Gratulálunk, Falco!

2017.12.07. 07:25

Így szép búcsúzni az Európa Kupától!

Fölényes idegenbeli győzelemmel búcsúzott a FIBA Europe Cup sorozattól a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárcsapata.

A FIBA Europe Cup sorozatidei utolsó meccsén a macedón Karposh Sokoli vendégeként lépett pályára a Falco – az ugyanis már korábban eldőlt, hogy a szombathelyiek nem juthatnak tovább a második csoportkörbe. Ahogyan arra számítani lehetett az anyagi gondokkal küszködő házigazda légisok nélkül, fiatal játékosokkal fogadta a sárga-feketéket. Így a papírforma a vasiak sikerét ígérte.

Karposh Sokoli-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 43-104 (8-24, 13-32, 11-27, 11-21). – Szkopje, 100 néző, FIBA Europe Cup kosárlabda-mérkőzés, vezette: Olaru (román), Simeonodis (görög), Perciavalle (olasz).

Sokoli: Atanasov 10, Najdovski 9/3, Naumoski 2, Sapundijev 8/6, Zarevski 6. Csere: Pecalevski 8, Jakimovski -. Edző: Mihail Naumosoki.

Falco: Govens 12/6, Perl 14, Váradi B. 10/3, Pustahvar 14/6, Zigeranovic 6. Csere: Notfleet 12/12, Durázi 21, Kucsora 8, Hódi 2, Dancsecs 5/3. Edző: Srecko Sekulovic.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 0-4. 7. perc: 4-17. 13. perc: 13-36. 16. perc: 15-48. 20. perc: 21-56. 25. perc: 23-70. 30. perc: 32-83. 38. perc: 40-100.

A Falco rögtön az első támadását gólra váltotta, de aztán több szombathelyi roham elhalt a pontatlanság miatt. A második vasi kosár a 3. percben esett csupán. Hogy aztán a sárga-feketék a 7. percben már több mint tíz ponttal vezessenek (4-17). A Falco diktálta a tempót, betalált leindításból, betörésből, palánk alól, távolról – a játék minden elemében lassabb, képzetlenebb ellenfele fölé nőtt. Már az első negyed végén eldőlni látszott a mérkőzés. A második negyedben sem változott a játék képe, egyre nőtt a különbség a felek között (16. perc: 15-48), a Falco gyorsan játszott, remekül védekezett. Sekulovic mester korán bevethette a fiatalokat, ők sem lassítottak a tempón. A nagyszünetre minden fontos kérdés eldőlt (20. perc: 21-56). Fordulás után öt percre volt szüksége a macedón csapatnak, hogy betaláljon a vasiak gyűrűjébe (25. perc: 23-70). A Falco játékosai élvezték a mérkőzést, szórakoztatták közel 30 főt számláló szurkolótáborukat. A házigazda szenvedett, átment edzőmeccsbe a találkozó. A negyedik játékrész gyorsan lepörgött – Durázi szerezte a Falco 100. pontját. Fölényes, önbizalomnövelő győzelemmel búcsúzott a nemzetközi porondtól a Falco. Tóth Norbert és Borisov játékára nem is volt szükség.