BRÜSSZELben kaptak ki

2017.11.16. 07:19

Először kapott ki a FIBA EC-ben a Körmend

A már biztosan továbbjutó Egis Körmend kosárlabdacsapata motiválatlanul, gyengén játszott a belga Basic-Fit Brussels otthonában, és 22 pontos vereséggel tudta le a FIBA Europe Cup első csoportkörének 5. fordulóját.

A körmendiek közül Marquis Wright volt a legeredményesebb, 17 pontját 60 százalékos dobóteljesítménnyel szerezte, de hét lepattanót is szerzett Fotó: Szendi Péter

Basic-Fit Brussels-Egis Körmend 86-64 (26-14, 21-25, 19-8, 20-17).

Brüsszel, 150 néző, férfi kosárlabda FIBA Europe Cup csoportmérkőzés, vezette: Marques (portugál), Faur (román), Gedvilas (litván).

Brussels: Bosco 7/3, HARREL 11/3, SMITH 17/3, PETERSON 12, SIMMONS 15/3. Csere: Lichodzijewski 5/3, Muya 6, Depuydt 6, J. Foerts 5/3, Samaradzic -, N. Foerts 2, Lambrechts -. Vezetőedző: Laurent Monier.

Körmend: WRIGHT 17/6, Hollins 4/3, Ferencz 6/6, Davis 2, Horti 4. Csere: Bán 3/3, Halász 1, Koch 3/3, Tuoyo 14/3, Csorvási 5, NÉMETH Á. 5/3. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 11-4. 8. perc: 18-8. 15. perc: 40-24. 20. perc: 47-39. 24. perc: 56-39. 30. perc: 66-47. 35. perc: 77-54. 38. perc: 83-61.

A csoportkör utolsó előtti, 5. fordulójában a Körmend veretlenül, biztos továbbjutóként érkezett az egy – a Balkan elleni – győzelemmel és három vereséggel harmadik, már biztosan búcsúzó belga csapat otthonába.

Határozottan, 5-0-val indítottak a hazaiak. Wright két duplájával próbált volna tapadni a Körmend, de nem sikerülhetett, mert átjáróház volt a védelem és a támadásokat is pontatlanság, bizonytalanság jellemezte (11-4). Az is igaz, hogy alig két perc után már három játékost is cserélt a játékpercek elosztását a mérkőzésre készülődvén is előre jelző Gasper Potocnik. Már a 6. percben jártunk, amikor Tuoyo megszerezte a vasiak harmadik kosarát. Hamar tíz fölé növelte előnyét a Brüsszel; már az első tíz percben 15-ös fórig jutott (26-11), de a negyed végéig Tuoyo – csapata első – triplájával kozmetikázott az eredményen (26-12). A második etapot Csorvási duplája nyitotta, de jó ideig nem tudtak közelebb férkőzni a piros-feketék. A negyed derekán már 17 pontos távolságban is járt a főként palánk alól eredményes belga csapat, de Németh, Wright és Tuoyo kosaraival sikerült kicsit zárkózni és időkérésre kényszeríteni a hazaiakat (40-28). Sőt, a nagyszünet előtti percekben Hollins triplájával és Horti büntetőivel tízen belülre ért a Körmend (47-39).

De igazi robbantásra hiába vártak a körmendiek szimpatizánsai. Nem úgy a belgáké, hiszen a hazaiak egy 9-0-s rohammal megint 17 pontra léptek el. Csaknem hat percet kellett várni a harmadik negyed első vendégkosarára – Ferencz jegyzett egy triplát. De ebben a tíz percben összesen csak nyolc pontra tellett a vasiaktól, és az addig mutatott játék alapján behozhatatlannak tűnt a 19 pontos hátrány (30. perc: 66-47). Az utolsó negyedben sem sikerült változtatni a játék képén, végül 22 pontos vereséget mért a Brüsszel a feledendő teljesítményt nyújtó Körmendre – amelynek valljuk meg, nem sok köze volt ehhez a mérkőzéshez.

A D csoport másik mérkőzésén: FC Balkan (bolgár)-Keravnos (ciprusi) 78-84.