2022.01.15. 17:31

A Falco nyerte a vasi rangadót - Nagyot küzdött a vendég körmendi gárda, de a hajrára felőrlődött

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság Vas megyei rangadóján a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely nagy csatában győzte le az Egis Körmendet.

Fotó: © Unger Tamás

A 18. játéknap rangadóján az éllovas fogadta a harmadik helyezettet. Természetesen telt ház előtt, parádés hangulatban léptek pályára a csapatok – a belépőjegyek gyorsan elfogytak, a meccs napján már ki sem nyitottak a pénztárak.

A Körmend kezdett pontosabban – a 3. percben már 0-8-at mutatott az eredményjelző. A Falco a megszokottnál lassabban játszott, helyzetbe sem igen került. Golomán törte meg a kínos hazai gólcsendet. Aztán a percek múlásával a szombathelyi gárda rendezte a sorait, több labdát szerzett, könnyű kosarakkal zárkózott. Savic szerezte a meccs első tripláját, amire Somogyi válaszolt távolról (6. perc: 11-13). Közben a szívós, szervezett, remekül dobó Körmend visszaverte a házigazda felzárkózási kísérletét, ismét meglépett (8. perc: 11-20). Potyogtak a triplák, záporoztak a pontok – nem a védekezésről szólt a meccs. Gordon és White húzta a körmendiek szekerét, hazai oldalon bemutatkozott az új igazolás, Hawkins. White harmadik triplája volt a negyed utolsó kosara – nyolc ponttal nyerte meg az első etapot a vendég. A második játékrészt viszont 6-0-val nyitotta a Falco – és heves felzárkózásba kezdett. Majd Golomán látványos zsákolással egyenlített (13. perc: 27-27). Kocsis Tamás rögtön időt kért a Körmendnek. Visszatérve a pályára Golomán megfordította a meccset (29-27). Mintha megzavarodott volna a Körmend, ráadásul odalett a jó dobóforma is, nem jöttek a triplák. De aztán csak befékezte a Falcót – igaz a vezetés, az irányítás maradt a hazaiaknál (18. perc: 36-33). Váltott pontokkal közelítettek a felek a félidőhöz. Az etapot Perl 2+1-es akciója zárta, így a nagyszünetben öt ponttal vezetett a Falco (20. perc: 42-37).

Fordulás után megkezdte a felzárkózást a Körmend (23. perc: 44-42). Teljesen nyílt meccset vívtak a csapatok. Perl közben nagyon belelendült. Míg a másik oldalon White remekelt, fordított a csapatának (48-49). Váltott vezetést mutatott az eredményjelző – nagy küzdést láthatott a közönség. Egy pillanatig úgy tűnt, hogy megléphet a Körmend, de nem élt a lehetőséggel, több támadást is elpuskázott. Amit büntetett a Falco, fordított. Ám Stokes dudaszós triplája után egálról kezdődhetett a negyedik negyed (30. perc: 59-59). A záró játékrészt 4-0-val nyitotta a Falco és a folytatásban is lendületben maradt (32. perc: 65-61). De a Körmend ott loholt ellenfele nyomában. Csupán két-három ponttal vezetett a házigazda. Érezhető volt a feszültség, szinte csak büntetőből került gyűrűbe a labda. Stokes triplája nagyon kellett a Körmendnek (36. perc: 69-67). De kézben tartotta a meccset a Falco, rendre ellenfele előtt járt. Sőt, Perl triplája után 10 pontos előnyből futhatott neki a közvetlen hajrának (38. perc: 77-67). Időt kért a Körmend. Majd 4-0-ás rohammal tért vissza a pályára (77-71). Váradi büntetőzött jól szűk egy perccel a vége előtt (79-71). Durázi duplája már nem osztott, nem szorzott (79-73).

Jegyzőkönyv

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 79-73 (19-27, 23-10, 17-22, 20-14)

Szombathely, 3070 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Tőzsér D., Söjtöry T.

Falco: Perl 31/6, Somogyi 7/3, Clark –, Golomán 13, Keller 9/3. Csere: Benke 3/3, Váradi 6, Barac 10/3, Hawkins –, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.

Körmend: Stokes 13/6, White 16/12, Martinez 2, Savic 10/6, Gordon 15. Csere: Ferencz 2, Durázi 9/3, Krivacevic –, Takács K. 2, Henry 4. Megbízott edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-8. 6. p.: 11-13. 8. p. 11-20. 13. p.: 27-27. 18. p.: 36-33. 20. p.: 42-37. 24. p.: 48-49. 28. p.: 53-53. 30. p.: 59-59. 32. p.: 65-61. 36. p.: 69-67. 38. p.: 77-67.

Milos Konakov: - Több játékosunk is úgy vállalta a meccset, hogy különböző problémák miatt három-négy napja nem edzett – ezért is fontos ez a győzelem! Próbáltunk higgadtan, szervezetten kosarazni, ezt jelzi, hogy nyolc eladott labdával le tudtuk hozni a rangadót, illetve stabilan büntetőztünk – ez biztonságot adott a csapatnak. Küzdünk tovább a céljainkért!

Kocsis Tamás: - Gratulálok a Falcónak a győzelemért, a saját csapatomnak pedig azért, mert remekül harcolt. Sikerült végig szorossá tennünk a meccset, kis szerencsével talán nyerhettünk volna. Fáj, hogy elvesztettük a szomszédvári rangadót, de menni, dolgozni kell tovább.

Perl Zoltán: - Elsősorban azért nyertünk, mert a gyengére sikerült első negyed után sikerült rendbe tenni a védekezésünket. Az első játékrészben kaptunk majdnem 30 pontot, a másik háromban 46-ot összesen. Az elmúlt hetekben voltak nehézségeink, fáradtsággal küszködtünk, de egy ilyen közönség előtt ezt a meccset egyszerűen nem lehetett elveszíteni! Jár a gratuláció mind a két csapatnak, mind a két szurkolótábornak.

Wesley Gordon: - Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után. Főleg azért, mert a találkozó nagy részében jól játszottunk, mégis kikaptunk – ezért is különösen fájó a vereség. Persze tudtuk, hogy a Falco ellenfele minden apró hibáját bünteti, ezúttal is ez történt történt.