Kézilabda

2020.09.12. 21:38

Fontos meccset nyert az SZKKA

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 3. fordulójában a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a nagy rivális Boglári Akadémia-SZISE vendégeként csikarta ki a nagyon fontos győzelmet.

20200909 SZKKA - Siófok NB1-es női kézilabda mérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

A vasiaknál már leülhetett a kispadra Marosán György vezetőedző, mint ahogyan visszatért a pályára az előző bajnokit kihagyó Bandelier, Mayer, Orbán trió is.

Boglári Akadémia-SZISE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 29-31 (15-17). – Balatonboglár, 200 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bócz, Wiedemann.

Balatonboglár: Gercsó – Kukucska 1, Monori, Kocsis B. 2, Kajdon 7, Mlinkó 3, Vámos M. Csere: Magera (kapus), Koronczai 4/2, Takó 4, Farkas J. 3, Faragó L. 2, Juhász G. 1, Vajer 1, Woth 1, Horváth N. Edző: ifj. Kiss Szilárd.

SZKKA: Tomasevic – Orbán Adrienn, M. Agbaba 7/1, Bandelier 4, Horilska 9/3, Mayer Sz. 2, Pődör R. 2. Csere: Horváth P. 2, Pőrör B. 2, Wald 2, Virág N. 1, Varga N. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-1. 9. perc: 3-4. 11. perc: 7-4. 19. perc: 9-11. 24. perc: 12-12. 35. perc: 17-21. 40. perc: 21-23. 45. perc: 25-23. 54. perc: 28-26. 57. perc: 29-29.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4.

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek, hol a szombathelyiek, hol az újonc hazaiak vezettek. Horilska remekelt, ontotta a gólokat. Kiélezett volt a félidő hajrája, Tomasevic jól védett, Agbaba egymás után dobott két gólt – két gólos vasi előnyt mutatott a szünetben az eredményjelző.

Fordulás után sem változott a játék képe, jól harcoltak a csapatok, felváltva vezettek. Fogyott az idő, de nem jutottak dűlőre egymással. A közvetlen hajrában az SZKKA tűnt higgadtabbnak, pontosabbnak. Az 57. percben, 29-29-es állásnál Horislka talált be, majd Tomasevic védett nagyot. A meccsre Wald gólja tett pontot. Egy közvetlen riválist vert meg nagy csatában, ráadásul idegenben az SZKKA – és megszerezte első győzelmét.

Ifj. Kiss Szilárd: – Jó mérkőzést játszottunk, ütköztünk, dolgoztunk. A vendégek rutinosabb, nevesebb játékosokat vonultattak fel, és ez a végén meg is mutatkozott.

Marosán György: – Nem játszottunk jól, de éreztem, hogy átszakadt egy gát. A lelkünkben hurcoltuk tovább a Dunaújváros elleni első fordulós mérkőzést és vereséget, de a végjátékban elhittük, hogy győzni tudunk. Bízom a hasonló folytatásban.