A Kozármislenyt verték a sárvári fiúk a kosárlabda B-csoportban

A B-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában megszerezte első győzelmét a Sárvár: a vendég Kozármisleny maradt alul nagy csatában.

Sárvár: Szabó D. 3, Gerse 3/3, Szendi 2, HORVÁTH B. 8/6, FEIGL 11. Csere: Kiricsi 13, SZABÓ B. 7, Kalmár 4, Fodor 6/6. Edző: Kollerics Barnabás.

Kozármisleny, legjobb dobók: Boldizsár 12, Juhász 10/6.

A Sárvár harcosan, nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, és gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Igaz, megnyugtató előnyre nem tudott szert tenni (9. perc: 15-8). A folytatásban is fej fej mellett haladtak a felek, de a hazaiak voltak lépéselőnyben (20. perc: 29-25). A győzelem lehetőségére ráérző sárváriak a nagyszünet után még motiváltabban tértek vissza a pályára - a 18 esztendős Szabó Bence például remekül semlegesítette az élvonalbeli rutinnal, válogatott múlttal rendelkező Gémes Leventét (30. perc: 45-37). A hajrá izgalmas lett (39. perc: 52-50), de a Sárvár már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A hazaiak jól, egységesen játszottak, sikerük teljesen megérdemelt.

Kollerics Barnabás: - A sok munkának lassan beérik a gyümölcse. Ezt a győzelmet csak egy lépésnek tekintem, bízom benne, hogy vezet még feljebb is az út - persze ehhez sok munka szükségeltetik.