Izgalmasan kezdődik a bajnokság

2018.08.28. 19:02

Egyelőre roppant gólerősen futballozik, nagyon menetel a Körmend VSE együttese

A 2. forduló mérkőzéseit rendezték meg az elmúlt hétvégén a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi és déli csoportjában.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Balogunyom–Nádasd 1-4. Az első nádasdi gólt szerző Matron Zsoltot köszöntik a társak. Balról Pálmai Levente, Varga Kristóf és Szakály Ádám

Fotó: Szendi Péter / Vas Népe

Északi csoport

Bük–Elektromol Spari 4-1 (1-1). – Bük, 70 néző, vezette: Hérincs Cs.

Bük: Sári – Jakab (Wágner), Tóth K., CSONKA, Horváth G., Nagy I. (Kovács Ro.), KOVÁCS RI., Plajszer, SCHIMMER, Kovács Z. (Puskás), Czirók (Grubick).

Elektomol Spari: Pungor – NEUBAUER, DIENES, Horváth Gy., Halász, Pulai, Németh V. (Barbalits), Varga B. (Csillik), Tóth A., Szabó P., Németh R. (Sipos).

Gólszerzők: Czirók, Horváth G., Tóth K., Schimmer, ill. Neubauer.

A mérkőzés elején igencsak meglepte a hazaiakat a Spari korai gólja. Majd szép lassan átvette az irányítást a BTK, a szünetre már döntetlennel vonultak a csapatok. A második játékrészben a második büki gól után nem volt kérdés, hogy kié lesz a három pont. A szimpatikus vendégek a végére elfáradtak, miközben a bükiek a saját játékukat játszották sok passzal, felfutásokkal. A játékvezetői hármas kimagasló színvonalon működött a mérkőzésen.

Ölbő–Bozsok 0-0. – Ölbő, 70 néző, vezette: Samu Cs.

Ölbő: Kiss G. – Nardai, Tóth A. (Tóth G.), Szele, SIPOS, Biró (Fehér Z.), KOCSIS (Weinelt), Baksay, Fehér K., Kovács T., PÉTER.

Bozsok: Paár – Bigner, Nemes, Horváth Á., Pál, Dévényi, Horváth P. (Pónácz), Kovács P., Radics (Tóth Á.), Könye, Kiss M.

Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok. A hazai játékosedző szerint csak a gól hiányzott a játékukból. A vendégek gyenge napot fogtak ki.

Pecöl–Uraiújfalu 0-2 (0-1). – Pecöl, vezette: Benkő B.

Pecöl: TAKÁCS – Pálfi (Oszkó), BAKONYI, Szemes, Elekes, Varga B., Németh I., Farkas A., Both, Janek, Horváth B.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – Szabó Má. (Németh I.), Egyed, Gallen A. (Gönczöl), CSORBA (Csete), KESZEI, Farkas A. (Varga P.), GALLEN I., Lónai (Varga Zs.), NÉMETH Z., Meicz.

Gólszerzők: Keszei, Farkas A.

A hazaiaknak egész mérkőzésen négy helyzetük volt, de egyiket sem tudták gólra váltani. A pecöli kapus teljesítményének köszönhető, hogy csak két vendéggól született. Az Újfalu megérdemelten vitte el a három pontot, igaz, számos helyzetet kihagytak. A hazaiakra nézve hízelgő eredmény született.

Sitke–Gérce-Vásárosmiske 0-5 (0-3). – Sitke, 80 néző, vezette: Varga S.

Sitke: VICZMÁNDI – Sulyok, Molnár Á., Horváth B., Papp B. (Horváth G.), Poós, Kelemen B., Török, Imre, Szita, Esztergályos.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. (Gazdag) – Komáromi A., Németh T., MÁTHÉ, Nunkovics R. (Sali G.), MÓROCZ, Hompok, SALI Z., NUNKOVICS Cs., Németh A. (Csonka), MAJOR.

Gólszerzők: Mórocz (2), Sali G., Máthé, Major.

Az első negyedórában még tudta tartani a lépést a Gércével a házigazda, ám erőben jobbnak bizonyult az ellenfél. Sima vendégsiker született.

Mersevát–Szeleste-Pósfa 1-2 (1-2). – Mersevát, 70 néző, vezette: Derdák M.

Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Dénes, Tétry, Orbán (Németh G.), Kövi, Gáncs, Marton, Horváth A., Kocsis, Csite.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – FÜLÖP, Riba (Horváth E.), KOVÁCS A., CSIZMAZIA (Könczöl), Burkon (Rozmán), Pomper, VARGA M. (Enzsöl), HORVÁTH L., Vincze, Trittremmel (Földi).

Gólszerzők: Csite, ill. Kovács A., Varga M.

Már az első félidő 20. percében kialakult a végeredmény. Hajtós, néha indokolatlanul kemény meccset láthattak a kilátogató nézők. A hazaiak létszámhiányosan, de becsülettel végigküzdötték a mérkőzést. A Szeleste a második játékrészben 11-est hibázott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de gólt már nem láthatott a publikum.

Söpte–Gencsapáti 1-0 (0-0). Söpte, 80 néző, vezette: Monostori I.

Söpte: Káldi – Nyul (Udvardi), Varga Cs., Kovács E., Németh G. (Kiss J.), Pereszteghy, Nagy K., Szakály (Légler), Varga A., Szép (Kovács Zs.), Orbán.

Gencsapáti: LŐRINCZ D. – MARKÓ (NÉMETH T.), TÓTH B., VARGA A., HÓBOR, NÉMETH P., VARGA D., LŐRINCZ T., SZIGETVÁRI, HORVÁTH D., MOLNÁR B.

Gólszerző: Kovács E.

Az első félidőben nem sikerült kapuba találnia a feleknek, nagyobb lehetőségei a hazai csapatnak voltak. A második félidő elején Kovács Erik 25 méterről bombázott a vendégek kapujába, és ez elegendőnek bizonyult a három pont megszerzéséhez. A küzdelmes, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat keményen megdolgozott a sikerért a fegyelmezetten játszó, sportszerű gencsi együttes ellen.

Zanat–Honvéd Sé 2-1

(0-1). – Szombathely, vezette: Farkas G.

Zanat: ISZAK – SCHMIDT, FALUSSY, SZABÓ Z., KISS M., GUTTMANN (NÉMETH B.), SZALAY, PÖRGE (MOLNÁR A.), TÓTH ZS., LAKATOS, PUTZ (TŐKE).

Honvéd Sé: Szentgyörgyvári – Szalay, Al Hersh (Fichtacher), Haraszti (Séfer P.), Kovács K., Werderits, Romsics (Bogyai), Farkas P., Soós (Séfer S.), Vándori, Uri.

Gólszerzők: Putz (2), ill. Uri.

Kiállítva: Uri (93., Honvéd Sé).

Az első félidő a vendégeké volt, az eredmény ennek megfelelően alakult. A második félidőben a hazai csapat dominált, és a játékrész közepére megfordította az eredményt két szépségdíjas Putz-góllal. Az utolsó 25 percben valóságos harc folyt a pályán, minden játékos odatette magát. Az utolsó percben büntetőt hibázott a Sé, így teljesen megérdemelten zanati győzelem született. A hazai csapat minden játékosa nagyszerű teljesítményt nyújtott, de kiemelkedett a most kapusként is besegítő edző, Iszak Gábor és a két gólt szerző Putz Balázs.

Püspökmolnári–Kemenesalja 0-4 (0-3). Püspökmolnári, 70 néző, vezette: Szabó I. Z.

Püspökmolnári: Kiss G. (Gaál) – SIMON, Varga S., Sziffer, Varga M., PINTÉR, Horváth R., Horváth I. Sz., Horváth Gy. (Baranyai), Horváth II. Sz., Babos (Fritz).

Kemenesalja: Hujbert – BELEGRAI (Lőrincz M.), Szakál, Hajas, Németh R., Lőrincz G., BERECZ, VESZPRÉMI (Németh P.), ERDÉLYI, Somogyi (Smidéliusz), DOBSON (Őri).

Gólszerzők: Németh R., Somogyi, Belegrai, Lőrincz G.

Megérdemelten győzött a jobban és eredményesebben futballozó Kemenesalja.

Déli csoport

Tanakajd–Nárai 4-2 (2-0). – Tanakajd, 50 néző, vezette: Szabó I. Z.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl, Kölkedi, Marcz G. (Kmetyó), Orsós (Szalai), Marcz M., Filakovszky (Tima), Vámos, Tóth J. (Pintér), Preiczer, Komáromi.

Nárai: Timár – Bárdics, Koltay, Máté, Draskovics, Tóth B., Vajda Bá., Hegedűs, Vajda Ba., Hompasz, Németh R.

Gólszerzők: Komáromi (2), Filakovszky, Tóth J., ill. Draskovics (2).

A közepes színvonalú mérkőzésen annak ellenére is biztos, megérdemelt győzelem aratott a házigazda, hogy még idény eleji formában futballozott.

Felsőcsatár–Tápláni KSK 3-2 (1-1). – Felsőcsatár, vezette: Bazsó F.

Felsőcsatár: Szabó C. – Csoknyai, Kopácsi, Veres, Kiss M., Virág (Kulics), Krancz, Schmalzl, Böhm (Tóth K.), Horváth L., Perlaki (Gerencsér).

Táplán: Cserkuti – Balázs, Stieber, Singer, Mikovics, Orsós, Káldi M. (Kasza), Rajzinger (Gáspár), Varga S., Horváth E., Káldi I. (Jantos).

Gólszerzők: Schmalzl (2), Csoknyai, ill. Varga S. (2).

Körmendi Téglagyár–Őriszentpéter 0-6 (0-2). – Körmend, 100 néző, vezette: Busi L.

Téglagyár: Szőke – Makai, Horváth P. (Sárközi Z.), Horváth D., Joó, Horváth R., Horváth Zs., Kardos, Gelányi (Sárközi R.), Tóth D., Sárközi M. (Horváth D.).

Őriszentpéter: Szukics – Őr, Horváth Z., Ponácz, Sály, Szép, Gerencsér (Póczak), Horváth A., Embersics, Somogyi, Kis-Nemes.

Gólszerzők: Horváth Z. (2), Ponácz (2), Gerencsér, Makai (öngól).

Megérdemelten nyert a gólerősen, pontosabban futballozó vendégcsapat. A hazaiak nagyon tartalékosan álltak ki a mérkőzésre, ami előrevetítette a sorsukat.

Ják–Bajánsenye 2-2 (1-1). – Ják, 150 néző, v.: Szabó P.

Ják: BIRÓ – Iszak B., FARKAS E., Iszak R., MÁTÉ Á., Tóta, Svob (Bauer), Neubauer, Kovács G. (Hazafi), Kiss G., Oláh.

Bajánsenye: Kalamár – Sáfrányos, Kovács V. (Takács), Bacsák, KOLTAI, Hodács, Luter (Vörös), Horváth B., FÁBIÁN (Császár), Kovács I., Mihály.

Gólszerzők: Máté, Farkas E., ill. Kovács V., Horváth B.

Jó iramú, sportszerű mérkőzést játszott a két jó erőkből álló, felkészült csapat, a döntetlen összességében igazságos eredmény.

Rábatótfalu–Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-5

(1-2). –Rábatótfalu, 50 néző, vezette: Harcsár R.

Rábatótfalu: Gongola – Náricza, Anderkó G., Szakács, Balázs, Varga A., Gierling, Erős, Németh D. (Keresztúri), Domján, Gombás (Anderkó M.).

Gyöngyöshermán: Darabont – Horváth Á., Somlai, KOVÁCS G., Kis (Sebestyén), Hegedűs (Niksz), Szabó A., Németh Sz. (Dalmi), Dénes (Bazsó), Kopácsi, SERBÁN.

Gólszerzők: Náricza (2), Szakács, ill. Hegedűs (3), Kopácsi, Németh Sz.

Korán kétgólos hátrányba kerültek a hazaiak, akiknek a folytatásban ugyan a szépítés összejött, de a vendégek győzelme igazán nem forgott veszélyben.

Csákánydoroszló–Szarvaskend 2-4 (0-3). – Csákánydoroszló, 60 v.: Bedi T.

Csákánydoroszló: Baba – Horváth A., Horváth Dániel (Veidinger), Simon (Horváth Dávid), Molnár A. (Kraller), Danyi, Heigli, Szakály, Doktor (Csillag), Biczó, Meskó.

Szarvaskend: Esztergályos – Nagy Á. (Vilics), Tóth G., Tóth A., Csillag, Jóna (Görcsi), Németh T. (Csenterics), Szabó D. (Herczeg), Smolczer, Kunovics, Kopfer.

Gólszerzők: Danyi, Kopfer (öngól), ill. Jóna (2), Csenterics, Csillag.

A becsülettel küzdő hazai csapat a döntetlenre talán rászolgált volna. A vereség ellenére a hozzáállása miatt jár a dicséret az egész csákányi gárdának – akárcsak a győzelmet arató, újjáalakult ifjúsági csapatnak.

Balogunyom–Club Walnut-Nádasd 1-4 (0-2). – Balogunyom, 80 néző, vezette: Szabó II. Z.

Balogunyom: Zámbó – Marsai, Szén P., Homor M. (Németh Á.), Németh D., Fábián, Kertész, Homor D., Molnár T., Farkas M., Nemes (Szép M.).

Nádasd: Rejtli – Varga K. (Szabó Z.), Pálmai, Marton (Horváth R.), Meskó E., Meskó M. (Cservék), Tuboly, Szakály (Podlaviczki), Doktor, Horváth A., Urbán.

Gólszerzők: Kertész, ill. Horváth A. (2), Urbán, Marton.

Megérdemelten nyert a jó erőt képviselő vendégcsapat, amely a 7. percben már 2-0-ra vezetett, és a két gyors gólja után még ziccereket is hibázott. A hazaiaknak csak fellángolásai voltak a küzdelmes, jó iramú mérkőzésen.

Viszák–Tutitextil-Körmend VSE 0-10 (0-7). – Viszák, 150 néző, v.: Németh L.

Viszák: Szabó Gy. (Mihályka) – Tóth P., Moór, Biczó, Somodi (Joó L.), Bacsó-Porkoláb, Joó D. (Hegyi), Szabó I., Lendl (Orbán), Pethő (Horváth Sz.), Sütheő.

Körmend: Hatejer – Velekei L., Velekei B., Sárközi (Petrovics), Törő (Horváth Á.), Meixner, Pesti (Szatmáry), Horváth D., Horváth A., Vilics, Kis-Nemes.

Gólszerzők: Velekei L. (4), Velekei B. (3), Vilics, Pesti, Sárközi.

A hazai csapat még nem állt össze, sérülések miatt hiányzók is akadtak, így pedig nem tudta megnehezíteni a címvédő, idén is bajnokesélyes, ismét roppant gólerősen futballozó ellenfele dolgát.KA, TG