2019.03.12. 21:29

Alpok Adria Kupa: döntős a Körmend

A lengyel Gliwice otthonában egy ponttal kikapott az Egis Körmend, de összesítésben így is a piros-feketék jutottak az Alpok Adria Kupa döntőjébe.

Tóth Judit

Xavier Thames (labdával) nehéz pillanatokat okozott a lengyel csapatnak

Fotó: Szendi Péter

A Körmend hazai pályán jó alapokat szerzett a lengyelországi visszavágóhoz. Matthias Zollner csapata húsz ponttal nyert a lengyelek ellen, így a döntő esélyeseként utazhatott Gliwicébe.

A lengyelek hozták el a labdát a feldobásnál, Dodd dobása után Radwanskié is a kosárba landolt. A Gliwice agresszíven védekezett, az első körmendi találat büntetőből született Hammonds jóvoltából. Utána Németh két mezőnykosarának örülhettek a vasiak. A magabiztos lengyel kezdés után a negyed közepén a Körmend is magára talált és egy pontra zárkózott (13-12). Aztán megint a hazaiak jutottak előnyhöz, amit az etap utolsó percében Csorvási korrigált két duplával, így megint behozta vendéglátóját a vasi alakulat (22-21). A második negyed legelején Delas kosarával először vezetett a Körmend (22-23), de Kiwilsza hárompontosával ismét a GTK-nál volt az előny.

Percekig nem tudtak elszakadni egymástól a felek. Kétpontos körmendi vezetésnél Ferencz, a körmendiek kapitánya jegyeztetett be magának egy triplát (29-34). A vasi előny hamar köddé vált, mert Radwanski két gyors hárompontosa ismét a hazaiak javára billentette az eredményt. A nagyszünet előtti két perc mozgalmas szituációkat hozott. Most a Gliwice vezetett öt ponttal Dodd zsákolása és Slupinski triplája után. De Thames hárompontosa, majd büntetője is behullott. Egypontos hátránya volt a Körmendnek, amit Mack két hibátlan büntetővel tovább növelt a nagyszünetre (46-43).

A harmadik negyed eleje nem hozott sok változást, egálközelben mozgott az eredmény. Öt perc elteltével aztán változott a helyzet, magához ragadta a kezdeményezést a Körmend és kilenc ponttal megugrott (48-57). Volt néhány próbálkozás a lengyelek részéről, de a Körmend most határozottan jelezte a házigazdának az erőviszonyokat. A záró játékrészben is javarészt a piros-feketék akarata érvényesült. A lengyelek többet hibáztak, elkapkodták passzaikat, elhamarkodták dobásaikat. A végén belehúztak, két pontra zárkóztak, majd egy Radwanski-triplával a vezetést is átvették (81-80). Ez lett a végeredmény is, de a Körmend továbbjutása az Alpok Adria Kupa döntőjébe nem volt kérdéses, és nem került veszélybe Lengyelországban. Az összesítés: 185-166 a vasiak javára.

Jegyzőkönyv

GTK Gliwice–Egis Körmend 81-80 (22-21, 24-22, 13-23, 22-14)

Gliwice, 350 néző, Alpok Adria Kupa, elődöntő 2. mérkőzés, vezette: R. Mordal, M. Kuzia, M. Skorek.

Gliwice: Mack 5/3, LaChance 5, RADWANSKI 14/12, SLUPINSKI 8/6, Dodd 11. Csere: Robak 4, Kiwilsza 5/3, Morgan 6, Washinton 6, Dloinak 11/9, Piechowicz 4, Szlachetka 2. Vezetőedző: Pawel Turkiewicz.

Körmend: Németh Á. 6, Bradford 3/3, Price 9/3, HAMMONDS 12/9, Delas 10. Csere: Ferencz 8/6, Csorvási 7, THAMES 15/3, Lajsz 5, Oroszi 5/3, Érsek –. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-3. 6. perc: 15-15. 13. perc: 29-26. 17. perc 39-36. 23. perc: 48-50. 29. perc: 58-62. 32. perc: 59-68. 36. perc: 65-76.