Foci

2010.11.08. 03:27

Magabiztosan nyert a Viktória a fővárosban

A Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata az utolsó előtti őszi bajnoki fordulóban könnyedén verte az újonc TFSE-Hegyvidéket.

Vastag Nándor

Hegyvidék: Rothmeisel - Halász (Bali, 61.), Nagyova, Jánosik, Kovács Sz. - Kovács Zsanett (Csató, 58.), Kovács Zsuzsanna, Kocsa, DÉNES - Papp É., Harsányi (Bernáth, 58.). Edző: Dörnyei Balázs.

Viktória: Papp E. (Horváth B., 79.) - TISCHLER, Tóth E., TÁLOSI, Marsai - Pas, TÓTH A, RÁCZ (Tóth K., 79.) - Szarvas, Megyeri, Sipos. Edző: Markó Edina.

Gólszerző: Kocsa az 59., illetve Rácz a 10., Pas a 35., Tálosi a 39., Megyeri a 45., Szarvas a 48. és a 75., Sipos a 61. percben.

Sárga lap: Csató a 76., illetve Pas a 88. percben.

Ahogy számítani lehetett, az újonc nem tudta megnehezíteni a Viktória dolgát. A szombathelyiek Rácz révén már a 10. percben vezetést szereztek, és bár hibák csúsztak a játékukba, még három gólt rúgtak a szünetig. A fordulás után sok mozgásra épülő, rövidpasszos focit játszottak, amivel nagy mezőnyfölénybe kerültek. A lefújásig még háromszor voltak eredményesek, de a hazaiak egy kontrából azért szépítettek. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, magabiztosan nyert a Viktória.

Markó Edina: - Bár az első félidőben több gólt rúgtunk, a másodikban játszottunk jobban. Utóbbi formát kellene átmenteni a következő mérkőzésre.

Eredmények: Győri Dózsa-MTK 0-1, Taksony-Nagykutas 9-0, Femina-PMFC 5-0, Újpest- FTC 0-5.