2020.08.05. 22:50

Pontosztozkodással ért véget a Haladás-Szolnok

A Merkantil Bank Liga 2. fordulójában a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlenre végzett a Szolnok ellen.

Haladás fc - Szolnok fc, 20200805, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger T

17. perc: Novák fordult le védőjéről, majd 11 méterről a bal sarokba lőtt (0-1).

65. perc: Rácz 12 méteres lövésébe Horgosi vetődött bele, a kipattanót Kiss Bence kapásból, 23 méterről szúrta rá, ám Molnár-Farkas védett.

80. perc: Rácz ment el a bal oldalon, beadása átszállt Molnár-Farkas felett, a hosszún érkező Tóth Dávid pedig három méterről a léc alá fejelt (1-1).

Ősziesre fordult szeles, hűvös idő ide, hétköznap oda, több mint háromezer szurkoló választotta szerda esti programjának a Haladás mérkőzését. Mátyus János a legutóbbi, siófoki kezdőcsapatot több helyen is megváltoztatta, Schimmer, Jancsó és Németh Milán bekerült az együttesbe. A hazaiak óriási lendülettel kezdték a mérkőzést, úgy tűnt – csakúgy mint Siófokon –, ezúttal is hamar le akarják rendezni a találkozót. Ám hiába vezették egymás után támadásaikat, a szolnokiak első helyzetükből betaláltak – a tavaly ősszel még Szombathelyen a gólokat nem igazán ontó Novák Csanád lőtt a hálóba.

A szombathelyieket nem fogta meg különösebben a hátrány, ugyanúgy mentek előre. Ám hiába bontották meg mindkét oldalon a védelmet és kerültek helyzetbe, a szolnoki védők lelkesen dobálták magukat a lövésekbe. Szünet után sem változott jelentősen a játék képe: a Haladás támadott, a Szolnok jobbára védekezett. A szurkolókra nem lehetett panasz, gyakorlatilag végig, 90 percen keresztül buzdították kedvenceiket – első osztályú atmoszféra volt a Rohonci úton.

A hajrában fokozta a nyomást a Haladás, a siófoki meccshez hasonlóan csereként beálló és ott gólt szerző Rácz ezúttal gólpasszt adott a Balaton-partján szintén betaláló Tóth Dávidnak: egyenlített a Haladás. A hátralévő időben a szolnokiak leginkább arra figyeltek, hogy tördeljék a játékot és húzzák az időt, s mivel ez a taktika bevált, maradt a döntetlen. Pörgős, jó iramú meccset játszott a két csapat, a Haladás jóval többet tett a győzelemért, de a szervezetten futballozó Szolnok kemény diónak bizonyult. Az idei naptári évben bajnokikon továbbra is veretlen a két csapat.

Mátyus János: – Nyolcadik hónapja vagyok a Haladás vezetőedzője és ez az egyik kedvenc mérkőzésem. Lehet, hogy meglepő, amit mondok, de nagyon boldog vagyok a megszerzett pont miatt. Jó csapattal játszottunk, küzdelmes mérkőzés volt, megérdemeltük a döntetlent. A győztes csapaton ne változtass, ez nemcsak egy közhely, hanem jól bevált dolog. De ha őszinte akarok lenni, akkor hibáztam – valószínűleg meg kellett volna hagynom a legutóbbi meccsen szerepelt kezdőcsapatot.

Csábi József: – Elégedettnek kellene lennem a döntetlennel, mert egy nagyon jó formában lévő Haladás ellen értük el. De a mérkőzés lefolyását illetően kicsit bosszús is vagyok. Az első félidőben viszont több lehetőségünk is volt, talán ekkor lezárhattuk volna a mérkőzést. De el kell ismernem, az utolsó félóra alapján megérdemelten egyenlített a Haladás. Jó hangulatú, jó meccset játszottunk, amely jó propagandája volt a futballnak.

További eredmények: Debreceni EAC–Debreceni VSC 0-3, Békéscsaba–Vasas 1-1, Csákvár–Szeged 1-1, Ajka–Kazincbarcika 3-1, ETO FC Győr–Kaposvár 1-1, Nyíregyháza–Pécs 2-0, Budaörs–Siófok 3-2, Szentlőrinc–Gyirmót 2-0, Dorog–Soroksár 1-0.