teke szuperliga

2017.11.05. 16:13

A nyolcadik fordulóban hetedik győzelmét aratta a Répcelak

A teke Szuperliga 8. fordulójában biztosan győzött hazai pályán a Répcelaki-tekeshop.hu, idegenben kapott ki a Balogunyom TK.

Közutasok-1. MCM KTK-Balogunyom TK 7:1 (3306-3160)

Kaposvár, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Kaposvár: Illés 529, Nagy G. 590, Magyar/Kálny 516, Kis R. 532, Földesi 589, Németh T. 550.

Balogunyom: Kiss T. 534, Doma 535, Cserei 512, Virág/Kiss Zs. 514, Svajda Z./Horváth M 528, Józsa 537. Edző: Svajda Győző.

Az újonc Balogunyom először játszott a nehéz kaposvári pályán; nem is sikerült jól teljesítenie. Az első sorban Kiss Tamás szoros csatában szerezte meg a vendégek egyetlen csapatpontját. A második sorban gyenge teljesítmények mellett dőltek el a párharcok a hazaiak javára (3:1). A befejező sorban Józsa Gábor két szetten át biztosan vezetett, de ekkor deréksérülést szenvedett. Mivel cserelehetőség már nem volt, ellenfele megfordította az állást. Megérdemelten nyert a Kaposvár.

Ifjúsági: 0:4 (942-1055). Fajtai 470, Szlavati 472, illetve Hammer/Horváth M. 516, Horváth F. 539.

Kakuk Levente kiváló, 659 fás eredménnyel indította be a répcelakiakat Fotó: Unger Tamás

Répcelaki SE-tekeshop.hu-Győr-Szol TC 6:2 (3633-3478)

Répcelak, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Répcelak: Kakuk 659, Horváth Z. 612, Ritter/Molnár 566, Zapletán/Brancsek 580, Móricz 597, Vörös 619. Edző: Kiss Zsolt.

Győr: Danóczy 590, Budai 590, Koller 605, Németh G. 573, Batki 558, Balom 562.

A tabellán negyedik győriek ellen rögvest tetemes vezetést szerzett a Répcelak; Kakuk Levente 659, Horváth Zoltán 612 fával zsebelte be a csapatpontot (2:0). A második körben kevésbé alakultak jól a dolgok répcelaki szempontból; Zapletán Zsombort sérülés miatt le kellett cserélni. Brancsek János váltotta – a kevesebb szettpontjuk miatt több ütött fájukkal sem jutottak csapatponthoz, Ritter Tamás és Molnár Pál pedig nem tudta túlszárnyalni a győri riválist (2:2). Nem kellett sokáig számolgatni, hogy elég lesz-e az 59 fás előny, hiszen Móricz Zoltán és Vörös Milán is magabiztosan kerekedett felül ellenfelén.

Ifjúsági: 4:0 (1200, 1139). Brancsek 597, Kuslics 603, illetve Lendvai 574, Hungler 565.