2016.09.09. 15:35
Pető Andrásra emlékeztek Szombathelyen
"Az a mozgássérült gyermek, aki eljut lehetőségeinek határaihoz, már nem sérült" - ez volt Pető András professzornak, a konduktív pedagógia, azaz a Pető-módszer megalkotójának jelmondata.
Tisztelői, a 25 éves szombathelyi konduktív óvodai csoport növendékei és családjaik, jelenlegi és volt tanítványok, konduktorok, gyógypedagógiai asszisztensek, dajkák gyűltek össze péntek délután a híres professzor szülőházánál, melynek falán ma is emléktábla hirdeti, hogy ott lakott Pető András.
Fotó: Szombathelyi Médiaközpont
Az 1893-ban született professzor, polihisztor a háború vérzivataros éveiben is a legelesettebbeken próbált segíteni a konduktív pedagógia kidolgozásával.
Fotó: Szombathelyi Médiaközpont
- Ez olyan nevelési módszer, amely egy oktatási-tanulási folyamaton alapul, és azok a gyermekek, akik bekerülnek az óvodába, tanulás révén sajátítják el saját lehetőségeiknek kibővítését - mondta el érdeklődésünkre Antoniné Ringhoffer Csilla konduktor, a Zonta Alapítvány kuratóriumi tagja.
Fotó: Szombathelyi Médiaközpont
Jelenleg az Aranyhíd Nevelési-Oktatási Integrációs Központ Micimackó óvodájában a Pető-módszer elsajátítása mellett egyéb fogyatékkal élő - autista, értelmileg akadályozott - gyermekek támogatására is felkészültek a szakemberek.
Fotó: Szombathelyi Médiaközpont
Az eseményen megjelent dr. Puskás Tivadar szombathelyi polgármester is, aki köszöntőjében kiemelte, hogy a szombathelyi Zonta Club azzal a céllal hozta létre 1991-ben alapítványát a mozgássérült gyermekekért, hogy számukra egy professzionális fejlesztő központot alakíthassanak ki.
Fotó: Szombathelyi Médiaközpont
Pető András emléktáblájának koszorúzását követően a városháza nagytermében emlékülésen idézték fel a szombathelyi professzor munkásságát, valamint a konduktív óvodai nevelés negyedszázados múltját.