Elismerés

2023.09.20. 07:00

A szakmák versenyében vasi autószerelő is remekelt - már nem először aratott sikert külföldön

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, hatalmas sikereket arattak a magyar versenyzők a Gdnaskban megrendezett EuroSkills versenyen, a szakmák vetélkedőjén. Két Vas vármegyei diák, Bősze Eszter és Ölbei Zsolt is Kiválósági Érmet nyert el.

Polgár Patrícia

Ölbei Zsolt munka közben

Forrás: WorldSkills Hungary

Bősze Eszter sikereiről korábban beszámoltunk, azonban nem csupán ő, hanem a celldömölki Ölbei Zsolt, a Győri SZC Lukács Sándor Technikum tanulója is Kiválósági Érmet érdemelt ki amellett, hogy autószerelő szakmában a 7. helyezést szerezte meg. Az érmet azok a versenyzők kapták, akik 700 pont feletti teljesítményt értek el. Ölbei Zsolt nem idén szerzett először hasonló elismerést: 2021-ben Varsóban, a Young Car Mechanic, fiatal autószerelőknek kiírt verseny nemzetközi döntőjét nyerte meg, tavaly pedig Drezdában szerzett Kiválósági Érmet a WorldSkills Special Edition versenyen.