Óriási meccsen nyert a Körmend Szombathelyen: Falco-Körmend 66:74 (galériával frissítve)

A férfi kosárlabda NB I. negyeddöntőjének második mérkőzésén a Körmend 74:66-ra győzött az Arena Savariában, így összesítésben 2:0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban.

Falco-Szova KC-Szombathely-MJUS-Fortress Körmend 66:74 (10:16, 17:23, 21:20)

Szombathely, Arena Savaria, 3000 néző,  NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, 2. negyeddöntő, vezette: Bodnár, Cziffra, Makovszky.

Falco: Kálmán 9, Frazier 21/6, Wilson 11, Pankár 2, Dies 12. Csere: Hajmásy 6/6, Kazlauskas 2, Borszéki 3/3. Edző: Nikola Lazics.

Körmend: Thomas 5, Fodor G. 3/3, Ferencz 11/3, Scott 14, Alekszejev 12. Csere: Németh I. 13/9, Booker 14, Tóth G. 2, Hegedűs _, Boldizsár 2, Hegedűs _. Edző: Sabáli Balázs.

Negyedórával a kezdés előtt nagyjából fél ház lehet az Arenában, meglehetősen erős rendőri készültség mellett gyülekeznek kint a nézők. Tíz rendőrségi kisbuszt, és kilenc rendőrautót számoltunk össze a parkolóban.

Már csak két perc a feldobásig, egyre kevesebb az üres hely a csarnokban. A vendégek részére fenntartott szektor például teljesen megtelt. A kezdés előtt a Magyar Kupa ezüstérmes Falcot köszöntötte a hangosbemondó.

I. negyed

1. perc: ugyan a Falco hozta el a labdát, az első kosarat mégis Ferencz révén a Körmend szerezte - ráadásul mindjárt hármasal nyitottak a vendégek: 0:3.

2. perc: Kálmán talált be a palánk alól: 2:2., majd egy ellentámadás végén Frazier gyömöszölte be a labdát: 4:3.

3. perc: Ferencz ziccere után 4:5 az állás.

3. perc: Alekszejev szórt be két büntetőt: 4:7.

4. perc: ismét Alekszejev, ismét két sikeres büntető: 4:9.

5. perc: egymást után kétszer is lejárt a Falco támadóideje, a Rába-partiak egyelőre remekül védekeznek.

6. perc: Alekszejev ügyeskedett össze két pontot a hazai palánk alatt: 4:11.

7. perc: nem megy a Falconak, Nikola Lazics ki is kérte első idejét.

7. perc: Thomas két büntetőjével már 12:4-re megy a körmendi alakulat.

8. perc: semmi sem sikerül a Falconak, Frazier majd Wilson dobása is leperdül a gyűrűről. A másik oldalon viszont Fodor hint egy triplát: 4:15. Pályára lépett Németh István is: "Isti, Isti" zúg a piros-fekete tábor.

9. perc: Frazier első büntetője rossz, a másodikat viszont értékesíti az amerikai: 5:15.

9. perc: Frazier viszi a hátán az utóbbi percekben a Falcot, a kosár jó, miközben szabálytalankodnak vele szemben. Frazier a büntetőt is bedobja: 8:15.

9. perc: Tóth Gergely mindkét büntetőjét beszórja: 8:17.

10. perc: Pankár kap egy bejátszást a palánk alá,  kialakul az első negyed eredménye: 10:17.

II. negyed

11. perc: Scott zsákol egy óriásit a palánk alól, a másik oldalon pedig Wilson dob egy higgadt kettest - szintén közvetlenül a palánk alól: 12:19.

12. perc: Thomas zsákmányol  labdát, végignyargal a pályán és máris: 12:21.

13. perc: Booker ereszt el egy triplát: 12:24. A másik oldalon Wilson gyorsan szépít: 14:24.

4. perc: Dies rohan hiába egy labda mellett az alapvonal mellett, a labdavégül kipattan. Dies dühében hatalmasat rúg a reklámtáblába, rögtön kettőt is feldönt. Majd lehiggadva elnézést kér a palánk mögött ülő, kissé rémült kisfiútól.

15. perc: Scott ott, Dies itt: 16:26.

15. perc: Németh áll bele egy triplába, hibátlan: 16:29.

16. perc: Scott kísérlete a gyűrűről éppen Alekszejev kezébe hullik, aki nem is hibáz: 16:31.

17. perc: Frazier cselezi át magát a vendégjátékosokon, majd szép mozdulattal a gyűrűbe dobja a labdát: 18:31.

Néhány perce az összes körmendi személyi hiba eltűnt az eredményjelzőről, most viszont valamennyi piros-fekete játékos mellett öt személyi világít. Vacakol a rendszer.

18. perc: Németh hármasára a másik oldalon Frazier kettessel válaszol: 20:34.

19. perc: a csereként beállt Borszéki talál be a körön kívülről: 23:34. Sabáli Balázs kér időt.

19. perc: Booker labdáját Scott váltja pontokra, a szombathelyieknél Kazlasukas talál be, aztán egy kivédekezett támadás után Kálmán is dob egy kétpontos kosarat: 27:36.

20. perc: Ferencz a félidő utolsó másodpercében elengedett hármasával kialakul a félidei állás: 39:27-re vezet a Körmend.

A Falco félidei pontszerzői: Frazier 9, Wilson 5, Kálmán 4, Borszéki 3, Kazlauskas, Dies, Pankár 2-2 pont. A körmendi pontszerzők: Alekszejev, Ferencz 8-8, Scott, Németh 6-6, Thomas, Booker, Fodor 3-3, Tóth G. 2 pont.

III. negyed

21. perc: a nagyszünet utáni első kosár Dies nevéhez fűződik, majd Frazier csen el egy labdát: 31:39.

22. perc: Fodor bejátszása után Alekszejev eredményes: 31:41.

23. perc: Wilson első büntetője jó, a második szintén, tíz pontot belül a Falco: 33:41.

23. perc: nem sokáig...Ferencz hármasa hibátlan: 33:44.

24. perc: Ferencz sapkázza le Kálmánt - a körmendiek szerint, a szombathelyiek és a játékvezetők szerint viszont szimpla szabálytalanságot láthattunk, három büntetőt dobhat a Falco. Kálmán mindhármat beszórja: 36:44.

25. perc: Scott első büntetőjét ugyan elrontja, a másodikat viszont beszórja: 36:45.

26. perc: Kálmánnak ütnek oda, a hazaiak ikonja mindkét büntetőjét bedobja: 38:45.

26. perc: Németh villámgyors kosarával: 38:47. Zúg az "MTE, MTE"

26. perc: Scott mutat be egy cselt jobbra, majd balra, aztán a gyűrűbe talál: 38:49. Hogy a körmendi öröm tovább fokozódjon Kálmán rossz passza után Scott iramodik meg, majd óriásit zsákol: 38:51. Nikola Lazics időt is kér.

28. perc: Borszéki előbb egy hármast ront, majd eladja a labdát, Németh pedig köszöni az ajándékot: 38:53.

"Soha ne add fel, soha ne add fel" - biztatja övéit a Falco-tábor. "Mi leszünk a bajnokok" - kiabálják a körmendiek.

29. perc: Dies zsákol egy nagyot: 40:53.

29. perc: Scott első büntetője rossz, a másodikat már nem hibázza el: 40:54.

29. perc: Frazier szór be két büntetőt: 42:54.

30. perc: Kálmánt üresen hagyták, de inkább csinál egy cselt a vonalon kívülről, majd lepasszolja a labdát Hajmásynak. A fiatal játékos bevágja a hármast: 45:54.

IV. negyed

31. perc: Booker nyit egy hármassal: 45:57.

A Kömend majd a Falco is elhibáz egy támadást, majd megint a vendégek rontanak az utolsó negyedben.

32. perc: ismét egy körmendi tripla, Bokker trojkája után: 45:60.

33. perc: Hajmásy dob egy duplát: 47:60.

34. perc: Hajmásy belelendült, hármasa után: 50:60.

34. perc: Dies verekedett ki magának dobóhelyzetet, és nem is hibázott: 52:60.

35.perc: Alekszejev kézimunkája után Hajmási zuhant nagyot, jöhet előre a Falco.

Megy a harc, négyen csúsztak-másztak egy labdáért, a Falcoé a labda. Kell-e mondani: fantasztikus a hangulat a csarnokban.

35. perc: Frazier hint egy hármast, extázisban a Falco-tábor: 55:60. Hamar jön számukra a hidegzuhany: Németh passzát Alekszejev váltja kosárra: 55:62. Majd Németh maga vállal el egy hármast, sikeresen: 55:65.

Mi lesz itt még...

36.perc: Wilson kosarával araszol a Falco: 57:65.

38. perc: Kálmán passz után Dies-kosár: 59:65.

38. perc: Fodor passzolt a palánk alá Alekszejevnek, aki viszont nem nézett oda, jöhet a Falco.

38. perc: Frazier hármasa után már: 62:65. Jön viszont Thomas, 62:67.

38. perc: Frazier sikeres kettesével: 64:67.

39. perc: Booker hármasával eldőlni látszik a derbi: 64:70.

A Falco eladja a labdát, a támadóidő utolsó másodpercében Németh dob egy kettest: 66:72.

Nyolc másodperc van hátra.

Scott büntetőzhet, mindkettőt bedobja: 66:74.

Vége a meccsnek, bár a hajrá hallatlan izgalmakat hozott, a Körmend 74:66-ra megnyerte a párharc második meccsét, így összesítésben már 2:0-ra vezet a Sabáli-gárda.
Folytatás kedden 18 órakor Körmenden.

A lefújás után a biztonsági embereknek kellett rendet tenniük az egyik hazai szektorban, ahol a körmendi vezetők is helyet foglaltak. A biztosítást végző cég vezetője, Marton Zoltán keveredett összetűzésbe néhány Rába-parti szurkolóval.

Nikola Lazics: - Rosszul kezdtünk, és ezután végig a Körmend vezetett, végig futottunk az eredmény után. Nem tudom leszúrni a fiukat, végigküzdötték a meccset, mindent megpróbáltak. Sajnos sok olyan hibát vétettünk, amit frissebben vélhetően nem követünk el. Az is döntő volt, hogy ellenfelünknek hosszabb volt a kispadja. Miről beszélünk arról, amikor egy Németh István, és egy Booker ül a padon? Megérdemelten nyert a Körmend, ám nem adjuk fel.

Sabáli Balázs: - A támadójátékunkkal nem voltam igazán elégedett, de az első félidei stabil védekezésünk megadta az alapot egy jó eredmény eléréséhez. Végig vezettünk, de szerencsére a hajrában Németh és Booker keze nem remegett meg. Nyertünk, vezetünk 2:0-ra, de jól tudjuk, hogy még nincs vége a párharcnak. Kedden viszont véget vetnénk a negyeddöntőnek.

További eredmények: Kecskemét-Atomerőmű 83:71, Sopron-ZTE 77:79, Albacomp-Szolnok 93:92.