A pokolból a mennybe jutott a Falco

<b>Szombathely</b> - Hiába vezetett a harmadik negyed elején már 21 ponttal is a Pécs, a Falco Kálmán két büntetőjével a végén fordított, s nyert 86:85-re a kosárbajnokság mai rangadóján.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Mélyről kapaszkodott fel a bajnokcsapat, a baranyaiak ugyanis remek első húsz percet produkáltak, szünetben 53:38-ra vezettek az Arena Savariában. Ha lehet, erre rátettek még egy lapáttal: a harmadik negyed elején, volt már 61:40 is az előnyük, de ez sem tartott ki a dudaszóig, a szívósan kapaszkodó sárga-feketék fordítottak, s az utolsó pillanatokban Kálmán két hibátlan büntetőjével itthon tartották a pontokat.

Hihetetlen izgalmakkal  zárult a meccs: 84:85-ös állásnál a hazaiaknak 23 másodpercük maradt támadni, először Hudsont, majd Kálmánt faultolták, a kapitány már büntetőket dobhatott, és nem hibázott (86:85). Maradt 5 másodperce a pécsieknek a válaszra, ám Kelly labdája leperdült a gyűrűről, nyert a Falco.

Falco-SZOVA KC Szombathely-PVSK-Pécs-EXPO 86:85 (19:26, 19:27, 22:17, 26:15). - Szombathely, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Győrffy, Török.

Falco: KÁLMÁN 16/6 Pankár 6/6, CSIRICS 16/12, PERINICSICS 15, Horváth Z. 4. Csere: HUDSON 20/15 Vrsaljko 6, Lakatos 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Pécs: KELLY 17/9, SPIVEY 12/6, Dénes 4, Grebenár 4, BENCZE Z. 23. Csere: ALEKSZICS 14/6, Czigler - , Wittmann 6, Tóth N. 5/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Kipontozódott: Horváth Z. a 34. percben.

Csirics (labdával) fontos kosarakat szerzett, Alekszics már elkésett a blokkal Fotó: Szendi Péter

További eredmények: Sopron-Albacomp 86:75, Nyíregyháza-Szolnok 74:64, Paks-Dombóvár 67:70, ZTE-Debrecen 111:65, Kaposvár-Hegyvidék 95:58.