Szép volt, Hali!

2017.12.02. 15:14

Hipp-Hipp hurrá! Haladás-győzelem a Puskás Akadémia ellen

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában a Michal Hipp vezette Haladás 3-1-re nyert a Puskás Akadémia otthonában, Felcsúton.

2017 Felcsút labdarúgás Pancho Haladás

PUSKÁS AKADÉMIA FC-SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS: 1-3 (1-1)

Felcsút, Pancho Aréna, játékvezető: Vad II.

Puskás Akadémia: Hegedűs – Csilus, Vanczák, Spandler, Balogh - Molnár, Szakály, Márkvárt, Mevongou, – Prosser, Perosevic

Haladás: Király – Schimmer, Wils, Németh Milán, Bosnjak – Jagodics – Mészáros, Rácz, Németh Márió, Halmosi – Ramos.

15.10: A meccs előtt 50 perccel, 14.40-kor előbb a hazaiak, majd pár perc múlva a szombathelyiek kocogtak ki melegíteni a csípős hidegbe. Noha a nap süt, ettől még egy cseppet sincs melegebb.

15.30: Tíz perc van a kezdésig, egyelőre nem vagyunk túl sokan, nagyjából 250 szurkoló didereg. A hazaiak tiszta kékben, a vasiak fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

A Puskás Akadémia kezdte a játékot.

3. perc: Egy vasi védőtől Szakály elé került a labda, aki 21 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).

Nagyjából 100 Hali-drukker utazott el Felcsútra és buzdítja megállás nélkül Halmosiékat.

8. perc: Molnár 20 méteres lövését védte biztosan Király.

10. perc: Bosnjak balról kapu elé ívelt labdáját Hegedűs Lajos és egyik védője, Spandler kis híján Ramosnak ajándékozta, ám némi flipper után Hegedűsé lett a laszti. Ramos pedig elterült a tizenegyespontnál.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mészáros ívelt jobbról a kapu elé, Schimmert Vanczák lerántotta a tizenhatoson belül - tizenegyes! A büntetőt Ramos erősen a jobb sarokba bombázta (1-1)!!!!!

A gól óta mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

25. perc: Tűzijáték a Hali kapuja előtt! Több lövést is blokkoltak a szombathelyiek, majd Csilus beadását Szakály nyolc méterről a felső kapufára fejelte.

31. perc: Bosnjak lerogy a földre, mutatja, ennyi volt. „Pedro” már korábban megsérült, eddig bírta. Most tíz emberrel játszik a Hali.

34. perc: Itt a csere, Williams érkezett Bosnjak helyére.

38. perc: Ramos szenzációs csellel próbálta megkerülni Vanczákot, aki lerántotta - sárga lap

40. perc: Halmosi balról beívelt labdáját Hegedűs kiejtette, Mészáros pedig az üres kapuba lőtt. Vad II. szerint azonban a csatár támadta a kapust, úgyhogy gól nyista, kifelé szabadrúgás és Mészárosnak sárga lap...

44. perc: Rácz jobbról, majdnem az alapvonalról adott a kapu elé, Ramos bevetődve kevéssel fejelt a bal sarok mellé. Nagy helyzet volt!

Egy perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, jobbára felcsúti lábakon vándorol a labda, a Haladás kontrázik.

54. perc: Rácz passzolt a bal szélen felfutó Williamshez az ausztrál támadó 12 méterről át akata emelni a labdát Hegedűsön, de a kapus még utánanyúlt és bravúrral védett.

56. perc: Csere a hazai gárdában, Perosevic helyett Diallo érkezett.

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Spandler kapott sárga lapot, mert felrúgta Ramost. A tizenhatos bal csücskétől megítélt szabadrúgást Németh Márió ívelte középre, Wils pedig kavarodás után öt méterről a jobb sarokba lőtt (1-2)!!!!

61. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Kovács Lóránt áll be.

67. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Molnár helyett Bacelic-Grgic állt be.

71. perc: Halmosi kapott sárga lapot.

Remek a hangulat – ez ugye a Hali-drukkereknek köszönhető. Gyakorlatilag az első perctől kezdve buzdítják a csapatot.

77. perc: Spandler rántotta le a félpályánál a nyakánál fogva Ramost – sárga lap helyett csak szabadrúgás. Pedig a felcsút védőnek már volt egy sárgája...

80 perc: Csere a hazai együttesben, Márkvárt helyett Szécsi érkezett.

A Puskás támad, a Haladás keményen védekezik, és olykor veszélyesen kontrázik.

84. perc: Jagodics kapott sárga lapot.

85. perc: Mészáros jobb oldali beadását Ramos egy védő mellett a jobb sarok mellé fejelte.

Négy perc a ráadás.

92. perc: Csere a Haliban, Rácz helyett Grumics állt be.

94. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vasi kontra után Kovács passzolt a bal oldalon Ramoshoz, a támadó 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-3)!!!!!!