2017.04.28. 17:10

Harcos SZoESE, harcos diadal: győzelem a Szolnok ellen

Szombathely - Harcos győzelemmel folytatta az alsóházi rájátszást a Szombathelyi Egyetemi SE amatőr NB I-es női kosárcsapata.

Szombathelyi Egyetemi SE-Szolnoki MÁV SE 54-49 (14-13, 16-16, 10-9, 14-11).

Szombathely, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 17-20. helyért, vezette: Horváth A., Németh S.

SZoESE: Gusztafik 10/3, Orsós-Bogdán 8/6, SZABÓ-HAKLITS 17/3, Uszkai 3, Feigl 6. Csere: MOLNÁR 8, Jakubovics 2, Hajdinák -, Plózer -, Rózsa -, Kovács K. -. Edző: Szabó László.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, főleg a támadójáték akadozott, a védekezés hellyel-közzel rendben volt. Felváltva estek a pontok, meglépett a SZoESE (15. perc: 24-18), de fordított a Szolnok. Az első félidőt végül Feigl utolsó pillanatban szerzett kosarával a hazaiak nyerték (20. perc: 30-29).

Szabó-Haklits Zsuzsa 17 pontot szerzett Fotó: Unger Tamás

A harmadik negyedben is görcsös volt a játék, többnyire a szombathelyiek vezettek, de nem tudtak meglépni - büntetőt is sokat hibáztak. Az utolsó etap hullámzó játékot hozott, végül a SZoESE a hajrában döntött, amikor gyorsan két triplát is szerzett (38. perc: 51-45).

Az alsóházi rájátszásban két győzelemmel, egy vereséggel álló SZoESE legközelebb május 5-én lép pályára, a Kiss Lenke KS gárdáját fogadja (16.00).