Kosárlabda NB I: Körmendi bronzérem a bajnokságban

Rossz kezdés után a második negyedben magára talált a MJUS-Fortress Körmend kosárcsapata, mely izgalmas csatában nyert a Szolnok ellen és megszerezte a bajnoki bronzérmet.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Szolnoki Olaj 86:79 (11:24, 30:14, 22:19, 23:22). – Körmend, 1900 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-bajnoki mérkőzés a 3. helyért, 3. találkozó, vezette: Hartyáni, Kapitány, Hegedűs.

Körmend: THOMAS 31/6, Fodor G. 2, Ferencz 2, Tóth G. 7, Alekszejev 2. Csere: KUTASI 10/6, Scott -, TRUMMER 21/15, Hegedűs 3/3, BOLDIZSÁR 8/3. Edző: Sabáli Balázs.

Szolnok: FODOR M. 16/9, Alekszics 7/3, Vesztergom 6/3, BÁDER 11, BARRO 31/3. Csere: Szabó P. 3, Váradi 5/3, Grebenár -, Sonyák -, Cseh -. Edző: Pór Péter.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2:6. 5. perc: 4:12. 8. perc: 8:19. 12. perc: 14:29. 17. perc: 28:31. 19. perc: 37:36. 24. perc: 52:44. 26. perc: 58:46. 32. perc: 70:59. 34. perc: 70:67. 37. perc: 79:71.
Kipontozódott: Váradi a 35., Fodor M. a 39. percben.

A körmendieknél a porckorongsérvvel küzdő Németh István, valamint a szombati meccsen térdsérülést szenvedett Booker nem tudta vállalni a szereplést. A bokájával bajlódó Scott viszont másfél hét után újra játékra jelentkezett.

A mérkőzést sokkal jobban kezdte a Szolnok, először Barro és Báder szerezte a pontjait, majd Fodor Márton dobott egymás után két triplát (5. perc: 4:12). A hazaiaknak nem ment támadásban, amin Sabáli Balázs időkérése sem változtatott.

Lassan járatták és előkészületlenül eldobálták a labdákat, így az első negyed végéig mindössze 11 pontot szereztek. A vendégek köszönték is a lehetőséget, már az első kisszünetre jelentős előnyre tettek szert (10. perc: 11:24).

A második felvonás elején is akadozott a körmendi gépezet (12. perc: 14:29), de a zsinórban öt pontot szerző Thomas tartotta a lelket csapatában, mely egyre jobban védekezett és küzdeni tudásban is alaposan feljavult. Az amerikai irányító után Trummer adott lendületet a vasi piros-feketéknek. A rutinos játékos a rájátszásban kevés lehetőséget kapott, de most szórta a triplákat és betörésből sem lehetett megállítani, főszerepet vállat a 14:2-es felzárkózásban (17. perc: 28:31). A félidőhöz közeledve kicsit az Olaj is összekapta magát, de a Körmendet már nem lehetett megállítani (20. perc: 41:38).

A fordulás után eleinte felváltva estek a kosarak, majd a harmadik etap feléhez közeledve a sokkal pontosabban és türelmesebben játszó Rába-partiak már a tízpontos különbséget ostromolták (24. perc: 52:44). Tóth Gergő Barrónak kiosztott két sapkája után a fontos lélektani határt Trummer tripláival lépte át a Körmend (26. perc: 58:46), de a vendégcsapat nem adta fel a harcot.

A kissé felbőszült Barro zsákolásaira alapozva a 29. percben egy kosárnyira csökkentette hátrányát, de Kutasi a végén még vágott egy triplát (30. perc: 63:57). A vasiak 7:2-es rohammal nyitották az utolsó felvonást (32. perc: 70:59), de a szolnokiak sem akartak lemondani a bronzéremről (34. perc: 70:67). Barro rendületlenül termelte a pontokat, de a hajrában Thomas két hármassal, és jó büntetőzéssel eldöntötte a meccset.

A Körmend története ötödik bajnoki bronzérmét gyűjtötte be, amit hatalmas ünneplés közepette vettek át a játékosok és a vezetők. A bajnoki döntő még tart, a keddi 68:59-es győzelmével 2:1-re vezet a ZTE, és pénteken az Atomerőmű otthonában megszerezheti a bajnoki címet.

Sabáli Balázs: Óriási akarattal hoztuk a meccset, olyan játékosokkal, akik korábban kevesebb lehetőséghez jutottak. Sikeres szezont zártunk még akkor is, ha a döntőbe nem jutottunk. Köszönjünk a szurkolók egész éves bíztatását, és a menedzsmentnek, hogy segítette a munkánkat.

Pór Péter: - Köszönet mindenkinek, aki az idényben segítette a csapat munkáját.