Simán, ahogy azt kell: Falco-győzelem a PVSK ellen (112:80)

A kockázatok nélküli mérkőzésen nem csak a helyezés, de a győzelem sem forgott kockán. A Falco jó játékkal, könnyedén verte meg a baranyaiakat. Dies és Kálmán is dupla-duplát ért el.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely –  Pécsi VSK-Pannonpower 112:80 (29:20, 35:24, 16:20, 32:16)
Szombathely, Arena Savaria, 1700 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török, Farkas, Pozsonyi.

Falco: KÁLMÁN 20/3, FRAZIER 30/15, Pankár 10/6, Kazlauskas 6/6, DIES 19.
Cserék: WILSON 21/9, Hajmásy 2, Horti 4, Kiricsi -, Horváth -.
Edző: Nikola Lazic.

Pécs: Ames 7/3, Lakatos 2, Bojovic 10/6, EILINGSFELD 16, HELBICH 21.
Cserék: Hosszú 2, CHANAK 13/6, Czigler -, Ruják 5, Kovács -, Helmeczi 3/3, Lepsényi 1.
Edző: Ivica Mavrenski.

1. negyed

1. perc: A Falco hozta el a labdát a feldobásnál. A szépen kijátszott támadást Kazlauska triplája fejezi be: 3:0

2. perc: Eilingsfeld duplával szépít (3:2), majd a litván Dies-t játssza meg, aki él a lehetőséggel: 5:2

3. perc: Kazlauskas-Dies összjáték újra eredményre vezetett (7:2), majd Eilingsfeld harcolt ki kosara közben büntetőt: 7:5

4. perc: Helbich állította meg szabálytalanul Dies-t, a bedobást követően villámgyors Kazlauskas tripla (10:5). Fraizier is megkezdte a pontok gyártását: 12:7

5. perc: Kálmán játszotta be az addig üresen álló Dies-nak, akit ziccere közben faultoltak, így azt büntető is követte: 15:7

6. perc: Dies ma megállíthatatlan, Kazlauskastól kapott aranyat érő labdát. Pécsi időkérés: 17:9

7. perc: Ames könnyű ziccerére Fraizer próbált válaszolni, sikertelenül. A lepattanó a Falcóé, Kazlauskas azonban ezúttal kihagyta a hármasát. Újra Frazier került a gyűrű közelébe: 19:13

8. perc: Dies ismét átsétált a pécsi magasembereken, félkezes zsákolásával: 21:16

9. perc: Eilingsfeld pontjaival továbbra is a Falco nyakán a vendégcsapat (21:18). Frazier emberről dobott triplájával: 26:18

10. perc: Az amerikai megismételte önmagát, ezzel kialakítva az első negyed végét: 29:20

2. negyed

12. perc: Pankár kimaradt triplája után Dies-ig jutott Czigler, a dobás sikertelen. Dies magabiztos, ezt a triplavonalról (sajnos szó szerint azon állva) bizonyította: 31:20

13. perc: Pankár ezúttal betalált távolról (34:22), majd a palánk alól is. Újabb időkérés a vendégek részéről: 36:22

14. perc: Chanak távolról szépített (39:27), majd Wilson triplázott: 42:27

15. perc: Kálmán játszotta be a villámgyors Fraziernek (44:27), majd Chanak ismét hárompontossal törlesztett: 46:30

16. perc: Frazier hármasa szerencsével, de a gyűrűben landolt (49:35). Wilsont zsákolás közben állították meg szabálytalan módon. Büntetőiből egyet értékesített: 50:35

17. perc: Wilson újra büntetőkhöz jutott, most nem hibázott (52:35). Keményen, pontosan védekezik a Falco. Frazier középtávolijával már majdnem húsz pont a különbség: 54:35

19. perc: Chanak nem tévesztett a büntetővonalról (57:39), csakúgy, mint Frazier a hármasról: 60:39

20. perc: Chanak újabb dobást harcol ki (60:42), Kazlauskas már négy személyinél jár. Kálmán szintén büntetőkkel növeli csapata pontjait (62:42). Dies elé ma nem érdemes állni (64:42). Ames kosara fejezi be az első félidőt: 64:44

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 81 %, illetve 50 %.

Dobószázalék (3 pontos): 77 %, illetve 60 %.

Dobószázalék (mezőny): 79 %, illetve 51 %.

Dobószázalék (büntető): 89 %, illetve 100 %

Lepattanó: 15, illetve 8.

Szerzett/eladott labdák: 3/5, illetve 3/4.

Gólpassz: 18, illetve 8.

3. negyed

21. perc: Frazier középtávolija kimaradt, Pankár azonban labdát szerzett. A kosár elmaradt, ugyanúgy, mint a túloldalon. Dies újabb zsákolásával: 66:44

23. perc: Helbich törte meg a kétperces kosárcsendet: 66:46

24. perc: Ismét Helbich, most kosara közben harcolt ki büntetőt: 66:49

25. perc: A gyors pécsi támadás, majd Eilingsfeld könnyű kosara után Nikola Lazic időt kért: 66:51

26. perc: A kimaradt Kálmán-tempó után újra Helbich lépett akcióba. Ezek az ő percei: 66:53

27. perc: Egy kivédekezett támadást követően Wilson repült a gyűrűre (68:53), majd Bojovic szépített triplával: 68:56

28. perc: Ames is kezd magára találni (68:59). Frazier büntetőkhöz jut, hárompontos-kísérlete közben faultolták (73:59). Dies-Kálmán-Pankár összjátékot követve újabb könnyű hazai kosár, majd pécsi időkérés: 75:59

29. perc: Passz-passzt követ, majd az üresen álló Frazier bedobta 26. pontját: 78:61

30. perc: A negyed utolsó kosarát Helmeczi dobta. Megadta a módját: üresen állva az utolsó pillanatban, dudaszóval, természetesen a triplából: 80:64

4. negyed

31. perc: Chanak sétálhatott egészen a gyűrűig: 80:66

32. perc: Kálmán triplájával már dupla-duplánál jár (11 pont, 15 gólpassz): 83:66

33. perc: Kálmán kosara közben büntetőhöz jut, azt értékesítve (86:66). Két könnyű Wilson-kosár után pécsi időkérés: 90:66

34. perc: Pankár triplája után Kálmán büntetőzhetett: 97:66

35. perc: Újra Kálmán, közel a száz pont: 99:66

36. perc: Pankár kipontozódott, Hajmásy váltja. Helbich Frazier révén jutott büntetőkhöz: 99:70

37. perc: Dies helyett Horti Bálint a pályán. Frazier pontjaval már 100 felett a Falco. Kálmánt Kiricsi váltja: 105:72

38. perc: Horti állította meg faulttal Eilingsfeldet. Büntetői sikeresek: 105:75

39. perc: Wilson kosarát büntető is követi, közben Frazier helyett Horváth Dávid is lehetőséget kap (108:75). Eilingsfeld zsákolásával, majd Horti ziccerével: 110:79

40. perc: Hajmásy verte meg emberét a palánk alatt, ez a meccs utolsó kosara is egyben: 112:80