kosárlabda

2019.03.20. 20:18

Kecskeméten nyert a Falco KC gárdája

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 23. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a jó erőt képviselő Kecskemét vendégeként aratott roppant magabiztos győzelmet.

Minkét csapat kellemetlen vereségbe futott bele az előző játéknapon: a KTE a bentmaradásért küzdő Szeged vendégeként maradt alul, míg a Falco hazai pályán bukott megyei rangadót a Körmend ellen. Igaz, a Kecskemét többet pihenhetett, ugyanis szerdán meccselt, míg a szombathelyiek szombaton játszottak.

A találkozót remekül, 7-0-val nyitotta a Perl pontjaira építő, motiváltnak tűnő Falco. A 2. perc végén talált be először a KTE (2-7). A folytatásban azonban magára talált a házigazda, és igyekezett szűkíteni a különbségen. Jó tempót diktáltak a csapatok, felváltva került a gyűrűbe a labda. A szombathelyiek pedig jól őrizték hol kisebb, hol nagyobb előnyüket (8. perc: 15-21) – Reddic nagyon élt a palánk alatt. A triplákat mindkét csapat gyengén dobta, de így is pontgazdag első negyedet produkáltak. A kisszünet után is kézben tartotta az irányítást a Falco. Jó védekezéssel fogta meg ellenfelét, gyors leindításokból volt eredményes. Zsinórban szerzett hat szombathelyi pont után időt is kért a kecskeméti kispad – ekkor már tíz pont fölötti vasi fórt mutatott az eredményjelző (12. perc: 21-32). Az időkérés után Váradi és Curry is betalált távoltól – bő egy perc múlva ismét időt kért a KTE (21-38). De a házigazda a folytatásban is jobbára csak büntetőkkel araszolt. Aztán a Wittmann vezérelte hazai csak elkapták a fonalat, kezdtek zárkózni (15. perc: 28-38) – de ehhez kellett az is, hogy a szombathelyiek több dobást elrontsanak. Govens triplája jókor jött. Már jobban, sokkal agresszívabban védekezett a KTE, nehezebben talált gyűrűbe a Falco. Szép lassan fogyott a különbség. A Falco támadásban elvesztette a ritmust, eladott labdákkal, kihagyott helyzetekkel segítette ellenfelét. A nagyszünetre három pont maradt a Falco nem is olyan régen még 17 pontos előnyéből (20. perc: 44-47).

Fordulás után Reddic zsákolt kettő nagyot – és a folytatásban is lendületben maradt a vendég. A vasiak ismét jó szériát produkáltak, szinte minden támadásukat ponttal zárták, remekül védekeztek (24. perc: 49-59). A KTE futott az eredmény után, kapkodott, sokat hibázott. Az erős tempót diktáló, szervezetten, csapatként játszó Falco pedig büntette a hibákat és 20 pont körüli előnyt épített ki magának (27. perc: 49-68). A szombathelyiek koncentrációja az etap végére ugyan kicsit alább hagyott, de így is nyugodtan futhattak neki a záró játékrésznek (30. perc: 57-72). A negyedik negyedben kicsit belassult a játék, a Falco nem kapkodott, a KTE pedig nem tudott újítani. Próbált ugyan zárkózni a házigazda, de a Falco visszaverte a rohamokat (34. perc: 64-80). A szombathelyi gárda roppant magabiztos, összeszedett játékkal rukkolt elő, így az utolsó percekre nem maradt izgalom (37. perc: 67-86) – mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok.

A Falco nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő, végig kézben tartotta a meccset, biztosan gyűjtötte be a fontos idegenbeli győzelmet.

jegyzőkönyv

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-95 (21-26, 23-21, 13-25, 23-23)

Kecskemét, 800 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, v. Cziffra, Farkas, Nyilas.

KTE: Wittmann 14/9, Green 2, Mészáros 11/3, Dramicanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: Derasimovic 15, Molnár M. 4, Dimic 2, Kucsera 3/3, Molnár D. 2, Plézer –, Fülöp –.. Edző: Forray Gábor.

Falco: Govens 13/3, Perl 19/3, Balmazovic 5/3, Bruinsma 8/3, Reddic 18. Csere: Curry 9/3, Váradi 14/3, Tóth N. 6, Bíró –, Hódi 3/3, Körmendi –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakuklása. 2. perc: 0-7. 8. perc: 15-21. 13. perc: 21-38. 18. perc: 38-45. 20. perc: 44-47. 24. perc: 49-59. 27. perc: 49.68. 30. perc: 57-72. 34. perc: 64-80. 37. perc: 67-86.