Magabiztos szombathelyi győzelem: 22 ponttal nyert a Falco

A Szombathely hazai pályán könnyedén, 22 ponttal legyőzte az Albacomp csapatát a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Falco-Szova KC Szombathely-Albacomp 98:76 (23:15, 28:20, 25:14, 22:27).

Szombathely, 1700 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Valovics, Ádám, Kapitány.

Falco: Kálmán 8, MORRIS 28/6,  WILSON 24/12, Kazlauskas 7/3, HORVÁTH Z. 23/6. Csere: Borszéki 8/6, Pankár -, Hajmásy -, Feigl -, Krasznai -, Szanati -, Kiricsi -. Edző: Déri Csaba.

Albacomp:
Simon 10, Hanga 16/3, Radovics 8/3, LEE 19, Bonner 10/6. Csere: Bódi 7/3, Madár 3/3,  Antal 3/3, Fodor -, Farkas -, Keller -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 7:8. 15. perc: 38:23. 20. perc: 51:35. 26. perc: 68:43. 30. perc:  76:49. 33. perc: 87:53.

A kezdeti rohanásban még az Albacomp tűnt pontosabbnak, de a 6. perctől már a Falco vezetett. Köszönhetően a héten betegséggel bajlódó Horváth Zoltánnak, akinek mindegy volt, hogy támadó vagy védő szerepkörben van, a palánk alatt korlátlan úr volt, ráadásul távolról is sült a keze (az első félidőben hibátlanul dobott mezőnyből). Aztán a többiek is kezdtek hozzá csatlakozni, 17:10-nél kért először időt a falcósok volt mestere, Szrecsko Szekulovics. De hiába, folyamatosan hízott a hazaiak előnye, főként, hogy Morris is végre legjobb arcát mutatta, bármilyen  helyzetből vajkézzel süllyesztette el a kék-fehérek kosarába a labdát. A túloldalon viszont csak zűrzavart, kapkodást és pontatlanságot láttunk. Védekezésben is egyértelműen a Falco mutatott többet, így már a nagyszünet előtt 21 pont is volt a két csapat között (18. perc: 48:27).

A falcósok egyetlen bosszúságát az jelenthette, hogy a második félidő elején negyedik személyi hibáját is megkapta Kazlauskas és a padra kényszerült. De ez sem akasztotta meg a sárga-feketék játékát, hisz Horváth Z. és Morris parádézott, s a második félidőben több dobáslehetőséghez jutó Wilson is átlagon felülit nyújtott. Déri Csaba már a harmadik negyed végén egyre többet cserélt,  volt, hogy csak egy vagy két játékos maradt a pályán a kezdőcsapatból. A 33. percben tetőzött a Falco, ekkor 34 pont volt a különbség (87:53),  de a végére is 22 megmaradt az előnyből.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, az Albacomp semmilyen tekintetben nem tudott méltó ellenfele lenni a Falcónak.

Déri Csaba: - Az Albacomp ezekkel a légiósokkal nem igazán tartozik az élcsapatok közé. Könnyű győzelem volt, mindenkit pályára tudtunk küldeni. Az viszont nehéz megemészteni, amit a játékvezetők már a negyedik meccse Kazlauskassal művelnek, jogtalan faultok sorát kapja.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a Falcónak, minden tekintetben jobb volt. Mi védekezésben és támadásban sem tudtuk felvenni a versenyt, egyértelmű vereséget szenvedtünk.