Jól sikerült a szezonnyitó

2020.09.14. 21:33

A Csurgót verte az SZKKA U20 NB I/B-s női kézilabdacsapata (Fotógalériával)

Győzelemmel nyitotta a 2020/2021-es NB I/B-s női kézilabdaszezont a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U20.

Fotó: Benkő Sándor

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U20–Csurgói NKC 28-25 (15-17). – Sárvár, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Maródi, Novák.

SZKKA: Lőrincz, Csapó (kapusok), Bíró, Forgács 3, Győri 3, Kulcsár, Pődör B. 9/6, Lakatos, Horváth A., Szmolek, Jefcsák, Török 3, Pődör R. 7, Csapó. Edző: Pődör Zoltán.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hetesek: 6/6, ill. 2/1.

Két hasonló erőt képviselő együttes csapott össze, egy ideig felváltva estek a gólok, felváltva vezettek a csapatok (24. perc: 14-13). Az első félidő hajrája viszont a vendégeknek sikerült jobban, így kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre. A második félidőre az

SZKKA szervezettebb, pontosabb játékkal és főleg sokkal jobb védekezéssel tért vissza (nyolc gólon tartotta ellenfelét ebben a játékrészben).

Nagy küzdelemben egyenlített a házigazda (45. perc: 22-22), átvette a vezetést – és a folytatásban már nem engedte ki a kezéből az irányítást. A hajrát magabiztosan, rutinosan hozta le a szombathelyi gárda (55. perc: 26-24), végül három góllal nyerte meg a szezonnyitót.