Biztos Falco-diadal

2018.03.07. 20:39

Küzdött, de nem tudta borítani a papírformát a DEAC

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely érvényesítette a papírformát, biztosan verte a jól harcoló Debrecent.

A bemutatásnál debreceni oldalról Goran Martinic és Bognár Kristóf is nagy tapsot kapott – mindkét játékosra jó szívvel emlékeznek a Falco-szurkolók.

A mérkőzés első négy pontját a hetek óta nagy formában játszó Borisov szerezte. Aztán Váradi is hozzátett négyet. Esélyeshez méltó játékkal nyitott a Falco (2. perc: 8-0). Pontosabban, gyorsabban játszott ellenfelénél, egyre nőtt a hazai fór (6. perc: 16-4). Aztán rendezte sorait, elsősorban védekezését a vendég, kiegyenlítettebb lett a meccs. De a biztos hazai vezetést nem fenyegette veszély. A második etap eleje viszont némi meglepetésre a vendégeké volt. Sekulovic mester időt is kért, mielőtt kiegyenlített volna a DEAC (13. perc: 29-26). A folytatásban felváltva estek a pontok. Aztán úgy tűnt, hogy Perl vezérletével ismét magához ragadja az irányítást a házigazda (16. perc: 39-31). Ám Debrecen ott loholt ellenfele nyomában, tartott a lépést – sok könnyű pontot szerzett leindításból (18. perc: 42-40). Akadozott, belassult a Falco játéka. A hazaiak szerencséjére Taylor is elkezdte gyűjtögetni a pontokat. Ám a félidőt a frissen beállt Kósa dudaszó pillanatában behulló triplája zárta, így szinte egálnál vonulhattak nagyszünetre a csapatok (20. perc: 46-45). A szombathelyiek gyenge dobóformával rukkoltak elő.

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe

A második félidőt is harcos, motivált játékkal nyitotta a Debrecen. A Falco sokat hibázott – és a játékvezetők is kivívták a szurkolók haragját, sok faultot fújtak a hazaiakra, rengeteg büntetőt dobhatott a vendég . Vezetett a házigazda, de nem bírt meglépni. Govens a 26. percben szerezte első pontjait, egy 3+1-es akcióval iratkozott fel a statisztikai lapra (62-54). És ezzel meg is adta a jelet a társaknak, begyújtotta a rakétákat a Falco, meglépett (28. perc: 72-59). Úgy tűnt, hogy kezd fáradni a DEAC. Így a negyedik játékrésznek már azért nyugodtabban vághatott neki a Falco (30. perc: 76-63). Precízen, higgadtan kosárlabdázott a Falco, megosztoztak a terheken a játékosok, többen is tíz pont fölé kerültek. Igaz, a remekül dobó Debrecen nem adta fel, Martinic pontjaival, vezérletével többször is tíz pont környékére csökkentette hátrányát. De különösebben nem forgott veszélyben a Falco győzelme (35. perc: 86-73). Taylor még szép egyéni megoldásokkal is szórakoztatta a közönséget. Tehette, mert a hajrában már nem volt annyi erő a vendégekben, hogy igazán izgalmassá tegyék a meccs végét.

A Falco biztosan nyert, néha az volt az ember érzése, hogy a hazai csapat csak annyit ad ki magából, amennyit igazán kell a győzelemhez.

JEGYZŐKÖNYV

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Debreceni EAC 95-86 (25-17, 21-28, 30-18, 19-23).

Szombathely, 2400 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P. A., Boros T., Kulcsár T.

Falco: GOVENS 12/9, PERL 22/9, Váradi B. 11/3, BORISOV 13/3, TÓTH N. 11. Csere: Pustahvar 7/3, TAYLOR 14, Norfleet 5/3. Edző: Srecko Sekulovic.

DEAC: MARTINIC 23/12, Jones 6/3, Lilov 2, Bognár 6, ARMWOOD 19. Csere: Velkey 12/9, LAUDERDALE 13, Molnár 2, Kósa 3/3. Edző: Berényi Sándor.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 8-0. 6. perc: 16-4. 13. perc: 29-26. 16. perc: 39-31. 20. perc: 46-45. 24. perc: 54-49. 26. perc: 64-57. 28. perc: 72-59. 30. perc: 76-63. 35. perc: 86-73. 38. perc: 93-80.

Srecko Sekulovic: – A kötelező győzelmek a legnehezebbek, ráadásul két fontos mérkőzés között találkoztunk a Debrecennel. Jól kezdtünk, de aztán bealudtunk, végül csak sikerült felpörögnünk, és megérdemelten nyertünk. A Körmend ellni meccs után kicsit fásultan játszottunk, voltak hibáink, de ilyenkor ez talán érthető.

Berényi Sándor: – Remek közönség előtt, szép csarnokban, kiváló hangulatban léphettünk pályára. Voltak olyan szakaszi a mérkőzésnek, amikor jól játszottunk, de számunkra ebben a meccsben nem volt több annál, mint amit az eredmény mutat. Nekünk a következő bajnokinkra kell nagyon figyelni.