kosárlabda

2018.02.28. 21:47

Nem jutott tovább a Körmend az Alpok-Adria Kupában

A KK Zlatorog Lasko otthonában nyolc ponttal maradt alul az Egis Körmend, így a Rába-parti együttes nem jutott tovább a legjobb négy közé az Alpok-Adria Kupában.

Tóth Judit

Csorvási Milánnak ismét meg kell küzdenie Milos Miljkovicssal Fotó: Szendi Péter

KK Zlatorog Lasko – Egis Körmend 89–81, (25–18, 23–16, 22–17, 19–30)

Vezetőedző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása. 3. p.: 12-3 8. p.: 25-14. 13. p.: 35-20 16. p.: 39-25 23. p.: 61-38 27. p.: 65-39 32. p.: 70-55 37. p.: 81-72

Kipontozódott:

A körmendiek közül hiányzott Csorvási Milán, aki betegség miatt nem tudott pályára lépni a találkozón. Dillard viszont ott volt a keretben, sőt kezdőként lépett pályára, csakúgy, mint Ferencz és Horti, akik hétfőn még a lengyelek elleni válogatott mérkőzésen szerepeltek.

A Lasko kapta el jobban a fonalat az elején, lendületesen kezdte a találkozót Ales Pipan legénysége. Az irányító, Baric például ott folytatta, ahol legutóbb Körmenden abbahagyta. Egy triplával köszönt be Polutakhoz hasonlóan, és Thomas is megkezdte a pontgyártást a szlovéneknél. A vasiaknál Wright talált be először, és 9 pontjával ő volt az első negyed legponterősebb játékosa az Egis Körmendnél.

A második negyedben komoly triplázásba kezdett a szlovén csapat, előbb Thomas, majd Macek volt eredményes távolról, így 15 ponttal megugrott a Lasko (33-18). Bár Ferencz is szerzett két hárompontost, Barictól és Thomastól megint jött a válasz, így a játék feléhez érve sem tudta megtörni a Lasko erejét és játékkedvét a vasi csapat.

A második félidő elején három technikait kapott a Körmend, egyet a kispad, kettőt a vezetőedző, Gasper Potocnik. A körmendi tréner egy be nem fújt szabálytalanság miatt méltatlankodott. Négy hazai büntetővel és szlovén labdabirtoklással folyatódott a mérkőzés a szünet után és a 22. percre már 20 pontos előnyre tudott szert tenni a Lasko (58-38). A nagy előnyt Macek hárompontosával még meg is tudtak fejelni a hazaiak. A Körmend megragadt 38 pontnál, percekig nem jött össze a kosár a vasiaknál. Ezután ha nem is túl lendületesen, de kezdett felzárkózni a piros-fekete együttes, Wright és Németh Ákos is betalált távolról, de a szlovének Baric és Polutak jóvoltából állták a triplázást, ők is hoztak egyet-egyet a hárompontos vonaltól.

Az utolsó negyed a Körmend nagy küzdelméről szólt, -26 pontról vissza tudtak jönni a meccsbe a piros-feketék. Hiába küzdött azonban az utolsó másodpercig a vasi alakulat, későinek bizonyult a hajrá, így végül nem sikerült a bravúr. Popovic büntetőivel dőlt el a találkozó és a továbbjutás is. A Lasko egy szoros körmendi mérkőzést követően hazai pályán nyerni tudott nyolc ponttal, így a legjobb négy közé jutott az Alpok-Adria Kupában, 171-166-os összesítéssel.