Nyolc pontos körmendi kosársiker - Rohamrendőrök fékezték meg a soproni drukkereket (fotókkal frissítve)

A férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában az MJUS Fortress Körmend együttese - az első negyedben 14 pontos hátrányt összeszedve - nagy csatában 74:66-ra verte a Soproni KC alakulatát. A lefújást követően a soproni szurkolók összecsaptak a rohamrendőrökkel.

MJUS-Fortress Körmend – Soproni KC 74:66 (9:23, 25:14, 16:6, 24:23). – Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Győrffy, Bognár.
Körmend: THOMAS 17/9, FODOR G. 17/9, Ferencz -, SCOTT 13/3, Alekszejev 10. Csere: Booker 7/3, Trummer -, Tóth G. 5, Kutasi 5/3. Edző: Sabáli Balázs.

Sopron:
RICHARDSON 20/6, Brooks 9/3, Molnár A. 4, Szabó 6/3, Knight 10. Csere: Keresztes 5, P. J. Couisnard 8, Pojbics 4, Gombás -. Edző: Meszlényi Róbert.

Húsz perc van a kezdésig, megérkeztek a soproni szurkolók, akik teljesen megtöltötték a számukra kijelölt vendégszektort. Máris megkezdődött a hangpárbaj a két tábor között - nem kimondottan lírai stílusban felelgetnek egymásnak a felek.

Túl vagyunk a játékosok bemutatásán is, két perc és kezdődik a nyugati rangadó.

A Körmend tiszta fehérben, a Sopron talpig kékben játszik.

1. NEGYED

A vendégek hozták el a labdát, Molnár könnyű kosarával: 0:2.

2. perc: Fodor remek kinti dobásával 3:2 a Körmendnek.

2. perc: Richardson sikeresen büntetőzik, ismét a soproniaknál az előny: 3:4

3. perc: Szabó Zsolt hármasa után 3:9 az állás.

4. perc: Sabáli Balázs kért időt, talán használt a fejmosás...

5. perc: A Sopronnak minden bemegy, nekünk egyelőre semmi...Brooks tempója után zúg a tíz-tíz: 3:13.

5. perc: Alekszejev kétpontosára a másik palánk alatt Szabó Zsolt felelt: 5:15.

6. perc: Alekszejevet faultolták dobás közben, jó a kosár és a büntető is: 7:15

6. perc: Thomas egy hosszú támadást fejezett be egy középtávolival. A másik oldalon Richardson válaszul beszórt egy hármast: 9:18.

7. perc: Knight-tal szemben szabálytalankodnak dobás közben, szerencsére csak a kosár jó, a büntető kimarad: 9:20.

9. perc: Ez megint rossz bolt volt: Keresztest faultolták a vasiak dobás közben. Kosár és a büntető is jó: 9:23.

Vége az első negyednek, egy biztos: ennél csak jobb jöhet. Mindenesetre a körmendi közönségen semmi sem múlik: remek a hangulat a csarnokban.

II.NEGYED

11. perc: Alekszejev dobhat két büntetőt, az első jó, a másik szintén: 11:23.

11. perc: Scott is megpróbálkozhat ezzel a műfajjal, mindkét büntetőt hibátlan így már 13:23

12.. perc: Alekszejev tempója kiváló: 15:23.

12. perc: Pojbics két sikeresen büntetőjével :15:25

13. perc: Kutasi-tripla: 18:25.

Soproni időkérés. Egyelőre remekül alakul a negyed a vasiak számára: 9:2-re nyerik Ferenczék ezt a három percet.

14. perc: Kutasi két büntetője után 20:25. Zúg is a "Kuttor, Kuttor".

14. perc: Scott sem tud hibázni a büntetővonalról: 22:28.

15. perc: Egyelőre büntetőkből szerzik pontjaikat a csapatok, a soproni oldalon Molnár dob be kettő: 25:30.

15. perc: Scott szép kosarára a másik oldalon Knight válaszol: 25:32. Csak nem sikerül közelebb férkőzni a vendégekhez.

18. perc: Richardson két büntetője jó, 34:27-re vezet a vendégegyüttes.

18. perc: Thomas dob egy szép kosarat, de a soproniaknál Brooks villámgyorsan válaszol is. IMég mielőtt túl nagy lenne a vendégek öröme, ismét Thomas jön, szintén jó a kosár! 32:36

Közben a soproni szurkolók megpróbálják áttörni a rendezői kordont, hogy közelebb férkőzhessenek a mellettük ülő körmendiekhez. Egyelőre szerencsére nulla sikerrel lökdösik a biztonságiakat.

Fél perc van hátra a félidőből, Brooks első büntetője kimarad, a második behull a gyűrűbe: 32:37. Thomas dob egy szép kosarat, így kialakul a félidői állás: 34:37.

Lassan megnyugszanak a kedélyek a soproni szektorban is, bár tartunk tőle: lesz még esemény a lelátón a második félidőben is.

A körmendi pontszerzők: Thomas és Scott 9-9 pont, Alekszejev 8 pont, Kutasi 5 pont, Fodor Gergely 3 pont.

A soproniaknál  Richardson már 12 egységnél jár, Knight 6 pontos, Szabó és Brooks 5 pontig jutott, Molnár András 4, Keresztes 3, Pojbics pedig 2 pontos.

A vasiaknál Kutasi és Alekszejev neve mellett is három-három fault áll, a soproniaknál "csak" két személyi hibás játékosok vannak.

3. NEGYED

21. perc: Brooks hárompontos kísérlete kiszédült a gyűrűből, jöhet előre a Körmend.

22. perc: Kimaradt kosár itt, kimaradt kosár ott, eladott labda a vasiaknál: csapkodó a játék. Szabó dobása is lecsorog a gyűrűről, megint jöhet előre a vasi alakulat.

23. perc: Fodor Gergely remek hármasával egyenlít a Körmend! 37:37

24.perc: Booker bemutat egy dobócselt, majd már a Körmendnél az előny: 39:37.

24. perc: Richardsonról sajnos elfelejtkeznek Fodorék: 39:39

24. perc: Tóth Gergely büntetőből szerzi első pontját, a második dobása azonban kimarad: 40:39

25. perc: Fodor Geri lop labdát, végignyargal a pályán és máris: 42:39.

25. perc: Rossz soproni dobás után Scott zsákmányol lasztit, és Fodorhoz hasonlóan ő is kosárral fejezi be egyéni akcióját: 44:39. Meszlényi Róbert időt is kér.

26. perc: Knigh sikeresen átdobta a gyűrűt, így ismét a vasiak támadhatnak.

27. perc: Hoppá egy sapka!Scott osztotta ki Brooksnak a vasi palánk alatt. Hogy teljes legyen az öröm,  a másik oldalon Booker hint egy sima hármast, már nyolc ponttal megy a Körmend: 47:39

28. perc: Pojbics kettesével araszol felfelé a Sopron: 47:41.

28. perc: A támadóidő lejártakor Fodor dob egy idegnyugtató triplát: 50:41.

30. perc: Pojbics-Keresztes összjáték után utóbbi talál be a gyűrű alól: 50:43 az állás a harmadik negyedet követően.

4. NEGYED

31. perc: Scott dob egy laza hármast: 53:43. Zúg a "tíz-tíz-tíz"

33. perc: Szabó Zsolt büntetője után Cousinard megszerzi első két pontját. A másik oldalon Fodor dob be egy gyűrűről lecsorgó labdát: 55:46.

34. perc: Cousinard kezd bemelegedni, beszór gyorsan két büntetőt is. Szerencsére Alekszejev emberrel együtt begyötör egy kettest: 57:49

34. perc: Cousinard csak egy büntetőt értékesít: 57:50.

34. perc: Cousinard-percek: a soproni légóis ezúttal két büntetőt dob be: 57:52.

Túljátszották a figurát a hazaiak, lejárt  a támadóidő. Sabáli Balázs kér időt.

36. perc: Booker passza után Thomas dob egy trojkát: 60:52. Richardsonnak ütnek oda, az amerikai mindkét büntetőjét bedobja.Válaszul Scott dob egy kettest a bal oldalról.62:54

Továbbra sem eszik tenyerből a két tábor, most éppen egy "Sz.r Hali, b..i Szombathely" sálat kerítenek elő a vendégek. Ahhoz képest, hogy kosármeccsen vagyunk...

Két és fél perc van hátra, 62:57-re vezet a Körmend.

Booker büntetőzik sikeresen, már 64:57 a vasiaknak. Richardsont annyira meglepi a körmendi kosár, hogy a soproni akciónál Knight helyett a körmendi közönségnek passzol. Soproni időkérés.

Közben elcsattan néhány pofon a soproni szurkolók és a biztonságiak között, kisebb tömegjelenet a vendégszektor szélén.

39. perc: Tóth Gergő kettesére Brooks hármassal felel: 66:60. 1.28 van hátra. Fodor Gergelynek ütnek oda, mindkét büntető jó. Richardson sem hibázik: 68:62.

39. perc: Tóth Gergő remek tempója után már 70:62.

49 másodperc van hátra: Knight gyorsan beszór két büntetőt: 70:64.

Fodor szép akció után már 72:66-ra alakítja az állást.

Tíz másodperccel a vége előtt Knight dob egy újabb tempót: 72:66.

Scott két büntetőjével alakul ki a végeredmény: 74:66-ra győzött a Körmend!

A lefújás utánra is maradt izgalom. A soproni szurkolók neki akartak rontani a mellettük helyet foglaló körmendieknek, a biztonságiak a csarnokba berohanó rohamrendőrök segítségével tuszkolták vissza őket  szektorukba. Kétségtelen,nem tett jót a vendégek hangulatának az sem, hogy pár méterre tőlük hirtelen felbukkant két emblematikus Haladás-drukker is...
A rendőrök végül a csarnok mellett álló buszaikhoz terelték a soproni drukkereket, a járművek kilenc órakor, rendőri kísérettel hagyták el Körmend városát.

Sabáli Balázs: - Az első negyedet nagyon elszúrtuk, de változtattunk a taktikán és ezzel a védekezésünk feljavult. A támadásaink továbbra is akadoztak, de kiemelném Fodor Geri teljesítményét, akinek kulcsszerepe volt a fordításban.

Meszlényi Róbert: -
A második félidőben nem tudtuk hozni az elsőben mutatott formát. A hétközi kupameccs sokat kivett belőlünk, fáradtan, tompán játszottunk, pedig a helyzeteink megvoltak.