Purgai Evelyn 10 000-es junior országos bajnok

A sok dobogós helyezés után élete első egyéni országos bajnoki címét nyerte Purgai Evelyn a 10 000 méteres junior ob-n.

A Vasas volt a házigazdája az idei 10 000 méteres országos atlétikai bajnokságnak. A nagy meleg után estére kiváló futóidő várta a résztvevőket. Egy férfi és egy női futamot rendeztek (utóbbiak 20.15-kor rajtoltak) - mindkettőben felnőtt, U23-as és junior (U20) versenyzők is indultak. Vas megyét egyedül Purgai Evelyn, a SZoESE atlétája képviselte - a kismaratoni ob-n szerzett ezüstérme után egyik esélyese volt a junior lányok mezőnyének. A rajt után a tervezett ritmusnál kicsit gyorsabban rótta a köröket Kívés István tanítványa, de később sem lankadt, a 92-94 másodperces körök után egy 86-ossal fejezte a versenyt, és 38:42,16 perces időeredménnyel kategóriája győztese lett.