Az utolsó negyed gyenge játéka miatt kapott ki a Körmend a Mecsekalján

<b>Pécs</b> - A harmadik negyed végén még vezetett a Körmend a kosárlabda bajnokságban a Mecsekalján, de az utolsó játékrészben a vendégek leblokkoltak, így a pécsiek tizenhat ponttal győzték le a Rába-partiakat.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

A PVSK a mérkőzés elején gyorsan 6-0-ra elhúzott, de Trummer tripláival a Körmend felzárkózott. A jól védekező vendégek az első tíz perc végére át is vették a vezetést.

A Rába-partiak a 13. percben már hét kísérletből öt triplánál tartottak. Tóth Norbert, majd Thomas Kelley kosarainak köszönhetően  az első félidőt a pécsiek négy ponttal nyerték.

A harmadik negyed viszont egyértelműen a Körmendé lett, (10:17)  a Pécs csak öt perc után szerzett pontot. Az utolsó játékrészben 60-60-as állásnál Bialek megkapta negyedik személyi hibáját. Ezután percekig nem született vendégkosár, a Körmend visszaesett, végül a Pécs tizenhat ponttal nyert.

PVSK-Panthers – Polaroid - Lami-Véd – Körmend 81-65 (16-17, 27-22, 10-17, 28-9). -  Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2400 néző V: Benczur, Király, Farkas

PVSK: Kelley 15, Wittmann 8/3, Dénes 2, Grebenár 10, CZIGLER 8. Csere: ALEKSZICS 20/6, TÓTH N. 18/6, Spivey -, Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

KÖRMEND: Fodor M. 2, Fodor G. 7, Trummer 6/6, BIALEK 16/12, Banks 15. Csere: Archie 3/3, FERENCZ 10/6, Tóth G. 2, Auriantal 4, Keresztes -, Hegedüs - Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása: 2. p.: 6-0. 13. p.: 21-27.  25. p.: 43-45.  34. p.: 60-60. 37. p.:72-62

Mestermérleg:

Sztojan Ivkovics: - Ritka az, amikor én meghatódok, de a ma reggel megműtött Bencze Zoli hiányát is elbírták a fiúk, nagyot küzdöttek. Egy jó Körmendet győztünk le.

Hencsey Tamás: -  Az első félidővel elégedett voltam, a harmadik negyed is a miénk volt, az utolsó tíz percben érthetetlenül leblokkoltunk, gratulálnom kell a Pécsnek.