Megyei körkép

2017.11.14. 08:57

Gól nélküli döntetlen a büki rangadón

A megyei II. osztály körmendi csoportjában a 13. fordulón vannak túl a csapatok. A sárvári csoportban a 12. játéknapot tudták le az alakulatok.

Kelemen Attila

Sárvár

Bük–Kemenesalja 0-0. Bük, 100 néző. Vezette: Szabó III. Z.

Bük: NECZPÁL N., SCHIMMER Z., NÉMETH T., KOVÁCS Z., GRUBICK F. (KOVÁCS R.), TÓTH K. (CZIRÓK D.), CSONKA R. (PLAJSZER D.), HORVÁTH G., PUSKÁS M. (TARÓDI D.), KOVÁCS R. (WÁGNER D.), KOVÁCS D.

Kemenesalja: NAGY SZ., SZAKÁL E., BELEGRAI R., SZAKÁL M., NÉMETH R. (PRINCZES ZS.), LAKI P., NÉMETH P., BERECZ T., DÖBRÖNTE L., SZÉLES S. (BOGNÁR M.), ERDÉLYI G.

Két nagyszerűen felkészített csapat lépett pályára, a találkozó reklámja volt az amatőr futballnak. A mérkőzés színvonala akár egy osztállyal feljebb is megállta volna a helyét. Az első félidőben a hazai gárda két kapufáig jutott, illetve egy ígéretes helyzetből a csatár fejese tévesztett kaput. A második játékrészben tovább küzdött a két csapat, a vendégek kontrákkal veszélyeztettek: két nagy helyzetet is elpuskáztak. Az utolsó negyedóra BTK fölényben zajlott, és a 90. percben ziccert hibáztak. A gólhelyzetek száma alapján akár hazai győzelem is születhetett volna, ám a két gárda mutatott játéka alapján igazságos döntetlen lett a vége.

Ölbő–Pecöl 2-1 (1-1). Ölbő, 150 néző. Vezette: Szabó III. Z. Gól: Kovács Tibor (19., 51.). ill. Illés Dániel (2.).

Ölbő: Vártok Z., Nardai M., TÓTH A., Szele G., KOVÁCS T., Soós R. S., Csizmazia R. (Baksay K.), Péter A., BAKICS B. (Marton J.), KALÁNYOS G., Kocsis T. (Fehér R.).

Pecöl: Takács K., Pálfi M., Bakonyi B., Őri P. (Both M.), Elekes D., Palkovits J. M., Janek D., Horváth B. (Varga B.), Illés D., Varga Z., Nagy Z. (Könczöl L.).

Hamar vezetéshez jutott a vendégcsapat, ám ezt követően végig a hazaiak irányították a mérkőzést. Többször is a kapujuk elé szorították a pecöli gárdát, pontrúgásokból veszélyeztettek. A presszing két gólt és három pontot ért az Ölbőnek.

Az Ölbő–Pecöl rangadón ugyan a vendégek kezdtek jobban, ám a folytatásban Kovács Tibor (jobbról) vezérletével fordítani tudtak a vendéglátók. A képen Janek Dávid próbálja megállítani a gólszerzőt. Ezzel a győzelemmel elmozdult az utolsó helyről az Ölbő. Fotó: Szendi Péter

Az Ölbő–Pecöl találkozón hamar vezetést szereztek a vendégek. Illés Dániel gólját ünneplik a társak. Fotó: Szendi Péter

Gérce-Vásárosmiske–Sitke 4-1 (2-1). Gérce, 80 néző. Vezette: Sály K. Gól: Mórocz Ádám (31., 65.), Sali Gábor (34.), Glavánovics István (75.). ill. Szalai Csaba (42.).

Gérce-Vásárosmiske: KOMÁROMI Z., KOMÁROMI A. (MAJOR M.), ÓDOR B., NÉMETH T., MÁTHÉ M., SALI G. (PÉTER D.), MÓROCZ Á. (LAKOS M.), HOMPOK B. (GLAVÁNOVICS I.), SALI Z., PENDLI P., NÉMETH A.

Sitke: Viczmándi E., Szitkay Sz., Papp B. (Molnár Á.), Kovács K., Kaisinger A., Makai D., Máhr P., Kelemen B., Magyar L., Szalai Cs., Németh M.

Az eredménnyel és a mutatott hozzáállással elégedettek lehetnek a hazai csapatnál. A közönség a régi Gércét láthatta a pályán a szomszédvári rangadón. Ezzel a győzelemmel szorosabbá vált az élmezőny a tabella élén.

Szeleste-Pósfa–Uraiújfalu 1-1 (1-0). Szeleste, 80 néző. Vezette: Kondor T.

Gól: Csizmazia András (32.), ill. Varga Péter (63.).

Szeleste-Pósfa: Mersich Cs. (Németh T.), TRITTREMMEL A., ROZMÁN K., Fülöp M., Riba R., Csizmazia A. (Nagy I. L.), BURKON Á., Kovács M., Pomper Z., Könczöl Z., TRITTREMMEL Zs.

Uraiújfalu: Horváth B., Király I. Á., Varga Zs., Gallen A., Varga P. (Haraszti P.), Gáspár M. (CSISZLER D. A.), GALLEN I. (Kollárits M.), Csete I. (VARGA P.), ILLÉS G., Gönczöl N., NÉMETH I.

A mérkőzés első félidejében a hazai csapat játszott fölényben, aztán a szünet után már az Uraiújfalu veszélyeztetett többet. A játék képe alapján a döntetlen reális eredmény.

Mersevát–Püspökmolnári 3-7 (1-2). Mersevát, 50 néző. Vezette: Harcsár R. Gól: Gyurák Antal (9.), Kóbor Gergő (63., 67.), ill. Farkas Attila Ottó (6., 36., 82.), Sziffer Krisztián (54.), Szücs Richárd (88.), Kiss Gábor (89.), Varsányi Norbert (90.).

Mersevát: Tóth Á., Nagy Á., Györvári T., Fűzfa Z., Gyurák A. (Németh G.), Kóbor G., GÁNCS P., KÖVI G., Dénes M., Németh B., HORVÁTH A.

Püspökmolnári: SZABÓ CH. B., SIMON Á., VARGA S. (SZEMES Z.), SZÜCS R., FARKAS A. O., HORVÁTH SZ. (PADOS P.), HORVÁTH SZ. (SZIFFER I.), VARSÁNYI N., VARGA M., BABOS P., SZIFFER K. (KISS G.).

A tartalékos hazai csapat küzdelemben igyekezett felvenni a versenyt a vendégekkel, így a második félidő közepére egalizálta is a Püspökmolnári előnyét. Ám a végjátékban kitámadtak a győzelem reményében, és a vendégek ezt kihasználva kontrákból az utolsó 10 percben a maguk javára fordították az eredményt, így elvihették a három bajnoki pontot Mersevátról.

Körmend

Szakonyfalu–Körmend VSE 4-2 (3-2). Szakonyfalu, 50 néző. Vezette: Gazdag D. R. Gól: Soós Máté (17.), Stájer Dávid (21.), Herczeg Péter (28.), Dömötör Tamás (48.)., ill. Horváth Dávid (2.), Velekei Bence (11.). Kiállítva: Horváth Ákos (90.)

Szakonyfalu: SERFECZ D., STÁJER D., GÁSPÁR J., DÖMÖTÖR T., KÁROLYI R., VAJDA R., SOÓS M., HERCZEG P., NEMES M., SÖMENEK R., BEKE D.

Körmend VSE: Kecskés G., Velekei L. (Horváth Á.), Velekei B., Halász I. G., Káptalan J., Törő T. (Szatmáry N.), Meixner P., Horváth D., Sárközi D., Horváth A. (Marosi Zs.), Vilics B.

Hiába vezetett a körmendi gárda két góllal, a hazai együttes parádés játékkal fordított (pedig még 11-est is hibáztak). Vajda Róbert, a szakonyfalusiak csapatkapitánya a mérkőzés végén elmondta: a győzelmet szurkolóiknak ajánlják, akik hittel buzdították a csapatot, és tizenkettedik játékosként részük volt a győzelemben.

Viszák–Rábatótfalu 2-2 (1-0). Viszák. Vezette: Bíró O. Gól: Biczó Bence (43.), Tóth Gergely (92.). ill. Kovács Balázs (76.), Bouti Dávid (86.). Kiállítva: Anderkó Gábor (70.)

Viszák: Pethő J. T., Pásztor M. (Benkő A.), Horváth T., Biczó B. (Gyenese P.), Sütheő G., Agg A., Varga B., Balogh J., Kovács R., Tóth G., Agg R. (Tóth P.).

Rábatótfalu: Gongola B., Keresztúri K., Kovács B., Anderkó G., Németh D. (Gombás A.), Balázs A., Szakács G. (Bouti D.), Erős P., Dancsecs A., Anderkó M., Domján D.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat hadilábon állt a helyzetek kihasználásával, mégis előnnyel vonult az öltözőbe a Viszák, egy kapu előtti kavarodás után. A második félidőben a vendégek próbáltak egyenlíteni, ami sikerült is, igaz, ezt már eggyel kevesebben, hiszen a 70. perctől emberhátrányba kerültek. Majd a fordítás is összejött nekik, megérdemelten. Mégsem távozhattak három ponttal, mivel a 92. percben sikerült egyenlíteni a hazai csapatnak büntetőből. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Bajánsenye–Körmendi Téglagyár 6-4 (2-2). Bajánsenye, 100 néző. Vezette: Mészáros J. Gól: Koltai Balázs (36.), Réczeg Adrián József (40., 68.), Bakó Martin (63., 87.), Koczor Szilárd (94.), ill. Gerencsér Attila (9.), Urbán Milán (32., 74.), Horváth Sándor (72.). Kiállítás: Gerencsér Attila (73.)

Bajánsenye: Kalamár D., Sáfrányos G., Bacsák Á., Koltai B., Szabó Sz., Réczeg A. J., Bakó M. (Balogh N.), Kovács I., Vörös G. (Koczor Sz.), Kovács V. (Luter L.), Császár L. (Hodács R.).

Körmendi Téglagyár: Szőke A., Horváth S., Horváth P., Horváth J., Kardos Á. K., Urbán M., Horváth Z., Gerencsér A., Horváth Á., Tóth D., Horváth D.

A mérkőzés első félidejében a vendégek szereztek vezetést, majd úgy tűnt, a második góllal bebiztosítják. Ám a hazaiak megfordították az eredményt és egy gólgazdag, jóiramú meccsen nyerni tudtak. Mindkét csapat jó felkészültségről tett tanúbizonyságot. A hazai csapatban az új edző góllal mutatkozott be.

Szarvaskend–Nádasd 6-0 (4-0). Szarvaskend, 100 néző. Vezette: Bazsó F. Gól: Jóna Szabolcs (14., 27., 37.), Kunivics Roland (28.), Csenterics János (59.), Nagy Ádám (88.).

Szarvaskend: Esztergályos Cs., NAGY Á., KOVÁCS SZ. J., TÓTH A., Csillag D. (Vörös V.), JÓNA SZ., NÉMETH T., Csenterics J. (Nagy Á.), Földes B., TÓTH G., Kunovics R. (Vilics A.).

Nádasd: Rejtli K., Azanger A., Marton Zs. (Joó D.), Meskó E., Csenterics T., Szabó Z. I., Szakály Á., Doktor I., Esztergályos Á. (Podlaviczki G.), Somogyi A. (Sipos M.), Francz R.

A szomszédvári rangadón mindkét csapat támadólag lépett fel, 0-0-nál a nádasdiak egy nagy helyzetet kihagytak, amire a válasz egy szép szabadrúgásgól volt. A hazaiak a félidőben még háromszor betaláltak, így el is dőlt a mérkőzés. A második játékrészben is csak a Szarvaskend szerzett gólokat, így megérdemelten nyert a sportszerű mérkőzésen, amelyen a vendégek a mezőnyben jól járatták a labdát, de hátul gyermeteg hibákat vétettek.

Magyarszecsőd–Őriszentpéter 1-3 (1-1). Magyarszecsőd. Vezette: Kedves R. Gól: Hegedüs László (15.), ill., Baján Róbert (5.), Iván Sándor (53., 73.).

Magyarszecsőd: Ádám L., Seres L., Nagy M., Hajba D., Horváth R., Hegedüs L., Horváth N. (Járfás L.), Sass G., Tóth N. (Varga K.), Cser D., Horváth D.

Őriszentpéter: SÜKET M., PONGRÁCZ G., NÁRICZA R., ŐR P., VARGA A., PONÁCZ S., SÁLY K., BAJÁN R., SZÉP B., HORVÁTH CS. (TÓTH D.), IVÁN S.

A több sebből vérző hazai gárda gyenge teljesítményt nyújtott, így alulmaradt a játékban a küzdeni tudásban jobban teljesítő vendégekkel szemben.