Mennyei Megyei

2017.11.27. 18:29

A Kemenesalja lett az őszi bajnok!

A megyei II. osztály körmendi csoportjában a 15. fordulón vannak túl a csapatok. A sárvári csoportban a 14. játéknapot tudták le az alakulatok. A Körmendi csoportban a Szarvaskend magabiztos játékkal őrizte meg első helyét a tabellán.

Kelemen Attila

Látványos párharcokban igencsak bővelkedett az éllovas Kemenesalja sitkei vendégszereplése. Fotó: Unger Tamás

Sárvár

Bük-Pecöl 6-1 (3-1). Bük, 50 néző. Vezette: Bíró Ottó.

Gól: Kovács Zoltán (6., 81., 90.), Tóth Krisztián (22., 54.), Horváth Gábor (40.), ill., Elekes Dániel (37.).

Bük: Neczpál N., Schimmer Z., Taródi D., Németh T. (Wágner D.), KOVÁCS Z., Grubick F. (Kovács D.), TÓTH K., Csonka R., HORVÁTH G., Puskás M. (Plajszer D.), Kovács R.

Pecöl: Takács K., Pálfi M., Őri P., Elekes D., Varga Z., Janek D., Oszkó M., Illés D., Nagy Z., Varga B., Both M.

A mérkőzés első perceiben komoly ellenállást tanúsított a vendégegyüttes, ám az első bekapott gól után igencsak megtört a lendületük. Még egy szépítő gólig futotta erejükből, ám az erre adott válasz egyértelművé tette a BTK fölényét, mind játéktudásban, mind fizikálisan. A hazai csapat győzelme ilyen arányban is megérdemelt. A Bük csak remélni tudja, hogy a Pecöl a téli szünet alatt rendezni tudja sorait.

Gérce-Vásárosmiske-Püspökmolnári 2-1 (2-0). Gérce, 60 néző. Vezette: Bazsó Ferenc.

Gól: Hompok Balázs (27.), Máthé Martin (41.), ill., Kónya József (47.).

Kiállítva: Kónya József (85.).

Gérce-Vásárosmikse: Gazdag Á., Komáromi A., ÓDOR B., MÁTHÉ M., Sali G., Glavánovics I., MÓROCZ Á. (Lakos M.), HOMPOK B., Sali Z., NUNKOVICS Cs. (Péter D.), Németh A. (Szilárd L.).

Püspökmolnári: Szabó Ch. B., VARGA S., Sziffer I., Sziffer K., PADOS P., BABOS P., Kiss G., FARKAS A. O., Horváth Sz. II., Horváth Sz. I., Kónya J.

A nagy szél befolyásolta a mérkőzést, így folyamatos játék nem igazán alakult ki. Az első félidőben a hazaiak játszottak jobban, kétgólos előnnyel vonultak szünetre. A folytatásban mindkét csapat csapkodó, hibát hibára halmozó játékot produkált. Ám így is a Gérce alakított ki több helyzetet. A győzelmük így megérdemelt a jól küzdő Püspökmolnárival szemben.

A Sitke–Kemenesalja találkozón a második félidőre tartogatták a gólokat a csapatok. Szalay Dávid, a Sitke gólszerzője (kép közepén 15-össel) a középmezőnyben is megállta a helyét. Ám mindez kevés volt a hazai pontszerzéshez. Fotó: Unger Tamás

Sitke-Kemenesalja 2-3 (0-0). Sitke, 60 néző. Vezette: Horváth Árpád.

Gól: Szakál Márk (öngól, 50.), Szalay Dávid (52.), ill., Döbrönte László (55.), Szakál Márk (67.), Szakál Erik (80.).

Sitke: KELEMEN D., SZITKAY SZ., PAPP B., SZALAI CS., KOVÁCS K., KAISINGER A., NÉMETH R., VICZMÁNDI E. (PÉNZES G.), NÉMETH M., SZALAY D., MAGYAR L.

Kemenesalja: HUJBERT L. (NAGY SZ.), SZAKÁL E., BELEGRAI R., BOGNÁR M. (KÓBOR T.), SZAKÁL M., LAKI P. (DOBÁNY G.), NÉMETH P. (NÉMETH R.), BERECZ T., DÖBRÖNTE L., SZÉLES S. (PRINCZES ZS.), ERDÉLYI G.

Egy meglehetősen tartalékos, felforgatott Sitke lépett pályára az éllovas Kemenes-aljával szemben. Az első félidőben nem forogtak veszélyben a kapuk, ám a szünet után igencsak akadt dolguk a kapusoknak. A hazai csapat hamar kétgólos előnyre tett szert, amit apránként ledolgozott a Vönöck. Mi több, a hajrában meg is fordították a meccset. A Sitke a végén már csak egy büntetőtől remélte a pontmentést. A vendégeknél csak az utolsó fél óra végett lehet kiemelni az egész csapatot. A hazaiak mihamarabbi felépülést kívánnak játékosuknak, Horváth Patriknak, aki komolyabb sérülést szenvedett az ifi meccsen.

Mersevát-Szeleste-Pósfa 0-3 (0-2). Mersevát, 50 néző. Vezette: Kedves Rudolf.

Gól: Nagy Ivó László (18., 55.), Trittremmel Zsolt (22.).

Mersevát: PATYI Á. L., Nagy Á., Györvári T., Nagy T. (Kóbor G.), Gyurák A. (Fűzfa Z.), Orbán Gy., GÁNCS P., Kövi G., Dénes M., Németh B., HORVÁTH A.

Szeleste-Pósfa: RÁCZ J., HORVÁTH K., TRITTREMMEL A., POMPER Z., FÜLÖP M., NAGY I. L., BURKON Á. (NÉMETH B.), FÖLDI M., KÖNCZÖL Z., NÉMETH T., TRITTREMMEL ZS.

Hűvös, szeles időben feszültek egymásnak a csapatok a 2017-es év utolsó bajnokiján. A vendégcsapat támadójátéka eredményesebbnek bizonyult, és fél óra elteltével – két hazai védelmi hibát követően már kétgólos előnyre tehettek szert. A második félidőben aktívabb támadójátékra törekedett a hazai gárda, viszont a kialakuló lehetőségeket már nem sikerült gólra váltani. A Szeleste megszerezte harmadik találatát, és ezzel megérdemelten vihette el a három bajnoki pontot Mersevátról.

Ölbő-Uraiújfalu 2-3 (1-1). Ölbő, 70 néző. Vezette: Hérincs Csaba.

Gól: Hóbor Milán (9.), Csizmazia Róbert (68.), ill., Varga Pál (7.), Varga Péter (53.), Keszei Roland (71.).

Kiállítva: Kalányos Gergely (45.)

Ölbő: Vártok Z., Nardai M., Sipos T., Fider Á., Szele G., Baksay K. (Kovács T.), Csizmazia R., Péter A., Bakics B. (Soós R. S.), Kalányos G., Hóbor M.

Uraiújfalu: Horváth B., Király I. Á. (Nagy T.), Varga Zs., VARGA P., KESZEI R., Gáspár M. (Csete I.), Illés G., GÖNCZÖL N., Csiszler D. A., VARGA P., Németh I. (Haraszti P.).

Igencsak megnehezítette a hazaiak dolgát az első félidő végi kiállítás. Ám tíz emberrel is helytálltak. Sőt, a saját 16-osa elé szorították a vendégeket, ám a futballt gólra játsszák, így végül pont nélkül maradtak.

Körmend

Bajánsenye-Nádasd 7-0 (2-0). Bajánsenye, 70 néző. Vezette: Makai István.

Gól: Koltai Balázs (30.), Szabó Szabolcs (32., 50.), Császár László (66., 87.), Koczor Szilárd (74.), Kovács Viktor (84.).

Bajánsenye: Kalamár D., Sáfrányos G., Kovács V., Vörös G. (Császár L.), Bacsák Á., Koltai B., Szabó Sz., Luter L. (Balogh N.), Balogh R., Kovács I., Takács B. (Koczor Sz.).

Nádasd: Rejtli K., Danka Z., Sipos M., Marton Zs., Meskó E., Csenterics T., Szakály Á., Podlaviczki G., Esztergályos Á., Joó D., Francz R.

A javuló formát mutató Nádasd ezen a mérkőzésen nem találta ellenszerét a hazaiak kitűnő támadójátékának. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A győzelmet a csapat a felépülőben lévő Bakó Martin csapattagnak ajánlja fel.

Szarvaskend-Csákánydoroszló 6-2 (4-1). Szarvaskend, 70 néző. Vezette: Samu Csaba.

Gól: Tóth Gábor (8.), Csillag Dávid (24., 38.), Csenterics János (34.), Kunovics Roland (54.), Vörös Zsolt (87.), ill., Biczó Gábor (12., 66.).

Szarvaskend: Esztergályos Cs., KOVÁCS SZ. J. (Nagy Á.), Tóth A., Csillag D., Jóna Sz., Csenterics J., Vörös V. (Vörös Zs.), Földes B., TÓTH G., Kunovics R., KOPFER G. (Nagy Á.).

Csákánydoroszló: Dévai A., Biczó G., Gérnyi P. (Gazdag P.), Németh R. (Dévai M.), Sákovics P. (Moór P.), SZABÓ D., Szakály Gy. (Szabó Á. K.), Meskó Á., Cservék L. (Csillag G.), Simon M., Horváth M.

A hazai csapat nem pörgött fel a mérkőzésre, így a vendégek 1-0 után hamar egyenlítettek. A félidőig még a Szarvaskend háromszor betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést. A második félidőben helyzetek sokaságát dolgozták és hagyták ki a hazaiak. A végeredményt a szarvaskendi „ikon” állította be fejesgóljával, így ünnepelve 52. születésnapját.

Őriszentpéter-Körmend VSE 0-8 (0-1). Őriszent-péter, 30 néző. Vezette: Szvorda Melinda.

Gól: Velekei László (35., 59.), Pesti Gábor (50., 76.), Sárközi Dániel (55., 81.), Szatmáry Norber (79.), Vilics Bálint (87.).

Őriszentpéter: SÜKET M., Horváth Cs., Náricza R., Varga A., Ponácz S., Sály K., Baján R., Szép B. (Gaál B.), Somogyi Zs., Iván S., Embersics P. (Póczak M.).

Körmend VSE: Kecskés G. (Tomasics O.), Velekei L. (Simon N. A.), Káptalan J. (Marosi Zs.), Pesti G., Horváth Á. (Szatmáry N.), Törő T., Meixner P., Horváth D. (Plack V.), Sárközi D., Horváth A., Vilics B.

A vendégek megérdemelt győzelmet szereztek a gyenge napot kifogó hazaiakkal szemben, akik lényegében csak egy félidőn át tudták tartani magukat.

Rábatótfalu-Körmendi Téglagyár 6-1 (3-1). Rábatótfalu, 50 néző. Vezette: Horváth Patrik.

Gól: Bouti Dávid (1., 71.), Balázs Attila (31.), Keresztúri Kristóf (43.), Mikos Balázs (85.), Szakács Gábor (87.).

Rábatótfalu: Tóth A., Keresztúri K., Németh D., Balázs A., BOUTI D., Dancsecs A., Kóczán P., Anderkó M. (MIKOS B.), Domján D., Gombás A. (Szakács G.), KOVÁCS B.

Körmendi Téglagyár: Szőke A., Horváth S., Horváth P., Horváth R. (Csefkó Á.), Horváth J., Kardos Á. K., Urbán M., Horváth Z., Horváth Á., Sárközi R., Horváth D.

Metszően hideg időben a mérkőzés kezdetét jelző sípszó után 27 másodperccel már vezetést szerzett a hazai gárda, amely végig irányította a játékot. Kicsivel nagyobb odafigyeléssel, akár két számjegyű is lehetett volna a különbség a két csapat között. A nagy kedvvel és jól játszó Bouti Dávid vezérletével magabiztos győzelmet aratott a tótfalusi együttes.

Viszák-Magyarszecsőd 2-5 (1-1). Viszák. Vezette: Sály Károly.

Gól: Gyenese Péter (17.), Tóth Gergely (75.), ill., Horváth Roland (8., 55., 82.), Hajba Dániel (58.), Nagy Milán (90.).

Viszák: Pethő J. T., Gyenese P. (Babos B.), Pásztor M., Biczó B., Agg M., Sütheő G. (Iván V.), Agg A., Varga B., Kovács R., Tóth G., Agg R.

Magyarszecsőd: Ádám L., PAP P., SERES L., Nagy M., Hajba D., HORVÁTH R., Hegedüs L. (Járfás L.), Tóth N., Varga K., CSER D., HORVÁTH D.