2017.07.17. 19:19

Pályán a korosztályos kosárválogatottak

SZÉKESFEHÉRVÁR A hétvégén újabb felkészülési mérkőzéseket iktatott programjába a B divíziós Eb előtt álló U16-os és U18-as fiú kosárlabda-válogatott.

Az U16-os fiú kosárlabda-válogatott, amelyre az augusztus 10-én rajtoló, szófiai B divíziós Európa-bajnokság előtt még egy nagy erőpróba, a győri EYOF is vár, a hétvégén Fehéroroszország korcsoportos válogatottjával vívott két felkészülési mérkőzést Székesfehérváron.

Magyarország-Fehéroroszország 72-83 (24-26, 15-13, 14-23, 19-21). - U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

A harmadik negyedben elléptek a védekezést váltó vendégek, és már nem is sikerült újra felzárkózni. A szombathelyi vezetőedző, Váradi Attila csapatában - akinek a körmendi Hencsey Tamás is segédkezik - ezúttal két vasi játékos kapott szerepet: a szombathelyi Verasztó Péter 10, a körmendi Kiss Benedek 2 pontot szerzett.

Vasárnap sikerült visszavágni.

Magyarország-Fehéroroszország 94-66 (27-16, 25-19, 17-17, 25-14).

- Gratulálok a fiúknak, mentalitásban és a játék minőségében sokat változtunk az előző naphoz képest. Ilyen hozzáállással és okos játékkal fel fogunk tudni készülni az előttünk álló két nagy versenyre - fogalmazott Váradi Attila.

A vasiak közül Verasztó kapott szerepet, 3 pont fűződik a nevéhez.

Az U18-as válogatott - amelyet Ferenczi Tamás vezet, segítője pedig a Falco volt másodedzője, Váradi Kornél - Csehországgal játszott a július 28-án rajtoló észtországi Eb jegyében.

Magyarország-Csehország 69-76 (22-10, 18-23, 18-21, 11-22). - U18-as mérkőzés.

Jól kezdtek a magyarok, még a félidőben is náluk volt az előny, ám a végjátékban kihagyott büntetők és a taktikai fegyelmezetlenségek megbosszulták magukat. A szombathelyi Dancsecs András 13/9, a körmendi Oroszi Bence 5/3 ponttal segítette csapatát.

A szombat esti mérkőzés után vasárnap délelőtt csapott össze újra a két csapat, és miután a hosszabbítás sem hozott döntést, döntetlennel zárult a mérkőzés.

Magyarország-Csehország 83-83 (11-27, 26-14, 13-13, 24-20, 9-9). - U18-as mérkőzés.

A harmatgyenge kezdés után sikerült a 20 pontos hátrányt ledolgozni. A rendes játékidő végén Oroszi Bence (8/3), a hosszabbításban Dancsecs András (22/15) egyenlített.