Sima hazai győzelem a Körmend-Salgótarján mérkőzésen (nyilatkozatokkal frissítve)

Magabiztosan, több, mint harminc ponttal verte nógrádi ellenfelét hazai pályán a MJUS-Fortress Körmend csapata. Déri Csaba ezzel elvesztette első mérkőzését salgótarjáni edzőként.

MTI/AP

MJUS-Fortress Körmend –  Salgótarjáni KSE 107:73 (28:7, 28:17, 23:26, 28:23). Körmend, 1800 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Török, Makovsky.

Körmend: THOMAS 6, Fodor G. 5/3, Ferencz 2, SCOTT 12/6, ALEKSZEJEV 17.
Csere: BOOKER 19/3, TÓTH G. 12, Kutasi 2, TRUMMER 17/15, Hegedűs 9/3, Kocsis 3/3, Fodor R. 3/3.
Edző: Sabáli Balázs.

Salgótarján: SEBŐK 10/6, SIRUTAVICIUS 13/3, Gaál 12/6, Gorszkij 8/6, Hartvich 11.
Csere: Kiss K. 12/3, Balikó 7/6, Szabó -.
Edző: Déri Csaba.

1. negyed

1. perc: Fault+bünetővel kezd a Körmend, Thomas pontjaival: 3:0

2. perc: Alekszejev könnyű ziccerére a vendégek részéről Gaál triplával válaszolt: 5:3

3. perc: Alekszejev harcolt ismét a palánk alatt, mivel faultoltak ellene, büntetővel növelte tovább a hazai előnyt: 10:6

4. perc: Scottot üresen hagyták a vendégek, ami a triplavonalnál úgy tűnik, komoly hiba volt: 13:6

5. perc: Előbb Gaál harcolt ki személyi hibát, majd Sebők hagyott ki egy hárompontos-kísérletet. Alekszejev kosarával tíz fölé nőtt a körmendi előny. Déri Csaba időt kért: 17:6

7. perc: Tóth G. megszerezte első pontjait, ezzel megtörve a kétperces kosárcsendet: 19:6

9. perc: Scott zsákolásával, 19:0-ás szériát hozva máris húsz ponttal vezetnek a hazaiak: 26:6

10. perc: Sirutavicius szerencsétlen próbálkozásával ért véget az első negyed: 28:7

2. negyed

11. perc: Sirutavicius fault-gyanús kosarával: 28:9

12. perc: Kutasi játszotta be az üresen álló Alekszejevnek, aki élt is a lehetőséggel: 30:13

13. perc: Ismét Alekszejev, most emberéről fordult a gyűrűre: 32:13

15. perc: Booker tört kosárra, azonban faultoltak ellene. Büntetőből: 38:15

16. perc: Trummer tripláját követően Alekszejev szerzett labdát, majd ismét Trummer keze sült el a hármasról. A vendégek időt kértek: 44:16

17. perc: Sebők növelte a vendégek pontjait: 46:20

18. perc: Sirutavicius hatodik pontját szerezte, ezúttal büntetőből. Trummer harmadik triplájával válaszolt: 49:22

19. perc: Ismét Trummer volt eredményes, majd Hegedűs harminc pontra tornászta a Körmend előnyét: 52:22

20. perc: Tóth G. nyolcadik pontjával, majd Sirutavicius büntetőivel kialakult a félidei eredmény: 56:24

Félidei statisztika:

A Körmend minden szinten a vendégek fölé nőtt:

Dobószázalék mezőnyből 68%, illetve 31%, hárompontosból: 29%, ill. 15%.

Lepattanó: 31, illetve 9.

A VAL-érték is elég beszédesnek mondható: 86, illetve 21.

3. negyed

21. perc: Légiósok összjátéka: Thomastól Alekszejevnek, onnan pedig a gyűrűbe: 58:24

22. perc: Gaál, és vele a nógrádiak számára is elkezdődött a második félidő: 60:27

23. perc: Kocsis triplájával már több, mint negyven (!) ponttal vezet a hazai csapat: 69:27

24. perc: Sebők triplával szépített, majd Alekszejev szerezte tizenhetedik pontját: 71:32

25. perc: Tóth G. ziccerével: 73:32

26. perc: A körmend amerikai triója látványos akcióval könnyű kosarat szerzett: 75:34

27. perc: Sebők emberről eleresztett hármasával: 75:37

29. perc: Booker harcolt ki büntetőt: 77:41

30. perc: Sirutavicius sikeres triplája, majd Balikó kosara után már csak 29 ponttal vezet a Körmend: 79:50

4. negyed

31. perc: Booker 17 pontos: 81:54

32. perc: Hegedűs kosara után a büntetővonalról is betalált: 84:54

33. perc: Trummer sokadik triplája: 89:58

34. perc: Trummer sokadik+1 triplája: 92:61

36. perc: Hegedűs látványosan "hanyatt zsákolt": 97:63

38. perc: Balikó triplája után Tóth G. büntetőjével már három jeggyel írható a hazaiak eredménye: 101:66

39. perc: Fodor Roland bemutatkozott az NB I-ben

40. perc: Fodor R. első sikeres triplájával kialakult a végeredmény: 107:73

Mérkőzés utáni első nyilatkozatok:

Sabáli Balázs: - Nem tudtuk, hogy milyen erősségű Salgótarján érkezik, de komolyan vettük a mecset és az első negyedben döntésre vittük a dolgot. A szünet után ugyan 50 pontot kaptunk, de azt gondolom, ez belefér, a legfontosabb a győzelem.

Déri Csaba: - Az első félidőben rosszul dobtunk és lepattanóztunk, míg a másodikban már jobban játszottunk, amire lehet építeni.