2009.04.27. 02:29

Nagy küzdelemben kapott ki a SZoESE

Veszprém - A Szombathelyi Egyetemi SE női kézilabdacsapata nagy küzdelemben szenvedett vereséget a bajnokság második helyén álló Veszprémtől.

Vastag Nándor

Veszprém Beton KC- Szombathelyi Egyetemi SE 32:23 (12:11). - Veszprém, 200 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kóbor Tasnádi.

Veszprém: Fekete - Koszorús 1, HORVÁTH V. 5, WEIGEL 7, KARSAI 6, Bognár 5, Smidéliusz 1. Csere: Baranyai, Lengyel (kapusok), Velky 2, FÖLDES 5, Kerekes. Edző: Gyurka János.

SZoESE: HOFBAUER - Kovács A. 1, UDVARDI 4, BOUTI 4, Szalay 1, Palkó, SULYOK 10. Csere: Pukler, Gönczöl 2, Jámbor 1. Edző: Horváth Zoltán.

Büntető: 7/5, ill. 7/6.

Kiállítás: 14, ill. 22. perc.

Az egyetemisták edzője, dr. Woth Péter Norvégiában vendégoktató, így a SZoESE ügyvezetője, Horváth Zoltán ült a kispadon. A szombathelyiek az első félidőben tartották a lépést a hazaiakkal (12:11). A második játékrész felétől azonban elfáradtak (50. perc: 24:21), s ezt kihasználva nyert a Veszprém. Az eredmény nem tükrözi híven a küzdelem nagyságát.

Horváth Zoltán: - Az első 45 percben egyenrangú ellenfelek csatáztak, ám utána már többet hibáztunk, így a gyorsabb és erősebb hazaiak fölénk kerekedtek.