Sportvilág

2014.08.11. 14:55

Kosárlabda: Győzött Portugáliában a válogatott

Sines - Bravúros portugáliai győzelemmel kezdte az Európa-bajnoki selejtező-sorozatot a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Portugália–Magyarország 38–58 (10–23, 10–18, 8–6, 10–11). –Sines, 1200 néző, Eb-selejtező, válogatott kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bulto (spanyol), Sahin (olasz), Bayot (belga).

Portugália: Fernandes 2, Balseiro 4, Silva, Hallman 8, Fonseca 4. Csere: Soares 4, Lima 12/12, Pinto 4, Quieroz, Guerreiro. Szövetségi kapitány: Mario Palma.

Magyarország: Thomas 2, Wittmann 7/3, Vojvoda 20/9, Tóth N. 4, Keller 15. Csere: Tóth Á. 2, Ruják 2, Dénes 3/3, Ferencz 3/3, Csorvási M. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása, 7. perc: 2-14. 9. perc: 5-21. 13. perc: 15-30. 20. perc: 17-39. 26. perc: 26-43. 30. perc: 28-47. 35. perc: 28-51. 39. perc: 34-56.

Vojvoda Dávid (labdával) nagyot küzdött, és remek játékkal vette ki a részét a szép győzelemből. Fotó: Kiss Teodóra/archív

Harcos játékkal, remek védekezéssel nyitott a magyar csapat. Az esélyesebb hazaiak tűntek idegesebbnek, kihagyott ziccerek, eladott labdák jelezték ezt. Már 11-2-re is vezettünk, amikor Mario Palma kapitány időt kért. De változott a játék képe, a jól dobó magyar csapat irányította a meccset. Sztojan Ivkovics a rá jellemző módon sokat cserélt, a második negyedben is tartotta a 10 pont feletti előnyét a vendégcsapat.

Thomas remekül irányított, 36-17-es állásnál pedig Vojvoda megelőzte pontszámban Portugáliát (Vojvoda 18/9-nél járt ekkor). Nyugodtan vonulhatott nagyszünetre a magyar együttes (20. perc: 17-39). Fordulás után egyre feszültebb lett a hangulat a pályán, egyre többet hibáztak a felek, alig-alig jegyzhettünk fel gyűrűbe hulló labdát. De mindez a mieink malmára hajtotta a vizet, az idő ugyanis fogyott, a magyar előny viszont nem csökkent (30. perc: 28-47). Egy erőtlen rohammal nyitotta a záró etapot Portugália, amit az Ivkovics-csapat könnyedén visszavert (35. perc: 28–51), így a végére nem maradt izgalom, Portugália lélekben feladta. A meglepően biztos, megérdemelt magyar győzelem egy pillanatig nem forgott veszélyben. Vojvoda Dávid (20/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) valamint Keller Ákos (15 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) kiemelkedő játékkal járult hozzá a sikerhez.

A csoport másik meccsén Grúzia hazai pályán 73-62-re verte Csehországot. A folytatásban szerdán 18 órától a magyar válogatott Kecskeméten fogadja Grúziát, míg Portugália Csehországba utazik.