2018.11.15. 07:28

Győzött a Falco Angliában

A FIBA Európa Kupa 5. fordulójában az angol bajnok Leicester vendégeként aratott biztos győzelmet a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely NB I-es kosárcsapata.

A mérkőzésnek különösebb tétje már nem volt, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a csoportkör után a Falco és a Leicester is búcsúzik a nemzetközi porondtól. A Falcónál a frissen igazolt Pustahvar vízumproblémák, Hódi pedig betegség miatt volt kénytelen kihagyni a meccset.

Leicester Riders – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-95 (31-27, 24-22, 13-22, 16-24). – Leicester, FIBA Európa Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Somos (görög), Vecerskis (litván), Malmierca (andorrai).

Leicester: Washington 7/6, Douse 4, Anderson 6, Holder 19/9, Larsson 5. Csere: Burnett 13, Martin 18, Thomson 12/3, Lascelles –, Wright -. Edző: Rob Paternostro.

Falco: Curry 20/6, Norfleet 11/3, Váradi B. 14/6, Balmazovic 28/18, Reddic 14. Csere: Tóth N. 6, Bíró 2, Kucsora -. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulás, 3. perc: 8-8. 6. perc: 20-20. 13. perc: 38-29. 16. perc: 42-42. 20. perc: 55-49. 22. perc: 55-55. 27. perc: 64-64. 30. perc: 68-71. 33. perc: 68-80. 38. perc: 78-91.

Kipontozódott: Reddic (36.).

Curry 20 pontig jutott Angliában

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek, potyogtak a pontok bőségesen – a védekezésre egyik csapat sem fordított sok energiát. A szombathelyiektől Reddic nagyon élt a palánk alatt, és úgy tűnt, hogy Balmazovic is jó napot fogott ki. Fej fej mellet haladt a két gárda (6. perc: 20-20). A második negyedet viszont a Leicester kezdte jobban, kimaradtak a vasi helyzetek. Kezdett veszélyes lenni a különbség, amikor Okron mester időt kért (13. perc: 38-29). Használtak a tanácsai, rendezte sorait, védekezését a Falco, Curry szórta meg magát, ismét kiegyenlített lett a meccs (16. perc: 42-42). A félidő angol triplával zárult, így 55-49-es állásnál vonultak nagyszünetre a felek.

Balmazovic triplái nyitották a harmadik negyedet, ismét felzárkózott a Falco. Váltott vezetéssel folytatták a csapatok. Egál körüli eredményt mutatott a tábla, de az etap vége felé azért már érződött, hogy a Falcóban több van (30. perc: 68-71). Így is történt, a sárga-fekete gárda remekül nyitotta a negyedik játékrészt (33. perc: 68-80) – és innen már nem volt visszaút a Leicester számára. A szombathelyiek jól védekeztek, szinte helyzetbe sem engedték kerülni ellenfelüket, és gyors támadásokat vezettek, jól dobtak. Egyre nőtt a különbség. A Falco okosan, rutinos csapat módjára felőrölte ellenfelét (38. perc: 78-91), és biztosan nyert.