Kosárlabda: nagy körmendi vereség (frissítve 20:57)

<b>Sopron</b> - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata szombaton, 18 órai kezdéssel lépett pályára Sopronban. A Körmend nem tudta legyőzni a soproni társulatot: 75-98-ra kikapott a Soproni sÖrdögöktől.

Vastag Nándor

A vendéglátó Sopron az első negyedben eldöntötte a meccset

Soproni sÖrdögök – Polaroid Lami-Véd Körmend 98:75 (36:14, 23:21, 20:22, 19:18). – Sopron, 1800 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Ádám, Győrffy.

Sopron: CRUZ 19/12, BROOKS 35/18, COUISNARD 13, KÖRTÉLYESI 13/3, DIES 15. Csere: Csorvási 2, Vesztergom -, Boldizsár -, Halmai 1, Horányi -. Edző: Meszlényi Róbert.

Körmend: Garland 4, FODOR G. 9, Ferencz 9/9, Bialek 10/3, BANKS 25. Csere: DeWitz 8/3, Fodor M. 4, Trummer 5/3, Hegedűs 1, Kocsis -. Edző: Peter Stahl.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 9:1. 4. perc: 15:4. 7. perc: 23:6. 9. perc: 27:14. 13. perc: 40:17. 15. perc: 43:24. 17. perc: 50:29. 23. perc: 70:39. 25. perc: 70:48. 27. perc: 74:54. 33. perc: 86:57. 35. perc: 86:59. 38. perc: 96:58.

Kipontozódott: Csorvási a 37., illetve Fodor M. a 35. percben.

A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, és hamar komolyabb előnyhöz jutottak (2. perc: 9:1). A vendégek első mezőnykosarát Ferencz dobta, de a körmendiek továbbra is nagyon pontatlanul játszottak (4. perc: 15:4). Az új szakvezető, Peter Stahl rögtön időt kért, pályára küldte az új amerikai légióst, DeWitz-et is, de ez sem segített. A hihetetlenül jól dobó Brooks-éknak minden bement, a védekezésben betliző Ferenczéknek semmi sem sikerült (10. perc: 36:14). A második negyed úgy folytatódott, ahogy az előző véget ért, a körmendiek a legnagyobb lehetőségeiket is kihagyták, így a házigazda könnyen őrizte vezetését (13. perc: 40:17). A bénultságot Fodor Gergely és Banks kosarai próbálták oldani, Stahl pedig sokszor cserélgette a játékosokat, de ez sem segített, a nagyon rosszul védekező piros-feketék a szünetre 24 pontos hátránnyal vonultak (20. perc: 59:35).

A harmadik negyed elején sem változott semmi, alig fél perc alatt Brooks hármast dobott, Dies zsákolt, így Stahl egyből időt kért. De hiába kaptak új utasításokat Garlandék, a hazai-fór szép lassan 30 pont fölé nőtt (23. perc: 70:39). Azonban Banks elkapta a fonalat, majd Ferencz is fontos triplákat dobott (27. perc: 74:54). A Körmend védekezése kicsit összeállt, de támadásbeli hibák miatt nem sikerült közelebb férkőzni (30. perc: 79:57). Az utolsó felvonásban újra megrekedt a vasiak szekere, Banks duplájával több mint négy perces gólcsendet tört meg (35. perc: 86:59). A hihetetlenül jó napot kifogó soproniaknál viszont Brooks és Cruz bármilyen helyzetből betalált, kettejük vezérletével végül 23 ponttal nyert a Meszlényi-gárda. A második félidő azért már jobban sikerült Fodoréknak, a lepattanózásban például 17:11-re jobbnak bizonyultak. Mindenesetre a folytatásban a Körmendnek nagyot kell javulnia, ha a rájátszásba – a legjobb nyolc közé – akar jutni.