Kikapott, de továbbjutott a Körmend a Magyar Kupában

A kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében nem volt könnyű dolga a Fortress Lami-Véd Körmendnek, de a négypontos vereség elég volt a továbbjutáshoz a Kecskemét ellen.

Vastag Nándor

A Körmend 13 pontos előnyből várta a visszavágót, mely nehezen indult a számára. Támadásban nem találta a ritmust, így a kicsivel pontosabb hazaiak Wittmann vezérletével hatpontos előnyre tettek szert az első negyedben. A második etapban az addig pont nélküli Townes gyorsan berámolt három duplát, és átmenetileg sikerült felzárkózni (12. perc: 19-17). Bell utána megdobta a vasiak első tripláját, ám Wittmannt nem lehetett tartani – öt hármasig jutott a szünetig –, így alaposan meglépett a Kecskemét (17. perc: 29-20). A félidő vége azonban a piros-feketéké volt, akiknek a védekezésére azért nem lehetett panasz, viszont nagyon rosszul támadtak (20. perc: 35-29).

A fordulás után alaposan bekezdett a házigazda, és az sem lassította, hogy Bencze és Csorvási is begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Dénes büntetője után 14 ponttal vezetett (27. perc: 51-37), tehát továbbjutásra állt. A Rába-partiak azonban nem törtek meg, 6-0-val válaszoltak – bár a harmadik negyed végén ismét nem álltak túl jól (30. perc: 54-43). Az utolsó negyedben aztán gyorsan öt pontot szerzett Townes, Bell is betalált, és érezhetően a Körmend kezébe került az irányítás. Djeraszimovics dobott egy triplát (36. perc: 59-52), de ez már kevésnek bizonyult, ugyanis Ferencz is gyorsan „ötöst” tett a közösbe.

Nem volt könnyű dolga a piros-feketéknek, támadásban sokat hibáztak, de nagy csatában kiharcolták a továbbjutáshoz megfelelő eredményt. A Körmend 149-140-es összesítéssel lépett a legjobb nyolc közé.

Sztojan Ivkovics:
- A két centerünk gyorsan begyűjtött 4-4 személyit, s innentől kezdve kényszerhelyzetben voltunk.
Sabáli Balázs: - A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy a tizennégy pontos lélektani hátrányból visszajött a csapat és kiharcolta a továbbjutást. Nem is tudom mikor játszottunk ilyen rosszul. Nincs mit tenni, megyünk tovább, szombaton bajnoki következik.

Kecskeméti KSE – Fortress Lami-Véd Körmend 61-57 (17-11, 18-18, 19-14, 7-14). – Kecskemét, 800 néző, kosárlabda Magyar Kupa, 2. mérkőzés a nyolc közé jutásért, vezette: dr. Vígh, Benczúr, Boros.

Kecskemét: Wittmann 15/15, Kelley -, DJERASZIMOVICS 14/3, Dénes 1, BENCZE 15. Csere: Csorvási 6, Vukadinov 3/3, Hegedűs 7/3, Gruda -, Mészáros -. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Körmend:
Mladenovic 4, Németh 5, Powell 9, BELL 12/3, TOWNES 16. Csere: Ruják 4, Ferencz 5/3, Dávid 2, Fodor G. -, Cseh -. Edző: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-2. 8. perc: 14-9. 12. perc: 19-17. 17. perc: 29-20. 24. perc: 41-33. 27. perc: 51-37. 33. perc: 54-48. 36. perc: 59-52.

Kipontozódott: Hegedűs a 40. percben.