MotoGP: Talmácsi először pontszerző a király kategóriában

Sachsenring - A MotoGP-ben érdekelt Talmácsi Gábor körhátránnyal az utolsó, tizenötödik, de már pontszerző helyen ért célba, és ezzel begyűjtötte első pontját az elitkategóriában. A Német Nagydíj egyébként Valentino Rossi sikerét hozta. A 250 kcm-esek között Tóth Imre a tizennyolcadik lett.

MTI

A MotoGP-ben érdekelt Talmácsi Gábor körhátránnyal az utolsó, 15., de már pontszerző helyen ért célba, és ezzel megszerezte első pontját ebben a kategóriában. Az elitmezőny viadala a címvédő olasz Valentino Rossi minimális sikerét hozta, aki pályafutásának 101. futamgyőzelmét aratta.

Joggal örülhet a "Doktor" Fotó: MTI/EPA/Jan-Peter Kasper

A népszerű "Doktor" egyszersmind 159. dobogós helyezését szerezte meg, és beállította a nagy előd, Giacomo Agostini csúcsát.

A 250 kcm-esek között szereplő Tóth Imre 24 indulóból a 18. helyen végzett.

Eredmények:
    MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha 41:21.769 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.099 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 2.899 mp h.
...15. Talmácsi Gábor (Honda) 1 kör hátrány

A vb-pontverseny állása (17-ből 9 futam után): 1. Valentino Rossi 176 pont, 2. Jorge Lorenzo 162, 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 148..., 19. Talmácsi Gábor 1.

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 27:11,034 p
2. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 0,479 mp h.
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 0,528 mp h.
...18. Tóth Imre (Aprilia, Team Toth) egy kör h.

A vb-pontverseny állása (16-ból 8 futam után): 1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 134 pont, 2. Bautista 124, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 106, ..20. Tóth Imre 12.