Körmendi diadal a záró fordulóban

Végig vezetve, magabiztosan győzött a MJUS-Fortress Körmend a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszt záró fordulójában. A Paks is legyőzte a PVSK-t, így a Rába-parti csapat a harmadik helyen kezdi meg a rájátszást, ellenfele a Falco lesz.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Szolnoki Olaj KK 87:63 (19:16, 25:10, 27:16, 16:21).
Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Forrai, Török.

Körmend: THOMAS 15/9, FODOR G. 10/6, FERENCZ 8/6, SCOTT 9/3, ALEKSZEJEV 18.
Csere: Tóth G. 2, Booker 12/6, Kutasi 5/3, Trummer -, Hegedűs 5/3, Boldizsár -, Kocsis 3/3.
Edző: Sabáli Balázs.

Szolnok: Taylor 13/3, Fodor M. 5, Váradi 4, Rice 5/3, Barro 8.
Csere: BÁDER 11/3, Alekszics 10/9, Szabó 2, Grebenár 5.
Edző: Pór Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 10:5. 6. perc: 13:8. 8. perc: 15:14. 14. perc: 26:25. 18. perc: 40:26. 23. perc: 52:31. 25. perc: 59:33. 28. perc: 65:35. 35. perc: 77:50.

Kipontozódott: Tóth G. a 33. percben.

A Körmend nagy tempóban kezdte a mérkőzést, Fodor Gergely triplája után Alekszejev szórta a kosarakat (3. perc: 10:5). Jól védekeztek a hazaiak, de a vendégek is összekapták magukat, így a pontok száma mindkét oldalon lassan gyarapodott. Az Olaj azért szorongatott (8. perc: 15:14), de a házigazda pár ponttal rendre előbbre járt és nem engedte fordítani ellenfelét (10. perc: 19:16). A második játékrészben is folytatódott a szoros versenyfutás – közben a vendégszurkolók és a mellettük helyett foglaló hazai drukkerek között kellett rendet tenniük a biztonságiaknak –, a félidőhöz közeledve pedig Báder duplájával ismét minimálisra csökkentette hátrányát a vendégcsapat (14. perc: 26:25). Ezután azonban a remekül játszó Körmend állva hagyta ellenfelét. A kispadról visszatérő Alekszejev vezérletével fantasztikus, 14:0-s sorozatot produkált, mire átellenben Barro büntetőből összehozott egy pontot (18. perc: 40:26). A szolnokiak tanácstalanul, szétesve játszottak, a Rába-partiak viszont gáláztak, Scott zsákolással és a Barrónak kiosztott hatalmas sapkával is szórakoztatta a közönséget. A kiváló játéknak meg is lett az eredménye, a szünetben tekintélyes, 18 pontos hazai-fórt mutatott az eredményjelző-tábla (20. perc: 44:26).

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Fodor Gergely remek passzát Alekszejev értékesítette, és zúghatott is a „húsz, húsz” rigmus, majd Ferencz és Thomas is triplát vágott. A vendégek továbbra sem találták a játék a ritmusát, a vasiak viszont egy pillanatra sem lassítottak – Scott hármasa után már 30 pont volt a két csapat között (28. perc: 65:35). Az utolsó negyed már teljesen formalitásnak bizonyult. A szolnokiak Alekszics kivételével előkészítetlenül eldobálták a labdákat, a Rába-partiak viszont könnyedén, nemegyszer a közönség ollézása közepette támadtak. Ferenczék remek játékkal fölényesen nyerték a meccset, majd jogosan ünnepelte őket percekig a közönség.

Sabáli Balázs: - Az első félidő jó játéka és csapatvédekezése eldöntötte a meccset. Nem taktikáztunk, nem számolgattunk, ha valamit el akarunk érni a bajnokságban, akkor mindenkit meg kell verni.

Pór Péter: - A második negyednek volt egy ötperces periódusa, amikor hagytuk a Körmendet felprögni, s ezzel eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Mindamellett nagyon rosszul dobtunk, a hazaiak viszont extrán értékesítették a három pontosokat.