Pócza Tamás mellett a szeniorcsapat is remekül szerepelt

2020.08.27. 20:06

Két vasi triatlonos bronz

A Vasi Triatlon versenyzői két bronz­éremmel tértek haza az eXtremeMan elnevezésű, hosszú távú triatlon országos bajnokságról.

Pócza Tamás a 35–39 éves korosztályban az előkelő harmadik helyen végzett

Nem mindennapi előzmények után került megrendezésre a hosszú távú triatlon országos bajnokság, a nagyatádi eXtreme­Man (3,8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42 km futás). Először a koronavírus-helyzet állította új kihívások elé a szervezőket, majd a versenyt megelőző hetek pusztító viharai és áradásai róttak további pluszterheket rájuk. Végül a rendezők és a helyi közösségek nagy erőfeszítései­nek köszönhetően a versenyt a tervezett időpontban sikerült megtartani az eredeti kerékpáros-útvonal kisebb módosításaival. Triatlonoskörökben a nagyatádi verseny napját az „év leghosszabb napjaként” tartják számon, ami az idén – hasonlóan a tavalyihoz – az év eddigi legmelegebb napja is volt. A 35 fokos meleg mellett az állandó észak-északkeleti szél sem könnyítette meg a versenyzők dolgát. A férfiaknál új győztest avattak, Badar Gergő (Tiszakécske VSE) érkezett a legjobb idővel a célba (8:30.40), míg a nőknél a kanadai-magyar Brown Viktória győzött (10:31:03). A pályacsúcsok a nagy meleg és a módosított kerékpáros-útvonal miatt nem forogtak kockán. Idén is népes vasi csapat érkezett Nagyatádra, az egyéni indulók (többségében a Vasi Triatlon SE és a SZoESE versenyzői) mellett több váltó is megmérettette magát, amelyek nagyrészt a Vasi Triatlon SE tagjaiból verbuválódtak össze. A vasiak legjobb eredményét Pócza Tamás (Vasi Triatlon SE) érte el, aki 10:00:43 idejével az abszolút 17. helyet szerezte meg, ami kategóriájában (férfi 35–39 éves) a harmadik helyezést jelentette számára. A bronzérem mellett még egy különdíjban is részesült, ugyanis a férfiak között ő lett az „Elsők között az Első” díj birtokosa, ami a Nagyatádon először induló leggyorsabb versenyzőnek jár. Még egy érmes helyezést sikerült megszerezni a vasiaknak, a szenior 40–59 egyesületi csapatversenyben a Vas Triatlon SE

dr. Varjú Gábor–Kővári Gábor–Bazsó Tibor összeállítású triója lett bronzérmes.

Pócza Tamás a 35–39 éves korosztályban az előkelő harmadik helyen végzett Fotó: Unger Tamás

Eredmények kategórián­ként. Egyéni: Női, 45-49: 6. Tóth-Gáborné Sas Anikó (Vasi Triatlon SE) 15:32:47 óra. Férfi, 35–39: 3. Pócza Tamás (Vasi Triatlon) 10:00:43. 40–44: 20. Kővári Gábor (Vasi Triatlon) 11:23:35, 37. Takács Balázs (Vasi Triatlon) 12:06:33. 50–54: 4. dr. Varjú Gábor (Vasi Triatlon) 10:46:43, 8. Bazsó Tibor (Vasi Triatlon) 11:36:47, 36. Vincze Péter (Gencsapáti) 13:44:10. 55–59: 16. dr. Koltai Miklós (SZOESE) 15:21:50. Kétfős váltók: 22. Lepsényi Kürtőskalács Team (Lepsényi Gábor, Velencei Balázs) 10:57:18, 26. Vasi TRI – Ibolya és Kitti (Bazsóné Pulai Ibolya, Dala Kitti)11:09:54, 27. Vaslédik (Németh-Benkő Dóra, Balázs Mariann) 11:12:47. Háromfős váltók: 29. Az Úszó és az Amatőrök (Horváth Lilla, Magyar Gyöngyi, Horváth Róbert) 11:14:31.