Kosárlabda NB I: magabiztos Falco győzelem

Magabiztos győzelemmel nyitotta a Falco A-csoportos kosárcsapata a 2011/2012-es szezont. Az év első bajnokiján a Pécs távozott vereséggel az Arena Savariából.

Falco-SZOVA KC Szombathely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 77-64 (26-16, 19-20, 18-12, 14-16). - Szombathely, 2200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Vigh, Jakab, Balogh.

Falco: Kálmán 10, Timberlake 15/3, Simon L. 4, Szabó Zs. 11/3, Pantelics 17. Csere: Szanati 5, Harazin 13, Will 2, Jarosevits -. Edző: Bencze Tamás.

PVSK: Vasoljevics 18/6, Kovács P. 11/6, Csirics 22/9, Tóth N. 5/3, Eilingsfeld 4. Csere: Csabay 2, Lepsényi -, Deák -, Bíró 2. Edző: Szrecsko Szkulovics.

Timberlake villámgyors duplája nyitotta a meccset, utána viszont a távolról remekül célzó vendégek percei következtek (3. perc: 4-8). A hazaiak űzték-hajtották ellenfelüket, érezhető volt, hogy a hamarosan átveszik a vezetést, a játék irányítását.

Ami meg is történt: az első etap hajrája már egyértelműen a szombathelyieké volt (9. perc: 23-13). A vendégek a folytatásban sem tudták tartani a lépést. A hazaiak remekül védekezetek, jól lepattanóztak, villámgyors, pontos támadásokat vezettek, és pokoli tempót diktáltak (14. perc: 34-21).

Ráadásul Bencze Tamás szinte minden játékosának lehetőséget adott, a távolság mégis egyre nőtt a felek között (17. perc: 39-24). A félidő végén viszont triplazuhatag zúdult a hazai gyűrűbe, így elfogyott az igazán megnyugtató Falco-előny (20. perc: 45-36).

Egy harcos, motivált Pécs lépett pályára a harmadik negyedben. Ám csak néhány percig tudta megnehezíteni a házigazda dolgát, a Falco gyorsan megnyugtatta a hazai szurkolótábort (26. perc: 54-38).

A vendégek továbbra is egyetlen fegyverükkel, a távoli dobásokkal próbálkoztak, de most már jóval kevesebb sikerrel. A hazaiak így nyugodtan kezdhettek bele a záró etapba (30. perc: 63-48). A Pécs még vezényelt egy rohamot (36. perc: 65-55), ám a Falco megrázta magát, és helyreállt a „rend” (37. perc: 71-55).

További eredmények: Zalakerámia-ZTE KK-Sopron 65-76, Albacomp-Debrecen 109-65, Körmend-Kaposvár 103-68, Paks-Szeged 93-80, Kecskemét-Nyíregyháza 88-55