2022.02.05. 20:13

Sima győzelmet aratott a Falco az Oroszlány vendégeként

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely sima, 18 pontos győzelmet aratott az Oroszlány vendégeként.

Forrás: VN-archív

Fotó: © Unger Tamás

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés – sok szombathelyi szurkoló kísérte el a Falcót. A vasiaktól Benke, a hazaiaktól  Minchev hiányzott.

Rohanós tempóban nyitottak a felek, és a házigazda kapta el jobban a rajtot. Az első két triplát is az OSE jegyezte, kezdett meglépni (4. perc: 12-4). Pontosabbnak, gyorsabban tűnt az Oroszlány – és roppant motiváltnak. Az OSE szerzett labdákból dobott könnyű kosarakat. Konakov mester kénytelen volt időt kérni De nem javult fel a Falco játéka, mind támadásban, mind védekezésben halványabb volt a megszokottnál. Tíz pontra hízott a hazai fór (8. perc: 18-8).

Hawkins szerezte az első szombathelyi triplát, az ötödik távoli kísérletből. Aztán beindult a Falco, felzárkózott – de az etapot dudaszós oroszlányi tripla zárta (21-16).  A második negyedben egy koncentráltabb Falco tért vissza a pályára. De minden szombathelyi pontra érkezett válasz. Ettől függetlenül  Falco ott loholt ellenfele nyomában. Sőt, a 13. percben, 25-24-es állásnál időt kellett kérni az OSE. Hiába, Somogyi fordított a Falcónak (25-26). Remekül védekezett a szombathelyi csapat, sok labdát szerzett, sok lepattanót gyűjtött be – és egyre jobban dobott. De keményen küzdött, szorosan tartotta az állást az OSE. Nagyszünetben 32-36-os eredményt mutatott a tábla.

Váltott pontok vezették fel a második félidőt. Perl kosaraival kezdett ismét ellépni a Falco (23. perc. 36-45). A Falco többször is kivédekezte ellenfele támadását, jól szedte a lepattanókat, higgadtan járatta a labdát támadásban – egyértelműen magához ragadta az irányítást. A hazai időkérés után sem változott a játék képe. Sőt, tíz pont fölé növelte  előnyét a Falco (27. perc: 38-51) – helyzetbe kerülni is alig engedte ellenfelét. A folytatásban állandósult a stabil szombathelyi fór.

A Falco csapatként, szervezetten játszott, míg a hazaiak inkább az egyéni megoldásokra próbáltak építeni. Váradi parádés kosara zárta a játékrészt – megnyugtatónak tűnő 15 pontos előnnyel fordulhatott rá a negyedik negyedre a Falco (30. perc: 42-57). Ezt az előnyt pedig jól kezelte a vasi gárda, érezhető volt, hogy már nem engedi vissza a meccsbe ellenfelét. Gyorsan közel 20 pontra nőtt a különbség (33. perc: 44-63) – gyorsan eldőlt a mérkőzés. Csak a különbség mértéke maradt kérdéses (36. perc: 46-69). Végül  18 ponttal nyert a Falco.

Jegyzőkönyv

MVM-OSE Lions–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 55-73 (21-16, 11-20, 10-21, 13-16)

Oroszlány, 1400 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Csaba Zs., Csabai-Kaskötő B., Frányó P.

OSE: Ihring 15/3, Molnár M. 4, Mesicek 13/3, Carev 3/3, Burns 10. Csere: Garamvölgyi 3, Ruják 4, Parrish 3/3, Tóth B. –. Edző: Sebastjan Krasovec.

Falco: Somogyi 9/3, Perl 18, Clark –, Golomán 9/3, Keller 8. Csere: Váradi 8, Kovács B. 2, Barac 9/3, Hawkins 3/3, Verasztó 7/3, Sövegjártó –, Takács Z. –. Edző: Milos Konakov.

Eredmény alakulása. 3. perc: 9-4. 8. perc: 18-8. 13. perc: 25-24. 18. perc: 30-34. 20. perc: 32-36. 23. perc. 36-45. 27. perc. 38-51. 30. perc: 42-57. 33. perc: 44-63. 36. perc: 46-69.