NB I/B

2017.11.27. 21:12

Igazi csapat volt a Falco II.

Fegyelmezetten, csapatként játszott, így megszerezte harmadik győzelmét az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokságban a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23.

Durázi Krisztofer 25 pontig jutott. Fotó: Unger Tamás

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23-EKE Eger KOK 78-57 (16-12, 17-13, 27-17, 18-15). – Szombathely, 100 néző, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, v.: Horváth A., Földesi Á., Lovas P.

Falco: Kovács Bence 8/3, Hódi 8/3, Németh Balázs 9/3, Durázi 25/3, Körömi 5. Csere: Németh Bence -, Kucsora 12/3, Kovács Benedek 2, Bereczki 4, Kovács M. 5/3, Oláh G. -. Edző: Váradi Attila.

Két hasonló képességű csapat, két közvetlen rivális lépett pályára. Remekül kezdett a Falco II., de az etap hajrájában becsúszott néhány hiba, amit kihasznált a vendég, így tartani tudta a lépést. A folytatásban kiegyenlített meccset láthatott a közönség, ám a játékrész második fele ismét az egyre pontosabb hazaiaké volt (20. perc: 33-25). Fordulás után már egyértelműen a vasiak diktálták a tempót, olyannyira, hogy korán eldöntötték a mérkőzés sorsát (25. perc: 45-28). A folytatásban a vendégek kétszer visszajöttek még tíz pontra, de a remekül játszó Falco II. győzelmét egy pillanatig nem fenyegette veszély.

Váradi Attila: – Gratulálok a fiúknak. Mind védekezésben, mint támadásban próbálták azt játszani, amit megbeszéltünk. Fegyelmezetten, csapatként tettük a dolgunkat, aminek meg is lett az eredménye.