2021.12.18. 20:00

A Kecskemétet is elkapták - Az Egis Körmend a második félidőben robbantott és lelépte ellenfelét - fotók

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság tizenkettedik fordulójában újabb kiütéses sikert aratott az Egis Körmend, ezúttal a Kecskemét ellen.

Fotó: © Unger Tamás

Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 105-78 (27-23, 26-25, 30-16, 22-14)

Körmend, 1650 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Török R., Sörlei A.

Körmend: Stokes 13/3, White 16/12, Savic 11/6, Martinez –, Gordon 16. Csere: Kiss M. –, Henry 20/6, Krivacevic 4, Kenéz 4, Ferencz 12/9, Durázi 9/3, Érsek –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Kecskemét: Pollard 21/6, Jaramaz 3/3, Milutinovic 21/9, Dramicanin 21/12, Kiss D. 4. Csere: Wittmann 5/3, Lukács 3, Ivkovic –, Tóth Barna –, Tóth Balázs –. Edző: Forray Gábor.

Eredmény alakulása: 3. perc: 5-4. 7. p.: 16-13. 13. p.: 36-30. 18. p.: 47-38. 22. p.: 58-50. 25. p.: 67-54. 27. p.: 69-58. 33. p.: 89-68. 38. p.: 103-74. Kipontozódott: Kiss Dávid (37. p.)

A hatodik a harmadik ellen – újabb rangadó várt a vasi piros-feketékre, akik hétközben nagyon magabiztos teljesítménnyel lépték le a kecskeméti alakulatot. A Konsztantinidesz-legénységre szombaton nem kisebb feladat várt, mint az eddig remekül teljesítő Kecskemét két vállra fektetése. Forrayék felkészülését sérülések és megbetegedések nehezítették, de egy kulcsjátékosuk kivételével mindenki pályára lépett. A legnagyobb érvágást a magyar válogatott, Karahodzic Kemal hiánya jelentette a vendégeknél. A két együttes legutóbbi öt bajnoki összecsapásán rendre hazai győzelem született, ezzel a sormintával előzetesen most is kibékültek volna minden bizonnyal a Rába-partiak.

A KTE hozta el a labdát, de a Körmend szerezte az első kosarat, ráadásul rögtön egy triplát – Savic ott folytatta, ahol a Szeged ellen abbahagyta. Jaramaz azon melegében reagált egy újabb trojkával. A harmadik percben már az alföldieknél volt az előny, Milutinovic is távolról volt eredményes, 5-7-re módosítva az állást. A folytatásban átvette a játék irányítását a hazai csapat és hétpontos előnyt alakított ki (21-14), ami pillanatok alatt elfogyott és ismét a KTE ment eggyel (21-22). A fordulatos első negyedet White dudaszós triplája zárt le, visszavéve a Körmendnek a vezetést (26-23).

A második etap elején nagyon beragadtak a lila-fehérek, miközben kilenc ponttal húzott el a vasi alakulat (32-23). Remekül működött ekkor a piros-feketék védekezése, és éppúgy kínlódott a Kecskemét, mint szerdán a Szeged, így a tizennegyedik percben Ferencz és Henry triplájával már tizenhárom volt közte (43-30). Dramicanin és Milutinovic szintén sikeres volt távolról, tízen belülre lopta a távot a KTE, időt is kért Konsztantinidesz. A paprikás hangulatban a vendégek tudtak higgadtabbak maradni és a nagyszünetig öt pontra közelítették meg vendéglátóikat (53-48).

A harmadik negyed sem a markáns védekezésről szólt, de mintha a nagy rohanásban egyre fogyott volna a Kecskemét ereje. A 24. perc végefelé Durázi duplájával ismét tizenhárom pont volt a különbség a hazaiak javára (67-54). Egyszer ugyan már visszajött ekkora hátrányból a KTE, de érezhető volt, hogy ez a bravúr nem ismétlődik meg. Az utolsó percekben állva hagyta a Körmend a vendégeket, 21 ponttal húztak el Ferenczék (83-62). A csata ezzel el is dőlt.

Az utolsó tíz perc már csak formalitás volt. Forray Gábor ugyan mindent elkövetett, hogy közelebb kerüljön csapata a Rába-partiakhoz, de körmendi hengerrel nem tudtak már mit kezdeni. Kettő perccel a meccs vége előtt 31 pontosra hízott a házigazda előnye, kiütve a tabella harmadikja is.