Sportvilág

2012.11.26. 16:50

Három diadal

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában nyert a Celldömölk, a Bük és a Körmend, a Sárvár viszont nagy verésbe futott bele.

Sárvárfürdő-Kinizsi_Győri Audi ETO KC III. 22-44 (11-24).
Sárvár, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Réger, Vandróczki.
Sárvár: Takács - Kertész 2, Pintér 5, Soós P. 2, Pupp 3,Varga E., Fehér 32. Csere: Sulyok (kapus), Soós R. 11, Nardai 2, Horváth Sz. 3, Tóth C. 1, Vízi, Csejtei. Játékos-edző: Pupp Adél.

A sérülések és iskolai elfoglaltság miatt több kulcsjátékosát is nélkülöző Kinizsi nem tudta feltartóztatni a villámgyors, agresszív győri rohamokat. A vendégek a 20. percben már tíz góllal vezettek, így gyorsan döntésre vitték a párharcot. A Sárvár a végére teljesen elkészült az erejével, pozitívum azonban, hogy a fiatalok is játéklehetőséghez jutottak.

A sárvári Fehér Dóra (labdával) nagyot küzdött, dobott három gólt a Győrnek, mégsem örülhetett (Fotó: Szendi Péter)

Celldömölki VSE-Vulkánfürdő_VADY Mosonszolnok 28-19 (12-9).
Celldömölk, néző, vezette: Gachovetz, Tiringer.
CVSE: SZABÓ - Farkas B. 2, SZOMORKOVICS A. 7, SZOMORKOVICS L. 7, Kazári, NÉMETH 3, GŐCZE 3. Csere: BALOGH (kapus), FÜZFA 5, VLASICH 1, Farkas A., Recse, Freyberger, Bolfán. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első félidőben szoros meccset játszottak a felek, a hazaiak elsősorban remek védekezésüknek köszönhetően kerültek lépéselőnybe. Fordulás után viszont gyorsan eldöntötte a mérkőzés sorsát a Cell (35. perc: 16-10). Végül könnyedén, biztosan, jól játszva nyert.  Ifi: 20-24 (12-10).

Dr. Lupo-Büki TK_Komárom VSE 28-22 (14-11).
Bük, 200 néző, vezette: Baranyai N., Baranyai Zs.
Bük: HARASZTOVICS - Binder 4, Udvardi 21, HORVÁTH 5, SZONDY 3, SZENCZI 3, Hegyi 1. Csere: Fazekasné (kapus), Farkas 41, Mórocz 32, Szalai 2, Pup R. 1, Bősze, Pup K. Edző: Mátés István.

A vendégek kezdték jobban a meccset (12. perc: 5-7), de egy időkéréssel rendezte a sorait a házigazda, átvette az irányítást, a vezetést (22. perc: 11-8). A második félidőben már az történt a pályán, amit a bükiek akartak. Végig vezetve, remek hajrát kivágva, magabiztos győzelmet arattak.  Ifi: 19-13 (9-6).

Körmendi DMTE_Tapolca VSE 23-21 (10-9).
Körmend, 30 néző, vezette: Andorka, Varga.
Körmend: Szépné - Kiskós 7, Adorján 2, Németh A., Huszár 2, Szabó A., Szoták 8. Csere: Szabó K. (kapus), Cser, Kovács D. 2, Bokor, Tóth B. 2, Török. Edző: Oláh Sándor.

Nehéz meccsen csikarta ki szezonbeli első győzelmét a fiatal körmendi csapat  igaz, korábban egy mérkőzést már nyert, de azt a zöld asztalnál, mert az ellenfél egyik játékosa jogosulatlanul lépett pályára. A házigazda motivált, jó játékkal rukkolt elő egyik közvetlen riválisa ellen, végig kézben tartotta a meccset.  Ifi: 23-29 (11-15).