2019.06.11. 18:08

Szarvaskend lett a másik bajnok

Véget ért a 2018/2019-es megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság – az északi csoportban a 30., a déliben a 34. fordulóval. Az már korábban eldőlt, hogy az Északi csoportban a Büké a bajnoki cím, a Déli csoportban a Szarvaskend diadalmaskodott.

A gólerős Jóna Szabolcs (7) és a Szarvaskend aranyéremmel zárta a 2018/2019-es pontvadászatot

Északi csoport

Kemenesalja–Ölbő 5-1 (1-1). Vönöck, 100 néző, vezette: Kedves R.

Kemenesalja: Nagy Sz. – Bodor, Fülöp (Czöndör), Kóbor, HAJAS, LŐRINCZ, ŐRI, VESZPRÉMI, ERDÉLYI, Rosta (Kovács K.), Somogyi (Smidéliusz).

Ölbő: Kovács T. – Nardai, Szele, Tóth G., Biró, Juhász, Fehér, Weinelt, Tóth R., Marton, Sági Kiss.

Gólszerzők: Lőrincz (2), Czöndör, Bodor, Smidéliusz, ill. Marton.

Igazi utolsó fordulós meccset vívott a két sportszerű csapat. Fél gőzzel is megérdemelten nyert a hazai gárda.

Söpte–Honvéd Sé 1-3 (0-1). Söpte, vezette: Szabó B.

Söpte: Káldi – Varga Cs., Szép, Pusker, Varga A., Németh G., Nagy K., Molnár B., Nyul, Udvardi (Légler), Orbán.

Sé: Földi – Séfer, Kovács K., Werderits, Fichtacher (Koroknai), Soós (Szalay), Romsics (Deutsch-Szalai), Vándori, Kámán (Muzsai), Sümegi (Bogyai), Uri.

Gólszerzők: Szép, ill. Werderits (2), Sümegi.

A sportszerű, küzdelmes mérkőzésen az egységesebb és motiváltabb vendég megérdemelten vitte el a három pontot. A Söpte SE gratulál az érmeseknek és sok sikert kíván a büki csapatnak a megyei I. osztályban.

Elektromol Spari–Pecöl 1-4 (1-3). Szombathely, vezette: Molnár T.

Spari: Pungor – Németh V., Szabó P., Tóth A., Halász, Pulai (Holdosi), Grubick, Dancs, Fritz, Sipos (Barbalits), Németh R.

Pecöl: Takács – Szemes, Pálfi, Bakonyi, Varsányi, Farkas A., Németh I., Stoica, Janek, Both, Horváth B.

Gólszerzők: Grubick, ill. Farkas A. (3), Varsányi.

Kiállítva: Szabó P. (72., Spari).

Szeleste-Pósfa–Zanat 3-3 (3-0). Szeleste, 120 néző, vezette: Szabó I. Z.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – MERSICH (Trittremmel), FÜLÖP, Földi (Németh B.), RIBA, Pomper, SZABÓ B., Enzsöl, Varga M., NÉMETH T. (Burkon), Horváth L.

Zanat: Szalay N. (Iszak) – Schmidt, Kiss M., Szabó Z., Horváth G., Szalay Cs., Pörge, Polgár (Zséder), Szabó B., Kovács G., Putz.

Gólszerzők: Mersich, Fülöp, Pomper, ill. Pörge, Kiss M., Putz.

Jól kezdett a Szeleste. Beszorította ellenfelét, csak az volt a kérdés, hogy mikor szerzi az első gólt. Majd az első

félidőben háromszor is betalált. Ez túlságosan megnyugtatta a hazai csapatot, így a második félidőt odaajándékozta a Zanatnak. A vendégek ezt köszönték szépen, és berámoltak három gólt. Végül igazságos döntetlennel zárult a találkozó.

Uraiújfalu–Mersevát 4-1 (0-1). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Farkas G.

Uraiújfalu: Szabó M. – VARGA ZS., GALLEN A., VARGA PÁ., MEICZ (Gönczöl), KESZEI R., Farkas A. (Keszei T.), Gallen I., Pungor (Varga Pé.), Németh Z., Németh I. (Gáspár).

Mersevát: Tóth Á. (Patyi) – Nagy Á., Fűzfa, Fülöp, Orbán, Nagy T., Gáncs, Gönye, Németh G., Borbács, Horváth A.

Gólszerzők: Farkas A. (2), Varga Pé., Meicz, ill. Horváth A.

Az első félidőben a vendégek szereztek egygólos vezetést. A második játékrészre aztán rendezte a sorait az Újfalu, és bár 1-1-nél büntetőt hibázott, de végül megérdemelten győzött.

Bozsok–Sitke 4-3 (2-0). Bozsok, vezette: Szejke L.

Bozsok: Molnár K. – Németh D. (Kaiser), Tóth Á., Nemes, Pál, Dévényi, Horváth P., Tompek, Könye (Pónácz), Kiss M., Horváth Á.

Sitke: Viczmándi (Kelemen) – Bagoly G., Bagoly A., Papp B., Poós, Tóbiás (Török), Szita, Sulyok, Cseledi, Rácz, Horváth G.

Gólszerzők: Dévényi (2), Pál (2), ill. Cseledi, Rácz, Papp B.

Kiállítva: Sulyok (93., Sitke).

A Gérce-Vásárosmiske–Gencsapáti mérkőzés a vendégek létszámproblémája miatt elmaradt.

A góllövőlista élmezőnye: 1. Major Márkus (Gérce-Vásárosmiske) 36 gól, 2. Szép Ádám (Söpte) 29, 3. Czirók Dávid (Bük), Mórocz Ádám (Gérce-Vásárosmiske) 28.

Déli csoport

Tutitextil-Körmend VSE–Nárai 4-2 (1-0). Körmend-Horvátnádalja, 200 néző, vezető: Bedi T.

Körmend: Sály – Velekei L., Velekei B. (Simon), Káptalan (Szakasics), Sárközi, Horváth Á., Pesti (Heigli), Törő, Meixner, Horváth D., Kis-Nemes.

Nárai: Timár – Kovács I., Bárdics, Draskovics, Vajda Ba., Sáfrányos, Vajda Bá., Hompasz, Takács, Németh R., Kiss M.

Gólszerzők: Sárközi, Simon, Horváth Á., Velekei L., ill. Hompasz, Draskovics.

Kiállítva: Meixner (55., Körmend).

Érezhető volt, hogy a bajnoki cím sorsa már eldőlt, ezért a házigazda a megszokottnál kicsit talán enerváltabban futballozott. De a hajrában így is kicsikarta az összességében megérdemelt győzelmet. A Körmend VSE zsinórban két bajnoki cím után szerzett ezüst-

érmet, ez az eredménysor önmagáért beszél. Az utánpótlás-együttes pedig aranyéremmel zárta a szezont – amiért dicséret illeti a fiatalokat.

Szentpéterfa–Körmendi Téglagyár 5-0 (2-0). Szentpéterfa, 120 néző, vezette: Szabó II. Z.

Szentpéterfa: Páll – Török (Hoós B.), Frányi (Mersits), Gaál Á., Wágner R., Garger, Tóth Sz. (Wágner M.), Gaál R. (Skrapits I.), Wágner Sz. (Skrapits D.), Jurasits, Hoós Á.

Téglagyár: Szőke (Sárközi R.) – Horváth P., Horváth D., Horváth J., Joó, Horváth D., Sárközi Z., Gelányi, Horváth Á., Sárközi M., Horváth Dániel. Edző:

Gólszerzők: Frányi (2), Garger, Hoós Á., Mersits.

Végig a hazai csapat irányított, de ameddig a vendég erővel bírta, addig azért okozott problémát. Ugyanakkor a végére csak a különbség mértéke maradt kérdéses.

Ják–Táplán 5-5 (2-2). Ják, 100 néző, vezette: Sály K.

Ják: Iszak Á. – Bődi (Oláh), Máté, Sárközi, Farkas E., Tóta R., Svob (Puhr), Neubauer, Mészáros, Tóta Á. (Iszak B.), Vizserálek.

Táplán: Farkas G. – Balázs, Borbás, Gombos, Mikovics, Káldi M., Rajzinger, Jantos, Varga S., Goda, Káldi I.

Gólszerzők: Neubauer (2), Máté, Mészáros, Sárközi, ill. Borbás, Balázs, Varga S., Jantos, Rajzinger.

Kiállítva: Mikovics (36., Táplán).

A mérkőzés fogatókönyve jól jellemezte a Ják hektikus szezonját. A házigazda tíz perc alatt 2-0-s előnybe került, majd gyorsan leadta fórját, a félidőben már 2-2- volt az állás. Fordulás után a Ják ismét meglépett két góllal, hogy aztán az emberhátrányban lévő Táplán fordítson. Végül a hazai gárda az utolsó percben mentette döntetlenre az állást.

Őriszentpéter–Rábatótfalu 0-1 (0-0). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Szabó P.

Őriszentpéter: Szukics – Kis-Nemes, Horváth Cs., Őr (Szép), Horváth Z. (Embersics), Ponácz, Bacsó-Porkoláb (Mihályka), Gerencsér, Kovács R. (Rozsnyai), Horváth A., Iván.

Rábatótfalu: Tóth A. – Keresztúri, Náricza, Domján Dá., Szakács, Balázs, Düh, Varga A., Szabó B., Anderkó (Bartakovics), Domján Do.

Gólszerző: Szabó B.

Kiállítva: Varga A. (52., Rábatótfalu).

A két gyenge formában futballozó csapat mérkőzését a szerencsésebb nyerte meg.

Bajánsenye–Csákánydoroszló 4-6 (1-3). Bajánsenye, 70 néző, vezette: Polgár T.

Bajánsenye: Kercsmár K. – Sáfrányos, Bacsák, Koltai (Fábián), Horváth B., Luter (Horváth Z.), Réczeg, Kovács I. (Kercsmár R.), Mihály, Albert, Bakó.

Csákánydoroszló: Baba – Vass, Horváth R., Danyi, Kardos, Tóth N., Horváth Zs., Horváth D., Doktor (Németh G.), Biczó, Horváth M.

Gólszerzők: Horváth B. (3), Albert, ill. Kardos (4), Horváth R., Horváth Zs.

Hazai szempontból a szezonzáró mérkőzés tükörképe volt az éves gyenge teljesítménynek. Egy félidő fegyelmezetlen, lélektelen játék, egy félidő feltámadás. De ez kevés volt a lelkesen küzdő vendégek ellen. A csapat sérültjeinek mielőbbi gyógyulást kíván a bajánsenyei klub.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Balogunyom 3-2 (2-1). Szombathely, 80 néző, vezette: Boda Gy.

Gyöngyöshermán: Darabont – Szilvágyi (Dénes), Kovács G., Kis, Hegedűs (Németh R.), Szabó A., Németh Sz., Bazsó (Szekeres), Kopácsi, Simon, Serbán (Goda).

Balogunyom: Papp K. – Papp M., Szén, Homor M., Németh D., Fábián, Homor D., Dávid, Varga M., Farkas M., Nemes.

Gólszerzők: Kopácsi, Németh Sz., Bazsó, ill. Varga M., Farkas M.

A küzdelmes, színvonalas, sportszerű mérkőzést megérdemelten nyerte a házigazda.

Szarvaskend–Viszák 15-0 (9-0). Szarvaskend, 200 néző, vezette: Szabó III. Z.

Szarvaskend: Esztergályos (Ésik) – Tóth G. (Vilics), Tóth A., Csillag, Jóna, Csenterics (Nagy Á.), Szabó D., Földes, Smolczer, Kunovics, Kopfer.

Viszák: Szabó Gy. – Tóth P., Agg (Hegyi), Lendl, Biczó B., Elekes, Kósik, Biczó M., Sütheő, Benkő, Orbán.

Gólszerzők: Tóth G. (5), Jóna (3), Szabó D. (2), Tóth A., Nagy Á., Smolczer, Csenterics, Csillag.

A hazai csapat gyorsan eldöntötte a mérkőzést, így a bajnoki cím sorsát is. Idei 32 mérkőzésből 29-et megnyert a Szarvaskend, a legkevesebb gólt kapta a mezőnyben, megérdemelten lett bajnok – és méreti meg magát a megyei I. osztályban. Jár a külön gratuláció Jóna Szabolcsnak a szezonbeli 43 gólja miatt, valamint a Szarvaskend színeiben elért 200 találatához.

Club Walnut-Nádasd–Tanakajd 4-3 (1-1). Nádasd, 250 néző, vezette: Héra Cs.

Nádasd: Rejtli – Azanger (Varga K.), Pálmai, Urbán (Marton), Kalamár, Meskó M. (Podlaviczki), Tuboly, Horváth A., Szakály, Doktor, Meskó E.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi, Marcz G., Németh B., Rozs, Pál, Marcz M. (Kmetyó), Könczöl B., Preiczer.

Gólszerzők: Tuboly (2), Horváth A., Urbán, ill. Kölkedi (2), Pál.

Kiállítva: Kmetyó (83., Tanakajd).

A harmadik helyért harcoló hazai csapat győzelmi kényszerben lépett pályára. A felek jó iramú, színvonalas, változatos mérkőzést vívtak. A győztes gólt a 87. percben szerezték a sok helyzetet elpuskázó nádasdiak – akik ezzel a diadallal begyűjtötték a bronzérmet.

A góllövőlista élmezőnye: 1. Velekei László (Tutitextil-Körmend VSE) 52 gól, 2. Jóna Szabolcs (Szarvaskend) 43, 3. Kölkedi Dániel (Tanakajd) 42.

1. Szarvaskend 32 29 1 2 155- 27 88

2. Körmend VSE 32 29 0 3 188- 30 87

3. Nádasd 32 23 3 6 105- 32 72

4. Gyöngyösh.-Sz. 32 23 2 7 104- 51 71

5. Tanakajd 32 20 2 10 110- 52 62

6. Szentpéterfa 32 18 4 10 80- 40 58

7. Balogunyom 32 15 5 12 96- 56 50

8. Nárai 32 13 5 14 78- 90 44