Győzelem idegenből

2019.03.08. 20:04

A Pécs vendégeként diadalmaskodott a Falco gárdája

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a PVSK vendégeként aratott fontos győzelmet.

A két csapatot csak két győzelem választotta el egymástól (a szombathelyiek álltak előkelőbb helyen a rangsorban), így két közvetlen rivális lépett pályára. A vasiaktól a térdével bajlódó Váradi hiányzott, míg hazai oldalon Simon és Antóni hagyta ki a meccset sérülés miatt – az előzetesen ugyancsak sérültnek jelentett Budimir viszont vállalta a játékot.

A Pécs kezdett lendületesebben – a Falco kihagyott triplákkal nyitott. De a rohanós tempó mindkét oldalon sok hibával párosult. Aztán a támadásban pontosabb házigazda került némi lépéselőnybe. Curry szerezte a vendégek első tripláját, a negyedik távoli kísérletből. Futottak, és tüzeltek a csapatok – mérsékelt sikerrel. A küzdelmesnek tűnő meccsen nem igen jöttek a pontok (7. perc: 9-7). Aztán zsinórban két triplát is dobott a vendéglátó, meglépett (9. perc: 15-7). Rögtön időt kért a sárga-fekete kispad. De a folytatásban sem javult fel a Falco dobóformája, így mindössze hét ponttal zárta az első etapot – és hat kihagyott triplával. A második negyed elején már közelítette a tíz pontot a pécsi fór, amikor Govens betalált távolról. Reddic is ügyeskedett a palánk alatt, így kezdett zárkózni a Falco (13. perc: 19-16).

Egy pillanatra úgy tűnt, hogy belelendül a vasi alakulat is. Aztán a negyedik pécsi tripla után mégis kereken tíz pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (16. perc: 28-18). Ismét időt kért Okorn mester, majd kis idő múlva még egyszer... Taylort nem tudták tartani a szombathelyiek, ontotta a pontokat, tíz pont fölé növelte csapata előnyét. Ám a félidő végére csak rendezte sorait a Falco, és Reddic eredményességére, Bíró hasznos játékára építve ismét szorossá tette a meccset (20. perc: 35-29).

Fordulás után beindult Govens, 8-0-val nyitott a Falco, rögtön fordított – a Pécs pedig időt kért (23. perc: 35-37). Horti triplájával tért magához a vendéglátó. Végül útját állta a vasi rohamoknak a házigazda, a folytatásban már felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok, roppant kiélezett csatát vívtak (28. perc: 45-44). Küzdöttek becsülettel a felek, nagy energiát fektettek a védekezésbe – és több hibát vétettek támadásban. Pontínséges percek zárták a harmadik játékrészt – marat 45-44 az állás. A záró etapot is jól, 5-0-val nyitott a Falco, és lendületben is maradt.

Balmazovic, majd Perl is elkapta a fonalat, jöttek tőlük a triplák is. Kapaszkodnia kellett a Pécsnek (34. perc: 47-58). Ám a Falco továbbra is jól védekezett, őrizte tíz pont körüli előnyét (37. perc: 54-62). Küzdött becsülettel a házigazda, de a szombathelyi alakulat szervezetten, higgadtan, magabiztosan játszott. Fogyott az idő, a PVSK pedig nem talált fogást ellenfelén (39. perc: 57-65). Végül a Falco a második félidei teljesítményének köszönhetően összességében megérdemelten, biztosan győzött – és fontos idegenbeli diadalt aratott.

Jegyzőkönyv

Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-65 (15-7, 20-22, 10-15, 12-21).

Pécs, 2000 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Minár L., Kovács N.

PVSK: Pongó 8/6, TAYLOR 22/6, Demeter –, Ciric 8/6, HORTI 10/6. Csere: BUDIMIR 9/3, Wright –. Edző: Csirke Ferenc.

Falco: GOVENS 16/6, Curry 6/6, BÍRÓ 6/6, Bruinsma –, REDDIC 16. Csere: BALMAZOVIC 9/6, PERL 10/6, Tóth N. 2. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-0. 9. perc: 15-7. 13. perc: 19-16. 16. perc: 28-18. 20. perc: 35-29. 23. perc: 35-37. 28. perc: 45-44. 30. perc: 45-44. 34. perc: 47-58. 37. perc: 54-62. 39. perc: 57-65.