2020.05.29. 13:52
2400 üres szék előtt adott koncertet Renaud Capucon Párizsban
A hegedűművész és vonószenekarának koncertjét a közönség az interneten élőben követhette.
Fotós: AFP
Fotós: AFP
„Mindannyian boldogok vagyunk, hogy újra zenélhetünk a hosszú bezárás után. Ez egy igazi újjászületés” – mondta a francia hegedűművész, aki 23 fős vonószenekarával Richard Strauss Metamorphosen című szerzeményét adta elő a Philharmonie de Paris koncerttermében.
A 2400 fő befogadására alkalmas előadóteremben a zenekar tagjain kívül mindössze a személyzet egy-két tagja tartózkodott csütörtök este, orvosi maszkot viselve.
A művészeknek nem kellett eltakarniuk az arcukat, ugyanakkor a színpadon is tartaniuk kellett egymástól a legkevesebb egyméteres távolságot. A közönség a koncerthelyszín honlapján tudta élőben nézni az előadást.
Capucon megjegyezte, hogy a Strauss-szerzemény korábbi előadásainál mindig az volt az érzése, hogy a mű hangulatához az illene, ha a közönség nem tapsolna a végén.
A járványügyi előírások miatt most sikerült megtapasztalnia ezt az élményt.