilson szerez hasonlóan pontokat, egyenlítve (35:35). Trepák újabb triplája után (38:35) Kálmán 2+1 pontjával: 38:38

17. perc: D. Wilson faultolta Hinnant-et., majd Frazier szerzett személyi hibát. Trepák Kazlauskasról doborr középtávolit (40:38), majd Kálmán egyenlített: 40:40

18. perc: Újabb zalai hármas, most Gáspár volt eredményes (43:40). Timberlake egyedül vitte végig: 45:40

19. perc: D. Wilson lehetetlen helyzetből dobta el, a labda lecsurog. Trepákot Tóth váltotta, rögtön kosarat is szerezve. Nikola Lazic időt kért: 47:40

20. perc: Kazlauskas triplája kimaradt, melyet több elrontott támadás követ mindkét oldalon. Kazlauskas büntetőkből szépített (47:42), majd Tóth szerzett Borszéki mellett könnyű kosarat (49:42). Fraziert faultolták, büntetői sikeresek: 49:44

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 72 %, illetve 64 %.

Dobószázalék (3 pontos): 58 %, illetve 20 %.

Dobószázalék (büntető): 100 %, illetve 69 %

Lepattanó: 14, illetve 8.

Szerzett/eladott labdák: 4/8, illetve 8/3.

Gólpassz: 14, illetve 8.

3. negyed

21. perc: Dies középtávolijával már 20 pontnál jár (49:46). Ismés a center volt eredményes, ezúttal ziccerből: 49:48

22. perc: Hinnant hárompontost tévesztett, Frazier elveszti a labdát, majd Kámán üresen triplázott: 51:48

23. perc: K. Wilson megverte Pankárt, kosarával újra 5 pontos a zalai előny: 53:48

24. perc: Újra K. Wilson szerzett pontokat, hogy hogyan ment be, talán ő sem tudja (55:48). Frazier a saját lepattanóját szedi össze, majd Dies zsákolt egy "emberest", a kontaktlencséje is kiesett: 57:50

25. perc: Hinnant megszerezte mai első kosarát (59:50). Timberlake labdát szerzett, a kosár elmaradt, mivel Borszéki faultolta. Nikola Lazic időt kért. Timberlake büntetőt tévesztett: 60:50

26. perc: Kazlauskas hárompontosa lecsurgott, majd Kámán távolija után a litváné a lepattanó. Timberlake hatalmasat zsákolt (62:50), majd Frazier triplából szépít: 62:53

27. perc: Hinnant kosara után Kálmán középtávolija maradt ki: 64:53

28. perc: K. Wilsont faultolta Kazlauskas, büntetőivel már 13 ponttal vezet a ZTE (66:53), majd Fraziert ziccere közben faultolták: 66:56

29. perc: Hinnant büntetőkből növeli pontjait (68:56), majd Frazier téveszt távolról. Tóth dobhatott büntetőket, Kazlauskas faultolta (69:56). Ezúttal Dies-t faultolták, K. Wilson az "elkövető". A büntetők kimaradtak. Dies dobása újra kimaradt: 69:56

30. perc: Timberlake zsákolt nagyot, majd újabb kimaradt szombathelyi dobások: 71:56

4. negyed

31. perc: Baki állította meg Fraziert. D. Wilson középtávolija sem volt pontos. Hinnant labdája a gyűrű és a palánk közé szorult, a kosár persze elmaradt: 71:56

32. perc: Kámán középtávoliját időn túl dobta, így a kosár érvénytelen. Dies harcolt ki faultot, majd D. Wilson kígyózott a gyűrűig: 71:58

33. perc: Timberlake betalált, Frazier viszont tévesztett. Sok hibával játszik a Falco: 73:58

34. perc: K. Wilson büntetői ülnek (75:58), Frazier távolija kevésbé. Dies újabb faultot harcolt ki, a büntetői sikeresek: 75:60

35. perc: Gáspár is büntetőzhet, a pontjaival már 17 ponttal vezet a zalai csapat: 77:60

36. perc: Timberlake újabb zsákolásával, majd K. Wilson kosarával már tetemes a Falco hátránya. Nikola Lazic időt kért: 81:60

37. perc: Borszéki utolsó pillanatban eldobott hármasa is kimaradt. Elfáradt a Falco.

38. perc: Kálmán triplájával faragja a hátrányt: 82:63

39. perc: A Gáspár-Timberlake duó alley-up zsákolása után (84:63). D. Wilson triplából volt eredményes (84:68). Újra Wilson, most büntetőkből (84:70). Tíz pontra jött fel a Falco, Völgyi Péter időt kért: 84:74

40. perc: Keményen védekezik a sárga-fekete csapat, Gáspár büntetőzhetett (86:74). D. Wilson triplája kimaradt, majd egy faultot követően kipontozódott. Timberlake büntetett (88:74). Tóth triplájával kialakult a 2010-es kupadöntő végeredménye: 91:74