Sopronban szerzett előnyt a Körmend az MK negyeddöntőben

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Fortress Lami-Véd Körmend csapata jelentős hátrányból fordított, és nyert egy ponttal a Sopron otthonában.

Vastag Nándor

Határozottan kezdték a meccset a körmendiek, ám a hazaiak négy triplát szórva átvették a vezetést (7. perc: 14-9). A vasi támadások közben teljesen tanácstalanná váltak és a védekezésük sem volt az igazi. Az első negyed végéig már csak Ferencz talált be, átellenben viszont Rubin és Thomas is hozta a pontokat. A két amerikai, de főleg utóbbi kiemelkedően játszott a második negyedben is, így fokozatosan nőtt a nagyon agresszívan kosarazó Sopron előnye (18. perc: 36-21). A továbbra is ötlettelen támadásokat vezető, és a szünetig nyolc büntetőt hibázó piros-feketék legalább védekezésben tartották magukat, illetve Townes ismét kitett magáért. Az amerikai center a palánkok alatt hatalmas küzdelemben hozta csapatának a pontokat, és még 10 lepattanót is lekapott. A dudaszó pillanatában aztán Ferencz elsüllyesztett egy triplát, amivel 11 pontra faragta a hátrányt (20. perc: 39-28).

A fordulás után eleinte folytatta lendületes játékát a Sopron (23. perc: 45-30). Azonban a körmendiek láthatóan felszívták magukat, amihez elsőrangú védekezés társult. A negyed hátralévő részében mindössze két pontot engedtek ellenfelüknek, és közben óriási küzdelemben csapatmunkával csökkentették hátrányukat (30. perc: 47-41). Az irdatlan csata negyedik felvonását öt hazai pont vezette fel (33. perc: 52-41). Ezután a feljavult Bell vezérletével robbantott a fantasztikusan játszó vasi együttes, és 12-0-s rohammal fordított (37. perc: 52-53). A végjáték fordulatosan alakult, de egálnál (40. perc: 58-58) Townes egy büntetővel eldöntötte a meccset.

A második félidei dicséretes küzdeni tudásával megérdemelten nyert és került egypontos előnybe a Körmend. A negyeddöntő visszavágója jövő szerdán lesz.

Meszlényi Róbert: - Mérkőzés közben több játékos megsérült, így nem tudtuk tartani a ritmust. A végén szerencsénk sem volt.

Sabáli Balázs:
- Mélyről jöttünk vissza, amit sokan nem gondoltak volna. A védekezésünk volt a kulcs, mert a támadás nem ment, és rosszul dobtunk. Ez még csak egy meccs volt, a továbbjutáshoz javulni kell.

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Fortress Lami-Véd Körmend 58-59 (20-11, 19-17, 8-13, 11-18). – Sopron, 1200 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés, vezette: Győrffy, Frányó, Szabó G.

Sopron: THOMAS 22/12, MOLNÁR A. 11/6, Rubin 12/6, Takács 3/3, Egemonye 3. Csere: Gombás 3, Vesztergom 2, Keresztes 2, Boldizsár -. Edző: Meszlényi Róbert.
Körmend: Mladenovic -, FERENCZ 10/6, Powell 4, BELL 19/3, TOWNES 19. Csere: Ruják 2, FODOR G. 5/3, Cseh -. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-6. 7. perc: 14-9. 11. perc: 23-13. 14. perc: 28-15. 18. perc: 36-21. 23. perc: 45-30. 28. perc: 47-39. 33. perc: 52-41. 37. perc: 52-53. 39. perc: 57-56.