Kézilabda

2019.10.26. 21:06

Nem tudott meglepetést okozni Érden az SZKKA

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában nem tudott meglepetést okozni az újonc SZKKA, kikapott az esélyesebb Érd vendégeként.

Érd–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 38-21 (20-14). – Érd, 800 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Marton Zs., Szabó E.

Érd: Janurik – Nascimento 4, Kiss N. 3, Tóth G. 7, Szabó L. 2 (1), Jerábková 4, Schatzl N. 2. Csere: Foggea (kapus), Termány 1, Kisfaludy 2, Lavko 2, Kovacsevics 7, Bízik R. 3, Király R. 1, Landi. Edző: Szabó Edina.

SZKKA: Tomasevics – Jovetic 4, Virág 1, Horváth P. 2, Gorilszka 2, Bandelier 7, Csire. Csere: Gadányi (kapus), Pődör B. 1, Mayer Sz. 4, Szendrei, Mayer M., Varga N. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-0. 10. p.: 7-2. 18. p.: 12-8. 24. p.: 17-11. 37. p.: 23-15. 43. p.: 28-17. 50. p.: 33-18.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/0.

A tisztes helytállás reményében lépett pályára a SZKKA. Jobban, frissebben kezdett az esélyesebb Érd, rögtön a találkozó elején tudatosította ellenfelében, hogy nincs sok esélye (7. perc: 6-1). Aztán rendezte sorait az SZKKA, próbálta felpörgetni a játékát, próbált zárkózni (20. perc: 13-10). De amint közelebb férkőzött az Érdhez, a házigazda rákapcsolt, így biztos előnnyel vonulhatott szünetre. Ugyanakkor az újonc elfogadható első félidőt produkált. Fordulás után viszont egyre nőtt a csapatok között a különbség, ekkor már nem tudta tartani a lépést az SZKKA. A nagy rohanásban talán elfáradt a szombathelyi gárda, egyre több hibát vétett, amit könyörtelenül kihasznált, büntetett a házigazda (42. perc: 28-17).

Korán eldőlt a mérkőzés, biztosan érvényesítette a papírformát az Érd.

Szabó Edina: – Sebességben végig a Szombathely felett álltunk, és ez szépen fokozatosan kijött az eredményen is – elsősorban ennek köszönhető a biztos, nagyarányú győzelmünk.

Marosán György: – Az első félidőben jól tartottuk magunkat, aztán kijött a két csapat közötti különbség – talán még több is. Sok ziccert hibáztunk, nem volt jó a lövéshatékonyságunk. De dolgozunk tovább.