2016.02.02. 20:00

Szuperliga-elődöntős a CVSE, de az osztrák U21 most feladta a leckét

Celldömölk - Egy nappal egy nehéz extraligás bajnoki után nagyon megszenvedett szuperligás meccsén a Celldömölki-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapata, de az elődöntőbe jutását nem fenyegette veszély.

Celldömölki-Swietelsky-Wewalka-Ausztria U21 6-4.

- Celldömölk, Klubcsapatok Szuperligája, visszavágó a négy közé jutásért, vezette: Szabó, Nagy.

Páros: Fazekas, Ecseki-Pfeffer, Klaus 3:1 (8, 8, -7, 5). Ecseki nem tudott belelendülni a játékba, sokat rontott, de összességében magabiztos volt a hazai siker (1-0). Mivel az első mérkőzésen, Bécsben 6-1-re nyertek a celliek, gyakorlatilag még egy győztes meccs elég volt a továbbjutáshoz. De az nem könnyen született meg. Egyéni, 1. forduló: Ecseki-Pfeffer 2:3 (11, 8, -12, -8, -3). Akárcsak egy nappal korábban a Szeged elleni extraligás bajnokin, Ecseki Nándor ezúttal is 2:0-s vezetésről kapott ki - az utolsó szettben nagyon. Fazekas- Klaus 2:3 (9, -2, 8, -9, -6). Nagy meglepetés volt Fazekas Péter veresége a fiatal játékossal szemben. Lindner-Levenko 3:2 (5, 10, -11, -7, 9). Lindnernek sem volt könnyű, ellenfele az európai ifjúsági Top 12 tagja, nagyon gyors. Ádám már 2:0-ra vezetett, a harmadik szettben 6-10-ről egyenlített, de a meccslabdát nem tudta értékesíteni.

Lindner Ádámon semmi sem múlott. Nem könnyen, de ő megnyerte mindhárom mérkőzését. Fotó: Unger Tamás

Ezután még ötödik szettre is kényszerült, amelyet óriási küzdenitudással 1-7-es hátrányból nyert meg (2-2). A továbbjutás ezzel megvolt, de a mérkőzést természetesen le kellett játszani. 2. forduló: Fazekas-Pfeffer 3:1 (-7, 5, 12, 11). Nagyon nagy küzdelemben hajszálon múlt Fazekas győzelme. Ecseki-Levenko (-4, -9, 5, -10). Két szoros végjátékot is elbukott Ecseki. Lindner-Klaus 3:0 (11, 10, 9). Lindner is kínkeservesen, de hozta a szetteket (4-3). 3. forduló: Fazekas-Levenko 2:3 (-9, 8, -4, 11, -5). Nagyon elfáradt Fazekas, a döntő szettben már nem volt esélye. Lindner-Pfeffer 3:2 (5, -5, -2, 7, 3) Lindner az ötödik játszmában már lendületes, rutinos játékkal, ezúttal is lendíteni tudott csapatán is. Ecseki-Klaus 3:2 (-8, -7, 8, 6, 7). A végére meglett Ecseki első egyéni győzelme is (6-4). Nagyon megszenvedett a végső sikerért a CVSE, a tíz meccsből hat öt szettben dőlt el, a mérkőzés negyedóra híján négyórás volt.  Győzött: Lindner 3, Fazekas 1, Ecseki 1, Fazekas-Ecseki páros, illetve Levenko 2, Pfeffer 1, Klaus 1.

Az elődöntőben (március 29., illetve április 26.) az osztrák Stockerau vár a CVSE-re.